Reklama

Reklama

Policejní akademie 5: Nasazení: Miami Beach

  • Česko Policejní akademie 5: Nasazení v Miami Beach (více)
Trailer

Obsahy(1)

Vtipálek Mahoney sice starou partu z akademie opustil, mnozí další však zůstali, a tak se můžete znovu setkat s mohutným černochem Mosesem Hightowerem, háklivým na každou narážku týkající se barvy kůže, lehce trhlým imitátorem zvuků Larvellem Jonesem, drobnou a nesmělou černoškou Laverne Hooksovou, která dokáže svůj tichounký dětský hlásek nahradit v případě potřeby hurónským řevem. Nechybí samozřejmě ani fanatický pistolník Tackleberry, energická Debbie Callahanová, roztržitý velitel Lassard a na druhé straně ambiciózní blb kapitán Harris se svým vlezlým poskokem Proctorem. Všichni se tentokrát vydávají na prázdniny do Miami Beach, kde se koná kongres policejních náčelníků. Zatímco Lassard tu má před svým odchodem do důchodu být vyhlášen policistou století, Harris se chce postarat, aby byl místo něj zvolen velitelem policejní akademie. Ostatní chtějí svého velitele podpořit - znemožní Harrise, Lassardovi zajistí další službu v čele akademie a ještě přitom stihnou dopadnout bandu zlodějů diamantů. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (206)

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Bez sympaťáka Mahoneyho to už nie je ono. Herec Steve Guttenberg sa už v piatom pokračovaní neobjavil a preto museli scénaristi oželieť aj jeho postavu, ktorá bola dovtedy neodmysliteľnou súčasťou všetkých predošlých častí. Je to poznať. „Policajná akadémia 5“ už začala naberať výrazne klesajúcu tendenciu, ktorá skončila v roku 1994 tvrdným nárazom na dno s poslednou „Moskovskou misiou“. „Nasadenie v Miami Beach“ je ešte stále, dá sa povedať, že v pohode. ** ()

david141474 

všechny recenze uživatele

Tenhle díl jsem považoval za jeden z nejlepších že série a po opětovném zhlédnutí musím konstatovat, že se můj názor nijak nezměnil. Film je možná dost ujetej, ale svoje srdíčko to stále má. Tento film nemá tolik hluchých míst. Jsou zde opravdu skvělé scény, jako např. na letišti, když Harris prochází detektorem nebo když je Harris mimo vědomí a Proctor s ním praští o zem. No možná jsou to špatný dětinský scény, ale mějte pochopení tuto ságu miluju od svých 10 let, takže nějaký scény miluju i do teď. Hlavní zápletka je mnohem zajímavější než ve čtvrtém díle. No a pak je tu ten šílenej únos Erica Lassarda a Harrise. Který skončí záchranou Harrise Hightowerem. Tenhle díl opravdu miluju a určitě si ho ještě nejednou pustím. Děj je skvělej. Postavy jsou skvělý. Herci jsou skvělí. Kanadský žertíky jsou také skvělý, jedny z nejlepších z celé ságy. No a pak je tu ten nezapomenutelný soundtrack. 10/10 Jeden z nejlepších dílů série! ()

Reklama

Prochy38 

všechny recenze uživatele

Sice už bez Mahoneyho, ale přišlo mi to celkově lepší než díl 4. Hlavní sympatie si u mě teda poprvé získala záporná postava. K tomu nezapomenutelný dabing M. Pavlaty.... Trochu mě mrzí, že tvůrci dělají z dvojice Harris a "Proktor" až takové blbce. To mi přijde už trochu hloupé. Spousta vtipů je už ohraná, ale i tak jsem se pobavil... ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Jo, na Miami Beach mohlo být veselo, ale je tam zhusta trapnózně. Po zdejších plážích se rozprostřela hovnóza. Že nevíte co je hovnóza? To je syndrom špatného scénáře, režie a tvůrčího nasazení. Série sice stavěla v podstatě na jednoduchém pojetí, které si dávalo za úkol divákovi posílat srozumitelné a úderné gagy, které jsou součástí zpravidla jednoduchého, svěže nápaditého a komediálního děje. Zde už ta podstata vyprchala. Kvalita odešla s definitivním odchodem největší hvězdy série Steva Guttenberga. Jeho otěže nikdo nepřebral. Nezřídka se stávalo, že zbytek party přestal být zábavný. Kdo tedy zábavný zůstal? Kapitán Harris s dementem Proctorem. V podstatě záporné postavy, jejichž výstupy udržovaly film nad propadem do miamského plážového písku. Jestli se chceme bavit o zápletce, je přímo zoufalá, ale adekvátní k celému nepodařenému celku. Harrisovy úklady jsou celkem fajn, ale zbytek početného hereckého ansámblu nepřijde vůbec s ničím. Vlastně ano, přijde, s trapněním a ne-humorem. Režisér Alan Myerson se celou svoji kariéru věnoval jen televizním projektům, s filmem prakticky neměl zkušenosti. Na výsledku tohoto pátého dílu je to dost znát. Gagy jsou okatě situační, chybí jakýkoliv cit pro filmové vyprávění a rozmáchlost, v popředí jsou jen utahané a omleté televizní postupy, které se pro film nehodí. Film nedrží pohromadě a baví jen hrstkou pravidelných komických čísel G. W.Bayleyho alias kapitána Harrise a Lance Kinseyho alias Proctora, které zaplácnou celkovou nenápaditost a komediální vyšťavenost pátého pokračování. Plusem je ještě pěkné prostředí, které je z hlediska série neokoukané. S následujícími díly to však bylo ještě horší. Návrat kvality se už nekonal. 40% ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Obrovské překvapení. Filmy s pořadovou číslovkou pět, obyvkle budí hrůzu na míle daleko, ale jelikož doba kdy jsem viděl akademii už dávno zarůstá mechem, nedalo mě to a kouknul jsem se, s tím, že v nejhorším přepnu na fotbal. K přepnutí nejen že nedošlo, ale stačilo pár minut a myšlenka, že taky existují jiný programy se rozpustila jak pára nad hrncem. Bavil jsem se snad víc, než kdysi dávno v pirátským VHS pravěku. Je z toho cítit nadhled, některé minipříběhy nemaj nejmenší chybu, třeba Lassard versus mafiáni už od toho letiště bylo jedno velký žužu. Callahanová ja prostě baba první kategorie, jen škoda že můj nejmilejší člen policejní bandy Tackleberry nemá víc prostoru. Nicméně celkově jsem si ve filmu našel spousty scének, dialogů i postav, který mě spolehlivě pobavily a víc od komedie nežádám. ()

Galerie (17)

Zajímavosti (9)

  • Když Tony (Rene Auberjonois) pátrá po Lassardovi (George Gaynes) a uvidí ho u hotelu, vyprskne přitom svoje pití na přední sklo auta. Při dalším záběru na auto je však sklo čisté. (ČSFD)
  • Tržby ze severoamerických kin byly 19,5 milionu dolarů. (NIRO)

Reklama

Reklama