Reklama

Reklama

Claymore

(seriál)
Trailer
Japonsko, 2007, 10 h 24 min (Minutáž: 24 min)

Předloha:

Norihiro Jagi (komiks)

Hrají:

Hóko Kuwašima, Nana Mizuki, Romi Paku, Akeno Watanabe, Ajako Kawasumi, Kotono Micuiši, Minori Čihara, Tamio Óki, Tomokazu Seki, Minami Takajama (více)
(další profese)

VOD (1)

Epizody(26)

Claymore jsou čarodějnice, které loví démony (Youma). Její členové mají nadlidské schopnosti, avšak nepatří ani mezi démony a ani mezi lidi, jsou něco mezi tím. Jsou to ženy, které v sobě mají kousek z Youmi. Za jejich sílu (Yoki) zaplatili velkou daň, a to, že stále tyto rozdílné části bojují mezi sebou, ta která zvítězí, získává vládu nad tělem. Claymore i Yoma mají tzv. Yoki, což je energie, která je schopna jejich těla povznést do stádia probuzení, které by se dalo popsat jako metamorfóza na vyšší vývojový stupeň. Jejich podoba dozná znatelných změn - většinou jsou větší, mají více končetin, drápů, zubů, apod. - u každého je tento stádium jiné. Yoma jsou v tomto stádiu ještě mnohem nebezpečnější a obyčejný smrtelník proti nim nemá šanci. Zatímco Yoma se ze stádia probuzení dokáže dostat zpět, Claymore to nedokáží a pokud se zcela probudí, stávají se hrozbou a ostatní Claymore mají za povinnost tyto bytosti zabít.
Anime popisuje příběh chlapce, který přišel kvůli démonům o rodinu a tu vzápětí nachází v Claymore jménem Clare, kterou doprovází. Clare je Claymore, která je úplně jiná než ostatní jejího druhu, proto k sobě vezme toho chlapce do služby. (Wendycz)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (80)

Vesman 

všechny recenze uživatele

Tenhle seriál mě skutečně potěšil. Svým způsobem mi totiž připomněl další temnou středověkou fantasy, a to Berserka. Vizuální podoba je úchvatná a stejně tak i příběh, točící se okolo války s démony mě zaujal. Rovněž i hudba je dibře poslouchatelná. V posledních pár dílech však seriál ztrácí na kvalitě, které se odchylují od mangy, kde se tvůrci ve spěchu snaží vytvořit alespoň nějaké dílčí zakončení, které by se ovšem dalo dost dobře udělat i podle mangy. Díky tomuto odchýlení, se některé díly, které odhalují minulost Claymore, stávají vpodstatě zbytečnými. Navzdory nepovedenému konci, je to však stále za 5*, já se u toho bavil skvěle. ()

Subjektiv 

všechny recenze uživatele

Claymore, jak již bylo řečeno, je mixem přísad kvalitních i hrozných. Zajímavou volbou je prostředí světa, ve kterém lidé rozhodně nejsou na vrcholu potravního řetězce. Jedinou nadějí lidí jsou Claymores, bojovnice, z polovice ženy, z polovice démoni (nebo jiný přijatelný ekvivalent slova Youma :) ). Neoblíbené, ale potřebné. Claymore jsou tvořeny a ovládány tajemnou Organizací. A tu vidím první vadu seriálu. Když je ve fantasy seriálu něco tajemného, divák bývá zklamán, když mu nakonec ono tajemství není odhaleno. Že se nedozvíme mnoho detailů o světě Claymore, bych tvůrcům odpustil, ale Organizace, hlavní hráč... s tou nás měli seznámit více. Nedozvíme se ale i další věci. Jak je s poloprobuzením? Po čem vlastně toužil Easley a proč? To všechno je chyba scénáristů, kteří se zjevně ocitli v rozpacích, když zjistili, že do konce jim zbývá 8 dílů (po předchozích povětšinou dobrých dílech) a nic ještě nevyřešili. Místo řešení však nacpali zbytek seriálu souboji a rádobydojemnými scénami a v úplném závěru příběh nerozuzlili, ale loadnuli do stavu před oněmi osmi díly (s pár mrtvolami navíc). V poslední třetině mi navíc tvůrci dokázali znechutit postavu Rakiho do míry neúnosné a k mému překvapení podobně naložili i s Priscillou. Pokud jde o technickou stránku věci, Madhousovská statická animace mě osobně příliš neurážela a v některých chvílích si mi dokonce i značně líbila. Pravda je, že v temném seriálu Shigurui působí tento styl vhodněji, ale i zde je na co se dívat. Kresba je zdařilá, podtrhuje neveselou atmosféru světa. Ve výtvarném pojetí potěší některé drobné detaily, jako jsou emblémy jednotlivých Claymorek, či design některých Probuzených. Dávám slabé ****, s tím, že nebýt poslední třetiny, asi bych lepší ****. Nyní je čas zkusit mangu a doufat, že většina vad seriálu jí není vlastní. ()

Reklama

Eddard 

všechny recenze uživatele

Po 26 dílech. Obrazově efektní slepenec poměrně provařeného příběhu o tom, jak se polodémonické lovkyně démonů vypořádávají se svými traumaty a démonskou podstatou. Na zabití času to není nejhorší a fanoušci soubojů na meče v nadlidských rychlostech si příjdou na své... ale to je samo o sobě málo. Dodatek: 26. díl byl tak příšerný, že musím hvězdu ubrat... nic patetičtějšího a přehnanějšího si už ani neumím představit. 40% ()

ravalah 

všechny recenze uživatele

Sedi mi naturalisticka a brutalnejsi dila, kde litaji ruce, nohy a potoky krve (Ninja scroll, Basilisk, Elfen Lied apod.) . Kdyz je krev fialova, uz to neni ono a pubertalni chlapec, ktery neustale breci potoky slz mi opravdu lezl silne na nervy. Obdivuju dabera teto postavy, ja bych se na to po dvou dilech vykaslal, jeste tim vic, kdyz bych vedel, ze takhle budu rvat v temer vsech dilech, kde mam ucinkovat. Dale. Kdo rika, ze je to obrazove kvalitni, to jste asi nevideli jak ma vypadat poradne anime. Napr. Seirei no Moribito. Tyhle staticke obrazky, pres ktere akorat prejizdi kamera sem a tam, jen aby to nevypadalo moc staticky, ja za kvalitni animaci opravdu nepovazuji. Psychoticka hudba se mi v prvnich dilech dost libila, o to vic me zamrzelo, ze v poslednich vubec nebyla. Jinak ze souboju jsem si taky moc neodnesl. Predposledni bitva byla tak otresne zpracovana, ze me vubec nebavilo, co se tam deje. Zlaty Kenshin nebo Samurai Champloo. Tohle beru spis jako domaci projekt studentu a ne jako kvalitni anime. Dam tri, ale jen kvuli tomu, ze tem nejhorsim anime, co jsem videl, davam dve. Tady byla i nejaka malo vyznamna pozitiva. ()

Joe321 

všechny recenze uživatele

Zajímavá mytologie, i když se moc do tajů světa neponoříme. Vývoj postavy je podán podle mě dobře. Nudné jsou souboje nedávající moc smysl. Spousta věcí se opakuje stále dokola. I tři hudební témata se točí stále za sebou. Nejhorší jsou zřejmě nezáživné a nepotřebné monogoly postav. Většinou popisují, co se zrovna děje nebo co člověk už dávno ví, takže postrádají význam a jen natahují stopáž. Celkově... meh. ()

Galerie (100)

Zajímavosti (2)

  • Dne 28. května 2009 byla na motivy seriálu vydána i videohra s názvem "Claymore: Gingan ne Majo" od společnosti Digital Works Entertainment. (Hem.m)
  • Název pro postavy Claymore je odvozen od jejich typické zbraně, tedy dvouručního meče. Původně šlo o meč z 15. století, který používali skotští horalové nebo irští žoldnéři. Meč dosahoval délky až 140 cm, měl oboustrannou čepel s kovovou rukojetí potaženou kůží, která byla zakončena kulovitou hlavicí. Meče Claymore se postupně vyvíjely, až se z nich staly meče ozdobné. (Prochy38)

Reklama

Reklama