Ztraceni

Dobrodružný / Drama / Fantasy / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller
USA, (2004–2010), 88 h 30 min (Minutáž: 40–105 min)

Matthew Fox, Evangeline Lilly, Josh Holloway, Jorge Garcia, Terry O'Quinn, Naveen Andrews, Yunjin Kim, Daniel Dae Kim, Michael Emerson, Dominic Monaghan (více)

Stroskotanci, ktorí prežili haváriu lietadla na mysterióznom ostrove uprostred oceánu tisíce míľ od civilizácie, nemajú nádej na záchranu - sú stratení! Stratili sa aj vo vlastných životoch, pretože mučivé tajomstvá, ktoré si priniesli ukryté hlboko v duši, už nemôžu vyhnať a desivé skutky napraviť. Zomreli a musia začať odznova. Nové extrémne dobrodružstvá z nich prekvapivo vyplavujú tie najlepšie aj najhoršie vlastnosti, úžasnú vnútornú silu či netušené schopnosti. Ale ak všetko na svete má svoj zmysel a nič sa neodohrá bez príčiny, prečo to všetko musia prežiť? Je všetko naozaj také, ako sa zdá? Záhadný ostrov začína vydávať svoje tajomstvá... Sledujte najlepší americký dramatický seriál roka 2005, ocenený prestížnou soškou Zlatý glóbus a troma cenami Emmy!
Štyridsaťosem stroskotancov, ktorí prežili pád lietadla, ostalo uväznených na mysterióznom ostrove kdesi uprostred oceánu, tisíce míľ od civilizácie. Pomoc neprichádza, pretože šesť hodín pred haváriou lietadlo stratilo spojenie, neplánovane zmenilo kurz a letelo tisíce míľ neznámou trasou. Ak ich niekto skutočne hľadá, potom zbytočné pátra v celkom iných končinách našej planéty. Prvé, čo doktor Jack Sheridan (MATTHEW FOX) po prebudení pocítil, bola pálčivá bolesť. Potom si všimne páliace slnko, bambusový les, dym a najmä všadeprítomný krik a plač ranených. Spoločne s vedomím prichádza aj hrôzostrašné pochopenie situácie lietadlo, ktorým cestoval, pravdepodobne havarovalo. Lekársky inštinkt mu napovedá, že ľudia potrebujú jeho pomoc. Stroskotanci prehľadávajú miesto núdzového pristátia a zistia, že sú na ostrove, kde prevláda neprístupný terén. Ani počasie tu nie je najprívetivejšie. Nepriestupnou džungľou sa navyše preháňajú tajomné tvory, ktoré nepatria k žiadnemu živočíšnemu druhu, ktorý by kedy niektorý z nich poznal. Najväčším problémom je však rôznorodosť samých stroskotancov, ktorých rozdeľuje takmer všetko, čo si dokáže človek predstaviť viera, politické zmýšľanie, rebríčky hodnôt i morálka. Nebyť veliteľských schopností a charizmy Jacka a Kate Austinovej (EVANGELINE LILLYOVÁ) mala by nehomogénna skupina len malú šancu na prežitie. Ak chcú zmätení a zranení ľudia prežiť, musia sa naučiť spolupracovať a konať ako kolektív. Je jedno, kým sme boli a čo sme predtým robili. teraz sme všetci zomreli a musíme začať znova. Nájdite spôsob, ako prispieť, pretože nikto sám neuspeje. A ak spolu nemôžeme žiť, zomrieme sami. Ostrov je zahalený nepreniknuteľnou hmlou tajomstiev a mnohé záhady a hlboko skryté mystériá z minulosti si stroskotanci nesú aj sami v sebe. Na takom mieste nie je prežitie žiadnou samozrejmosťou. Stroskotanci sa pokúšajú nájsť čokoľvek, čo by im pomohlo prežiť. Niektorí podliehajú panike, iní sa modlia za svoju spásu. Niektorí v sebe naopak nachádzajú silu a schopnosti, o ktorých predtým ani netušili. Pri prehľadávaní trosiek lietadla objavia rádiovú vysielačku a nádej na skorú záchranu vleje všetkým stroskotancom novú krv do žíl. Tajomný ostrov však zároveň vydáva ďalšiu zo svojich záhad počas pátrania narazia na kovové putá, zbraň a predovšetkým zviera, ktoré by nemalo v tunajšej tropickej klíme prežiť ani deň...
Najsledovanejší dramatický seriál americkej stanice ABC v roku 2005, ktorý už dve sezóny fascinuje divákov na celok svete, okrem množstva iných ocenení získal v roku 2005 aj Emmy Awards v šiestich kategóriách (z 12 nominácií) ako najlepší dramatický seriál, réžia, kasting, hudba, kamera a vizuálne efekty. 16. januára 2006, na odovzdávaní prestížnych cien Zlatý glóbus (63. Annual Golden Globes) v Los Angeles, seriál LOST zvíťazil v kategórii Najlepší dramatický televízny seriál roka 2005 (a porazil pritom ostané nominované seriály CommanderIn-Chief, Grey´s Anatomy, Prison Break a Rome). Druhú sériu seriálu LOST nominovali ešte v dvoch ďalších kategóriách za najlepší herecký výkon vo vedľajšej úlohe (Naveen Andrews) a najlepší herecký výkon v dramatickom televíznom seriáli (Matthew Fox). Dramatický seriál Nezvestní nakrúcali pre televíznu spoločnosť ABC od marca 2004 a prvý diel videli americkí diváci v októbri toho istého roka. Netrvalo dlho, a práva na vysielanie si zakúpilo viacero televízií na celom svete. V Spojených štátoch zožal seriál veľký úspech, vďaka 18,7 miliónom divákov sa stal najsledovanejším dramatickým počinom stanice ABC od roku 1985, hovorí Tom Davidson, riaditeľ distribučnej spoločnosti AXN pre strednú Európu. Sme presvedčení, že divákov priam priklincuje do kresiel. Jedným z tvorcov seriálu a producentom je J. J. Abrams (za réžiu prvých dvoch epizód dostal Emmy Awards za réžiu), ktorý je známy aj vďaka seriálu Alias či scenármi k mnohým filmom. Jeho zásluhou je seriál plný dramatických zvratov a napätia, nazerá hlboko do ľudského vnútra, kde sa ukrývajú aj tie najhoršie tajomstvá. Seriál nakrúcali na Havaji. Dvojhodinová pilotná snímka stála približne 10 miliónov dolárov, a je tak jedným z najdrahších televíznych projektov v histórii. Iba doprava kusa havarovaného lietadla stála vyše 250-tisíc dolárov. Na scenároch sa podieľalo niekoľko autorov, ktorá nikdy vopred nevedeli, do čoho idú. Počas tvorby museli uplatniť znalosti z mnohých vedeckých odborov, napríklad zo sociológie, ktorá mi pomáhala vytvoriť interakciu medzi jednotlivými postavami. Keď sa začalo nakrúcanie, väčšina z tvorcov scenára si ešte stále nebola istá, ako bude dej a osudy stroskotancov pokračovať. Dôkazom je napríklad postava doktora Jacka Shepharda (MATTHEW FOX) pôvodne mal zomrieť hneď v druhej epizóde, ale tvorcom sa ho uľútostilo, a razom sa tak z neho stala jedna z najvýraznejších postáv seriálu. Veľa pozoruhodností sa udialo aj počas kastingu. Ako príklad poslúži kórejská herečka Yunjin Kimová, ktorá mala hrať pôvodne Kate. Rola však už bola obsadená, ale autori nechceli o Yunjin prísť, a tak jej napísali úlohu šitú priamo na telo. Každá epizóda sa sústreďuje na dôležité detaily života a minulosti jednej z postáv. Až vo chvíli, keď sa jednotlivé čriepky poskladajú, môže divák pochopiť, prečo jednotliví hrdinovia konajú a správajú sa, ako to vidí pred sebou na obrazovke.
Postavy
Štyridsaťosem stroskotancov, ktorí prežili pád lietadla, je uväznených na opustenom, v oceáne stratenom ostrove. Ak chcú prežiť, musia sa naučiť spolupracovať a konať ako kolektív. Taký je začiatok nového seriálu Nezvestní, ktorí fascinuje milióny divákov na celom svete. Netreba sa čudovať, veď príbehy o stroskotancoch, ktorí riadením osudu stroskotali a zostali uväznení na opustených ostrovoch uprostred oceánu, fascinujú človeka už oddávna. Samozrejme, v dnešnej dobe satelitov, keď je možné zistiť, ako je niekto oblečený na inom kontinente, a keď stačí dotknúť sa niekoľkých tlačidiel na telefónu a dovoláte sa na druhý koniec sveta, sa zdá niečo také priam nemysliteľné. Novodobým stroskotancom predsa stačí nájsť si len úkryt a počkať tam na najmodernejšie vybavených záchranárov, ktorí im o niekoľko hodín poskytnú všetku potrebnú lekársku starostlivosť, stravu a sprostredkujú aj kontakt s vydeseným príbuzenstvom. Nie vždy však všetko beží podľa zabehnutých pravidiel a schém. Postavy seriálu sa o tom veľmi rýchlo presvedčia. Nielenže je ostrov, na ktorom uviazli, zahalený nepreniknuteľnou hmlou tajomstiev, ale mnohé záhady a hlboko skryté mystériá z minulosti si nesú stroskotanci aj sami v sebe. Na takom mieste nie je prežitie žiadnou samozrejmosťou. Najväčším problémom je však ich rôznorodosť. Stroskotancov rozdeľuje takmer všetko, čo si dokáže človek predstaviť viera, politické zmýšľanie, rebríčky hodnôt aj morálka. Nebyť veliteľských schopností a charizmy lekára Jacka Sheridana (MATTHEW FOX) a Kate Austinovej (EVANGELINE LILLYOVÁ), mala by nehomogénna skupina len malú šancu na prežitie. Stroskotanci sa pokúšajú v troskách lietadla nájsť čokoľvek, čo by im pomohlo prežiť. Niektorí podliehajú panike, iní sa modlia za svoju spásu. Niektorí v sebe naopak nachádzajú schopnosti a silu, o ktorých predtým ani netušili. Prvá séria seriálu zachytáva štyridsať dní v živote stroskotancov. Istá podobnosť s biblickým motívom nie je vôbec náhodná. Napríklad Kate Austinová (EVANGELINE LILLYOVÁ) sa nikdy predtým nestretla s nejakými zdravotníckymi kurzami, teraz obväzuje a zašíva rany ako skúsená sestra s mnohoročnou praxou. Svojím nezameniteľným zmyslom pre humor a optimizmom všetkým dodáva odvahu srdnatý Hugo Hurley Reyes (JORGE GARCIA). Charlie Pace (DOMINIC MONAGHAN) je pohasínajúca rocková hviezda s mnohými tajomstvami z minulosti i prítomnosti. Sayid Jarrah (NAVEEN ANDREWS) zase musí bojovať so zažitými rasovými predsudkami, ktoré si priniesol z rodného Stredozápadu. Tŕňom v oku je mu predovšetkým kórejský pár Sun a Jin Kwonovci (YUNJIN KIMOVÁ, DANIEL DAE KIM), ktorých od ostatných cestujúcich delí nielen bariéra kultúrna, ale aj jazyková. James Sawyer Ford (JOSH HOLLOWAY) medzi ostatných tiež príliš nezapadá, môže za to najmä jeho ustavičné fabulovanie a preháňanie. Michaela Dawsona (Harold Perrineau) čaká na ostrove zoznamovanie sa so svojím deväťročným nevlastným synom Waltom Lloydom (MALCOLM DAVID KELLEY), ktorého dostal do opatery, pretože mu chvíľu pred cestou zomrela matka, Michaelova exmanželka. Záhadnou postavou je John Locke (TERRY O´QUINN), tajuplný muž, ktorý je s ostrovom zviazaný akýmsi osudovým putom. Nechýba ani egocentrická Shannon Ruthefordová (MAGGIE GRACEOVÁ), ktorá je schopná robiť si pedikúru aj vo chvíli, keď okolo nej zomierajú ľudia, a jej hádavý a hašterivý brat Boone Carlyle (IAN SOMERHALDER). Pozoruhodnou postavou je aj mladučká Claire Littletonová (EMILIE DE RAVINOVÁ), ktorá je v deviatom mesiaci tehotenstva a pripravuje sa na nastávajúcu úlohu matky... (oficiální text distributora)

ledzepfan

Zprvu jsem tenhle seriál ignoroval protože mi nesmírně vadil ten mediální humbuk kolem,pak jsem ale shodou okolností pár dílů viděl na jistém nejmenovaném kanálu na kabelovce a vycítil jsem potenciál-musím ale do puntíku souhlasit s komentářem Limy-Na to jak to rozehráli je tam víc a víc nezodpovězených otázek a už to skoro vypadá že scénáristi dost dobře neví jak z toho.-a nebo je tu druhá možnost že se to snaží natáhnout kvůli těm milionům co jim to nese a smysluplný děj se nakonec úplně vytratí--Já pořád doufám v tu "haluz". ()

Kryton

Ztraceni mají jedno velké kouzlo. Pokud se do nich po pár dílech zažerete tak vás nepustí. V opačném pripade vás KULT mine rychleji než stihnete rict "DHARMA". Smekám před scénaristi byt nektere zvraty jsou obcas tezké tak dokaží vždy prijit s necím novým. 1Serie : ***** Zkouknuta za celý jeden den (uff nespal jsem ) 2Serie : **** Více akce ! 3Serie : ***** Druzí jsou také lidé! 4Serie : ***** Zatím parada a nová krev do žil seriálu. 5Serie :***** Tak to je něco. Předposlední série má grády jak se patří. ()

Andersis

No jistě. Nakonec by tam mohli najít mrakodrapy a staré městlo. Podle mě je to zbytečně natahovaný seriál a hlavně přehnaný. ()

Krt.Ek

Jedna z mých seriálových závislosti. Nesmírně zajímavý seriál. Mix žánrů, které mám v oblibě, charakterní postavy, množství záhad, netypicky vedené vyprávění a nádherné prostředí ostrova, to jsou všechno klady, které může nabídnout málokterý seriál. Škoda jen toho konce, který mě trošinku zklamal, ale určitě kvůli němu Lost nezatratím. 100% -Nejoblíbenější postavy: Hugo "Hurley" Reyes, John Locke, Benjamin Linus, Kate Austen, Daniel Faraday, Desmond David Humme ()

draggo

S01: Naprostá pecka a a jeden z nejlepších seriálů, co jsem kdy viděl, klidně jsem koukal i na 5 dílů po sobě a pořád neměl dost. Napínavý děj postupně naťukávající záhady ostrova, spousta zajímavých a sympatických postav, na seriál úžasná výprava. Moc se mi líbí, jak seriál střídá dění na ostrově a flashbacky jednotlivých postav, aniž by to nějak brzdilo děj - naopak to dodává postavám pro mě dřív netušenou hloubku, takže i když jsou tu někteří, který fakt nemusím, tak je chápu a rozumím, proč se chovají tak a tak. Není tu prakticky žádná slabší epizoda, bavily mě naprosto všechny a mým oblíbencům jsem držel pěsti až úplně do konce, přičemž takový silný spojení s postavama ve mě žádnej seriál už dlouho nevyvolal. Závěrečná epizoda s cliffhangerem je pak jenom třešničkou na dortu, takže vzhůru na dvojku! /95% a 5*/ Oblíbené epizody: Solitary; Outlaws; Numbers; Do No Harm; Exodus S02: Začátek druhé série, kdy jsou první dva díly o tom samém, akorát z pohledu jiných postav, mi přišel docela rozpačitý a dost jsem se obával, jestli si seriál dokáže udržet úroveň první série. Naštěstí se to až na několik drobných zaváhání (naprosto debilní Fire + Water, nudná S.O.S.) povedlo. Příběh o tom, co se skrývá pod tajemným poklopem je opět napínavý a zvlášť ke konci skvěle vygradoval. Oproti minulé sérii trochu ubylo té snahy o přežití na ostrově a hlavní příběhová linka se soustředí spíš na odhalování záhad ostrova a jeho obyvatel, ale pořád mě to baví - doufám, že se v tom tvůrci příště nezamotají. Ačkoliv jsem se trochu obával příchodu nových postav, do seriálu nakonec dobře zapadli. Sice mě trochu štve, že se zvyšuje počet násilně odejitých postav (které podle mě mnohdy měly ještě co říct), ale ti hlavní a nejzajímavější tu stále zůstávají. Celkově je dvojka velmi silná série, sice ne tak dobrá jako skvělá jednička, ale více než dobrá na to, abych se pustil do trojky. /90% a 5*/ Oblíbené epizody: The Other 48 Days; What Kate Did; The Long Con; One of Them; Live Together, Die Alone S03: Prvních pár dílů bylo příšerných. Začalo se zase v úplně jiném stylu než minule, příběh byl děsně natahovaný a v zásadě nesmyslný, až jsem měl skoro chuť s celým seriálem seknout. Naštěstí jsem to ale přetrpěl a od cca 7-8.dílu začal seriál konečně nabírat zajímavější obrátky. Je potřeba se smířit s tím, že téma přežití na ostrově definitivně ustupuje, ale místo toho se začíná rozehrávat úplně jiný příběh zaměřený na záhady ostrova, jeho ostatní obyvatele a vytváří se tím spousta otázek - já jen doufám, že minimálně na většinu z nich mají tvůrci přichystané i odpovědi. Příběhy z minulosti jednotlivých přeživších se začínají po drobných náznacích z minula docela zajímavě splétat a já jsem opět zvědavý, co z toho všeho nakonec vyleze. Finále to totiž celé nakoplo úplně novým směrem, kde zbývá jen doufat, že scénáristé ví, co dělají. Celkově bych sezónu ohodnotil jako hodně ambiciózní, ale rozhodně ne bezchybnou, zejména kvůli nudnému startu plný počet dát prostě nemohu, ale našlápnuté je to zajímavě. /80% a 4*/ Oblíbené epizody: Flashes Before Your Eyes, Tricia Tanaka Is Dead, Left Behind, Greatest Hits, Through The Looking Glass S04: Série čtvrtá nasadila oproti té minulé doslova brutální tempo, možná i proto, že musela celý děj namačkat do pouhých 14 dílů. Měl jsem dojem, že tvůrci se tady už definitivně utrhli ze řetězu a servírují jednu šokoující záhadu za druhou, proplétají do sebe několik časových linií a vůbec posouvají seriál do míst, která bych si při první sérii vůbec nedokázal představit. Prakticky každý díl přichází s nějakým šokujícím odhalením, které vytváří spoustu dalších otázek - opravdu doufám, že tvůrci mají připravené i uspokojivé odpovědi. Zatím se jim daří budovat dojem obří a fascinující záhady, ale mám obavu, že pokud odpříště nezačnou jednotlivá vlákna splétat dohromady, začne se z Lost stávat krávovina. Nemohu ovšem popřít, že série je prakticky prosta slabších dílů a třeba taková "The Constant", které v sobě kombinuje divoké sci-fi teorie a dojímavou romantiku v tom nejlepším možném poměru, je pro mě jedním z naprostých vrcholů seriálu. Takže tentokrát za plný počet. /90% a 5*/ Oblíbené epizody: The Beginning of the End, The Constant, There's No Place Like Home S05: Někdy v průběhu páté série mi definitivně docvaklo, že se na tenhle seriál dívám už ne proto, že by mě vyloženě bavil a naplňoval, ale hlavně proto, že už to s ním táhnu tak dlouho a chci prostě vědět, co bude dál. Stejně jako v sérii čtvrté tu snad každá epizoda přijde s nějakým šokujícícm odhalením, ale mě se to upřímně řečeno začíná trochu zajídat, neboť odpovědí je pořád velice málo. Hrátky s časem, naznačené v minulé sérii, se tu vrací v ještě šílenější podobě, kdy se příběh rozehrává v několika rozdílných časových liniích a já poprvé začínám mít dojem, že se struktura příběhu začíná tvůrcům hroutit, neboť těch časových paradoxů začíná být trochu moc a při bližším zamyšlení bych objevil spoustu logických chyb. A hlavně se jednání postav defintivně přestává řídit logikou a místo toho se spousta věcí objasňuje "osudem", "voláním ostrova" a podobnými nevysvětlenými berličkami. NICMÉNĚ, přes všechnu kritiku mě seriál pořád baví sledovat a závěrečný dvojdíl "The Incident" hodně zvyšuje dojem z celé série. Především konečně objasní pár věcí, představí důležitou postavu, o které se už X sérií jenom mluvilo a hlavně přináší zakončení, které dává naději, že se z toho bordelu podaří tvůrcům ještě nějak vybruslit. Původně jsem chtěl se seriálem už seknout, ale právě to povedené finále mě přinutilo dát šanci i té závěrečné sérii. /75% a 4*/ Oblíbené epizody: Jughead, 316, The Incident S06: Jak je pro Lost obvyklé, i závěrečná sezóna byla úplně jiná než všechny předešlé. Časoprostorové hrátky ustoupily a místo nich se kupříkladu více odkrývá dávná minulost a mytologie ostrova (a ty epizody patří mezi nejlepší z celé série). Také se konečně dozvíme odpovědi na část otázek, ale mnoho jiných vyšumělo do prázdna a i ty odpovědi samotné jsou často docela neuspokojivé - zkrátka jsem na konci asi čekal nějaké velké vysvětlení toho všeho, které ale bohužel nepřišlo. S touhle sezónou také až na dvě výjimky mizí flashbacky/flashforwardy a jsou nahrazeny jakousi alternativní budoucností. To mi přišlo jako hodně dobrý nápad - vyvíjela se zajímavě a hodně sérii tahala nahoru, ale opět - závěrečný vysvětlení toho, co vlastně tahle alternativní budoucnost byla zač mě prostě neuspokojilo. Oproti tomu zakončení děje na ostrově bylo v rámci možností nakonec docela fajn (když si odmyslím všechny ty neobjasněné záhady). Každopádně musím dát částečně za pravdu těm, co tvrdí, že Lost postupně upadal. Když to vezmu zpětně, tak opravdu vynikající byla jen první série, druhá byla stále velmi dobrá, ale od třetí bohužel tvůrci rozehráli až příliš mnoho příběhů a záhad bez toho aby věděli, jak je jednou vysvětlí a zakončí. Je to škoda, ale přesto toho času strávenýho nad Lost nelituju. I přes všechny chyby v pozdějších sezónách to byla pořád zábava sledovat. /75% a 4*/ Oblíbené epizody: Dr. Linus, Ab Aeterno, Across the Sea () (méně) (více)

mis-ko

Naozaj nerozumiem tej hystérii. Vraj "najlepší seriál na svete". Veľa otázok, žiadne odpovede, príliš veľa logických nedostatkov, napriek obrovskému množstvu flashbackov sú postavy ploché a ich konanie nedôveryhodné. Mysteriózny seriál si môže dovoliť výchylky z reality, mal by však mať hlavu a pätu. Solídne odvedená filmárčina, avšak nič viac. ()

Květula

Mám za sebou první sérii a jsem absolutně nadšená. Ze všeho. Hlavní hrdinové (Sayid, Sawyer, Charlie, Locke...všichni jsou skvělí a baví mě je sledovat), scénář (každej díl je lepší než ten předchozí), prostředí (na takhle krásnym ostrově bych ztroskotala dobrovolně, příšery nepříšery:) + skvělá atmosféra a hudba... Chci další díl, další, další, další. PS: Pokud máte možnost sledovat Lost bez dabignu, neváhejte. Nedá se to srovnávat. ()

Sten2

Kde je scénárista? Kde je? Kde jsou všichni scénáristi? Věděj, kde ten předtim skončil? Bože, tenhle seriál nikam nevede! ()

ladko

Seriál, ktorý spôsobil, že začalo vznikať veľmi veľa kvalitných seriálov, ktoré chceli napodobniť jeho úspech. Veľa ľudí môže namietať, že tvorcovia už iba varia z vody(a počas tretej série som mal aj ja taký pocit), lenže finále tretej série bolo vynikajúce a pre mňa osobne najlepšie vyvrcholenie sezóny zo všetkých seriálov, ktoré som videl. Myslím si, že tvorcovia to majú veľmi dobre premyslené a neviem sa dočkať konca seriálu, lebo už chcem vedieť ako to dopadne a čo sa vlastne skrýva za tajomstvom celého ostrova...Update: Ehm, 5 séria je pre mňa doslova utrpením, Star trek je oproti Lostu snáď stokrát realistickejší, tajomstvo ostrova mi začína byť ukradnuté... ()

Pan Filuta

8/10 Tak nevím, ale dneska jsem viděl 15. díl druhé série a patrně mi to nedá spát. Pokud se v tom tvůrci "neztratí", začíná se tady rýsovat něco mimořádného.... 1.8.2006. Po několika měsících začíná opadat mé nadšení. Začínám si myslet, že to je pouze módní záležitost. Jistě hodně nových prvků. Novátorské je zajisté podstatné prokreslení postav, ale nic zlomového v tom nevidím. Jistě chápu snahu tvůrců natáhnout ho co nejvíc, ale u tohoto typu seriálu to je na škodu. U Twin Peaks věděli, kdy přestat. Proto musím snížit hodnocení... ()

wikked

Po finále bohužel není jiného zbytí, než snížit hodnocení. Otázky a scénky na efekt se kupily v posledních sézonách až explodovaly v silně antiklimatické finále. Podle mého nezvládnutý průběh šestisezónního kolosu maskovaný pod rouškou tajemna. ()

-Ravee-

Dvě nepřekonatelné sezóny a šmytec s řadou nesnesitelně otevřených otázek, které by nejednomu fanouškovi nedaly spát několik let, by bylo o koňskou délku důstojnější než tohle uchýlení se tou nejhorší možnou cestou do hlubin žumpy.. ()

Kubick

Tak tohle jsem vážně nečekal. Nikdy jsem nebyl ten správný prototyp diváka na seriály, ale... Ale Ztraceni mě úplně dostali, tak moc,že jsem každou volnou chvíli trávil nad jednotlivými díly. Výborně propracovaná podívaná, která vám nedovolí odejít - takže varování: Pokud máte jen čas na jeden díl seriálu, běžte od toho! Skvěle propracované postavy, které mají tak odlišné charaktery a minulost jak jen to jde a seriál díky tomu funguje na výbornou. Nechybí napětí, soucit a někdy mám nutkání jim na dálku pomoci.. ()

mysiak

Toto je pre teba Macushik...Tento peckový seriál, dokázal, že hranica medzi seriálom a filmom sa rozplynula,čo dokazuje rozpočet pilotu (10 mil. USD). Seriál som zachytil trochu neskôr, po skvelých promo TV spotov na TV JOJ, ktoré ma prinútili pozrieť aspoň pilot. Pozrel som a....nepopísateľné nadšenie vo mne zavládlo, že túto pecku som pozrel, nasledoval skvostné "flashbacky" a v nových sériách "flashforwardy", ktoré ma trošku zamotávali, ale chystá sa podľa mňa jedno skvostné rozuzlenie, ktoré ma isto položí na kolená, tak ako pri ALIAS. J.J. Abrams týmto dokázal sa dostať do Hollywoodu, kde zažiaril. K postavám Sawyer je jedna z najlepšie napísaných TV postáv na telo (samozrejme best je Dr. House), Lock je fenomálny mysliteľ, Jack je typický vodca, kto ma prekvapil je Ben, ktorý je geniálny prefíkaný. A tie dejové línie.... 4,8,15,16,23,42 pravidelne dávam na Športku, nech sa pošťastí :D P. S. 4. Séria je najlepšia, najmä finálny dvojdiel, ktorý rozlúštil viacero vecí a naskytol jeden "šokujúci" pohľad ()

Asgy

Ztracení pomohli odstartovat takový menší comeback amerických seriálů (alespoň podle mého názoru), a narozdíl od některých předchozích počinů posunuli laťku o kus výš. Jasně, před Ztracenými bylo i dost dalších dobrých kousků, ale záleží na vkusu. Pro mě je to dost návyková záležitost, protože všechny díly samozřejmě končí v nejlepším, a je stále nad čím přemýšlet. Ale mám za sebou 2 série, a nějak zatím neplánují sledovat další, takže celkové hodnocení někdy příště... ()

Laxik

Zatracený Ztracený, propadnul jsem jim a dlouho mě nechtěli pustit. Obyčejný námět - lidi na pustým ostrově - je ostrovany, monstrem, čísly a kdovíčím ještě vypumpovaný až na samý vrchol. /// Po letech odkládání jsem se k nim opět vrátil, a to s jednoduchým cílem - dokoukat je konečně do konce. Nuže, trvalo mi to čtvrt roku (a to přibližným systémem série za pár dní a pak týden dva pusto), pár odfláknutých úkolů a jeden neúspěšný zápočet, ale včera jsem se dokopal k onomu proklínanému konci. Než se budu věnovat tomu, musím uznat, že málokterá dramatická a mysteriózní napínačka si dokáže udržet kvalitu po nějakých devadesát hodin. Tahle to dokázala, a to nejen díky skvělým postavám na začátku, ale taky díky práci s nimi (ať už jde o jejich vývoj nebo likvidaci) a hlavně díky novým charakterům, na které se sice nejdřív těžko zvyká, ale nakonec si je oblíbíte. Juliet jest příkladem nejzářnějším. Překvapen, že jsem vlastně před lety viděl dokonce přes polovinu dílů, prokousával jsem se dál a dál a až na poslední sérii tomu opravdu není moc co vytknout. Ano, chyby se tam najdou, ale na to, jak velké sousto si tvůrci vzali, se jim povedlo nevídané. Nějaké cestování časem a podobné blbosti? Tam se stejně nedá neudělat chyba... Mno, seriál prošel i jiným vývojem, a to posunem ve formě. Zatímco první tři série byly primárně o očích (a že tam snad není žádná hlavní postava, muži, ženy, děti jakbysmet, která by neměla podmanivý pohled!), další tři se zaměřily na výstřihy. Ne, že by mi to zas tolik vadilo, ale všimnul jsem si toho, tak to zmiňuju. No a teď k tomu (ne)slavnému ukončení. Mně nevadilo. Nebylo to to pravý ořechový, ale pokud chceme autorům přiznat nějakou tvůrčí svobodu, šanci na věrohodnost všech předchozích událostí a na to, aby lidi lákalo podívat se na to celé i podruhé, potřetí, ..., tenhle konec nekonec se mi vlastně líbí.Vyvolává otázky, nechává mysterium mysteriem a dá se interpretovat tolika způsoby, že mu nemůžeme ani nadávat do explicity. A ta, moji milí, ta by byla tím nejhorším. Vysvětlit všechno? Pche! Oblíbené postavy: Claire a její všechno, Ben a jeho obliba v tom nechat si zmalovat ksicht, Juliet a její tajemný pohled, James "Sawyer" Ford" a to, co se z něj stalo v páté sérii, Richard aneb týpek, co všechno ví a všude byl. ()

Lance Reddick zemřel ve věku 60 let

Lance Reddick zemřel ve věku 60 let

17.03.2023

Tvůrce Watchmenů údajně chystá Star Wars

Tvůrce Watchmenů údajně chystá Star Wars

17.03.2022

Dočkáme se rebootu Ztracených?

Dočkáme se rebootu Ztracených?

07.02.2019

Stanice ABC v posledních letech holduje rebootům svých starých hitů, a má dobrý důvod. Z oživené Roseanne se stal v zámoří obří hit a seriál dosahuje vysokých ratingů i po vyhození hlavní herečky a… (více)

Hollywood touží po Abramsovi

Hollywood touží po Abramsovi

04.11.2018

Podle čerstvých zpráv se několik velkých studií v těchto dnech uchází o režiséra a producenta J.J. Abramse (Star Trek, Star Wars: Síla se probouzí). Ten by tak podle všeho měl v nejbližší době… (více)