Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Jeden z nejlepších odborníků na filmové triky Rollie Tyler je najat agentem Liptonem, pracujícím pro ministerstvo spravedlnosti, aby zinscenoval přesvědčivou smrt důležitého mafiánského svědka DeFranca, který má strach o svoji bezpečnost. Tyler celou akci důkladně připraví a pak před mnoha svědky DeFranca "zastřelí" v nóbl restauraci. Když do Liptonovy kanceláře ohlásí úspěšné splnění úkolu, jen náhoda mu zachrání život. Tyler zjišťuje, že byl podveden a přespí u své přítelkyně Ellen. Dívka je zabita najatým střelcem, kterého se Tylerovi podaří zneškodnit. Vyšetřováním vražd je pověřen poručík McCarthy, který zjistí spojitost s kanceláří plukovníka Masona, mající na starost Program ochrany svědků. Jako nepohodlný je poručík suspendován. Tyler mezitím dospěje k témuž závěru a vybaven svojí speciální dodávkou se vydá do Masonova domu a s pomocí řady vynalézavých triků a za asistence poručíka McCartyho, který se tu objeví, zlikvidují Masonovy zabijáky a odhalí pozadí celého komplotu - ulité gangsterské peníze. Tyler finguje vlastní smrt, ale McCarthy se nenechá napálit. Oba muži se vydávají do Švýcarska vyzvednout 15 miliónů dolarů... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (67)

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Film stojí přesně na hranici mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami a i když jsem se nakonec rozhodl pro nižší hodnocení, ve své kategorii je to určitě nadprůměrný kousek. Je sice pravda, že i tady scénář chvílemi skřípe a celá ta historka má své nezanedbatelné logické díry, ale je to natočené s lehkostí a bezmála komediální nadsázkou, takže mě tenhle druh nelogičností neštve a velkoryse nad ním mávám rukou. Smrtící triky u mě nefungují jako thriller, ale jako kriminální komedie s řadou zajímavých nápadů, které si film vypůjčil z filmového studia. Celkový dojem: 65 %. ()

pakobylka 

všechny recenze uživatele

O tom, že s odborníky na speciální filmové efekty je třeba počítat. Vcelku napínavá, svižně - i když s určitou dávkou naivity zpracovaná záležitost, která se navzdory nelítostně a nešetrně vyráběným mrtvolám nebere až tak vážně. Nad průměr ji jednoznačně povyšuje pohled do pootevřených dveří kuchyně, ve které vznikají filmové triky - to jí dodává punc jedinečnosti. Slabší 4* ()

Reklama

joker.george 

všechny recenze uživatele

Snadno bych si dokázal představit remake, protože námět si o to vyloženě říká. Sice by se muselo přijít s novými nápady a efekty, jelikož zde v tomhle ohledu nebylo moc rezerv, ale to už je úkol správně udělaných předělávek. Divil jsem se, jak všechno do sebe logicky zapadá a příběh suverénně směřuje až k netypickému happyendu, kterým završil i přítomný humor. Větší svižnost by mu však prospěla. A českému názvu průběh děje kupodivu odpovídá víc, než jsem zprvu čekal. ()

Kingjiri 

všechny recenze uživatele

Velká škoda, že se neotřelej nápad v podobě boje pomocí filmovejch triků nedaří uplně prodat. Na vině je předevšim malej počet scén, který na tricích stojej (v podstatě jen úvodní "vražda" DeFranca a krátký finále). Akce s napětim mohlo být taky o něco víc a uplně jsem postrádal nějaký správně oldschoolový hlášky. I tak se však F/X dá označit za sympaticky průměrnej béčkovej thriller z osmdesátejch let z kategorie "neurazí, nenadchne". Za náznaky slušný atmosféry a dobrej casting třetí hvězda. PS: Po projekci jsem si řikal, že by to byl slušnej námět na seriál a on skutečně po letech vzniknul :) ()

castor 

všechny recenze uživatele

Být jedním z nejlepších „výrobců“ výbuchů, přestřelek a všemožných soubojů je určitě prestižní. Australan Bryan Brown (mentor Toma Cruise v Koktejlu) platí za nejlepšího z oboru, jeho filmové triky tak mají za nemalý peníz posloužit k tomu, aby byl jistý muž, jemuž má ministerstvo spravedlnosti obstarat novou totožnost, veřejně zavražděn. Jenže jakmile nechá někoho naoko „zastřelit“, záhy se setká se skutečným zločinem. Není jasné, kdo to celé ušil a jak z téhle šlamastiky pryč. Není tajemstvím, že Američané jsou ve zvláštních efektech mistři, tvůrci si navíc pohlídali tempo a rovněž scénář není úplně děravý. Našince potěší i jméno kameramana Miroslava Ondříčka. Smrtící triky platily za jeden z těch originálnějších restů let osmdesátých, který se k nám dostal až o pár let později. ()

Galerie (50)

Zajímavosti (3)

  • Miroslav Ondříček kvitoval možnost natočit si akční thriller ze současnosti. Zejména sekvence, které v jeho kameramanském repertoáru zatím chyběly – velké akční scény a honičky v autech. Jednalo se také o jeho první spolupráci s režisérem Mandelem, s nímž později natočil ještě „dětský“ dobrodružný film ze současnosti Velký esa (1987). (Zdroj: Letní filmová škola)
  • Smrtící triky měly poměrně velký úspěch u amerických diváků a v kinech vydělaly dvojnásobek rozpočtu. Bohužel celosvětově film zapadl a i u nás se jedná jen o málo známý snímek, přestože se v lednu 1992 objevil v našich kinech. (Zdroj: Letní filmová škola)

Reklama

Reklama