Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Stejně jako každé jiné dítě má i Santiago Munez (Kuno Becker) svůj velký sen. Na rozdíl od většiny ostatních však dostane ojedinělou příležitost si jej splnit - pokud dokáže překonat strach, odcestovat tisíce mil od domova a vyrovnat se nejlepším z nejlepších. Jak se brzy ukáže, Santiaga přijde jeho rozhodnutí hodně draho - jsou ale oběti tak velké, aby zabránily talentovanému a odhodlanému mladému sportovci vstřelit jeho vítězný gól?

Když se Santiago ve svých 10 letech odstěhoval s rodiči do Ameriky, měl s sebou pouze dvě věci: svůj fotbal a potrhaný obrázek Světového poháru. Během dospívání se živil podřadnými pracemi, avšak fotbal zůstal i nadále jeho velkou vášní. Přesvědčit otce, že by se mohl stát mezinárodní sportovní hvězdou, však bylo takřka nemožné: "Na světě existují dva druhy lidí," konstatoval jeho otec. "Lidé, kteří bydlí ve velkých vilách, a lidé jako my, kteří jim sekají trávníky a myjí auta."

Vše se ale změní v okamžiku, kdy se na jednom z místních zápasů ukáže bývalý britský fotbalista a příležitostný lovec talentů Glen Foy (Stephen Dillane) a všimne si mezi amatérskými hráči hbitého, rychlého a odvážného mladého sportovce - přesně takového, jakého by potřeboval slavný anglický tým Newcastle United.

Santiago, který se náhle ocitá v neznámém prostředí, kde je fotbal náboženstvím a stadión St. James' Park svatostánkem, musí nyní dokázat, že má dostatek kuráže na to, aby se stal hráčem jednoho z nejprestižnějších fotbalových klubů na světě. Zablácená hřiště, studený vítr a podpásovky od spoluhráčů jsou jen některými z překážek, které bude muset překonat na své cestě k vítězství v opojném a vzrušujícím světě mezinárodního fotbalu. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (374)

Slarque 

všechny recenze uživatele

Američané o fotbalu moc filmů netočí, tak na to šli chytře. Režii svěřili Angličanovi, do hlavních rolí obsadili Mexičana, Američana a Rumuna a poslali je natáčet do Anglie, kde doplnili i zbytek hráčské soupisky. Scénář hlavnímu hrdinovi hází pod nohy takové množství klacků (čti klišé), že jsem si chvílemi říkal, že to už přehánějí, ale natočené je to natolik dobře, že to všechny scénáristické, herecké i hráčské nedostatky zakryje. ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

První díl zamýšlené trilogie sponzorované asociací FIFA o chlapci z chudinské čtvrti a jeho velkém talentu. A přestože asi právě na zakázku Fify jde o moderní pohádku s morálním ponaučením, tak právě tímto snímkem získává konečně kopaná důstojného "reprezentanta" i na stříbrném plátně, kde citelně v posledních letech pořádný fotbalový film scházel. Velkou výhodou je zapojení skutečného prostředí dnešního velkého fotbalu i současných hvězdných hráčů. Jediným závažnějším problémem zůstává nepochopitelný výběr klubu (nemám New Utd rád), který na druhou stranu vyvažuje "životní role" pro duo Baroš - Šmicer... ()

Reklama

Gemini 

všechny recenze uživatele

Premiere League si zaplatila pořádně velkou propagandistickou akci a kupodivu to vyšlo, i když jde jen o další příběh o sportovním snu, jakých je mezi staršími i novějšími filmy dost. Naštěstí sladkobolných a patetických okamžiků není tolik, kolik by jich klidně mohlo být, kdyby se věci ujal poněkud neschopnější režisér a herci. Skvěle sestříhané a atmosféry plné scény ze hřiště se střídají s těmi zákulisními, a divák tak dostává solidní šanci vidět všechny stránky toho boje za fotbalový sen jednoho malého kluka. Bohužel už se mu nedostane smutného ponaučení, že takový kousek se povede opravdu málokdy a příčinou nemusí být jen zranění. A i když už pronikáte k tomu vysněnému vrcholu, je kolem vás spousta zrádných pastí a lákadel, což zvládne obstarat playboy Gavin a zákeřňák Sean Pertwee. Cameo roličky skutečných čutálistů na čele s peroxidovým modelem Beckhamem jsou až na tu jeho, která musí fanouška fotbalu opravdu rozesmát, příjemným zpestřením děje, ale největší zásluhy na kvalitách filmu nese ústřední trojice Kuno Becker, Alessandro Nivola (který od paranoidního sociopata ve Woově americkém velekusu Face/Off ušel opravdu kus cesty) a Marcel Iures. Obzvlášť Iuresova postava generálního manažéra a nejvyššího kouče je mi díky LMA Manageru skutečně blízká a ty jeho brýlky jsou zatraceně cool:) Úlohu toho, kdo musí být mladému talentu tím hodným mentorem a zároveň tím, kdo ho svými nároky požene výš, a přitom ještě musí dbát o blaho celého týmu, plní skvěle. Výborná je i hudba, která se celou story vine a výborné jsou i dobře naklepané roštěnky, které se tu a tam vynořují. Jen nějak nevěřím, že to všechno byly Britky:) To už je ale jedno. Možná je to tím, že se "mému" Celtic Football Clubu tak vede a slunce jasně svítí, ale prostě jsem byl uchvácen a pohlcen a to občasné zaškobrtnutí jsem ochoten přejít mávnutím praporku pomezního rozhodčího. Výsledek je 80%. ()

Frajer42 

všechny recenze uživatele

Góóól je film o frajerovi, který vypadá jak Chicharito z ManUtd akorát je tak 3 x lepší než Messi a C. Ronaldo současně. I ten nejhloupější člověk před zhlédnutím ví, co přesně se bude dít. Film jede podle naprosto primitivního schématu. Já byl v době zhlédnutí výrazně hloupější než jsem dnes a moje nároky na kvalitní film se značně lišily. Kdysi jsem filmu dal 4*, takže to nehodlám měnit. ()

numi 

všechny recenze uživatele

Osud nám někdy nepřeje, ale ty překážky, co osud přichystal Santiagovi, to už bylo asi až přespříliš. Škoda. Do tří čtvrtin jsou tyhle trable, které jsou samozřejmě do jedné snadno předvídatelné, podány velmi zručně a nenásilně. Ani to, že sledujete stokrát provařená klišé, vám nebude vadit. Ale poté se to zvrhne v neuvěřitelnou slátatinu (příhoda s tiskem, otcův příběh v Californii, příhoda spoluhráče z rezervy, vliv Santiaga na Gavina Harrise, atd.) následovanou zázračných vystřízlivěním. Závěr je totiž opět podán ve velkém stylu - na jedničku s hvězdičkou. Potěší gól Milana Baroše, David Beckham, "Zizu" Zidane i Raúl González, ale nejdokonalejším tahem byla smlouva s Big Brother Recordings. Dovedete si představit fotbalový film z Britských ostrovů, ve kterém nezazní stokrát osvědčené melodie skupiny Oasis? A tady byly využity hned čtyřikrát, přičemž k závěrečným titulkům dali Oasis k dispozici zcela novou písničku. Tři a půl. [únor 2006] ()

Galerie (68)

Zajímavosti (18)

  • Scénáristé Dick Clement a Ian La Frenais měli ve své filmografii kromě množství TV seriálů například také bondovku Nikdy neříkej nikdy (1983), kde ale nejsou uvedeni v titulcích, a údajně nejlepší irský film všech dob The Commitments (r. Alan Parker, 1991). (imro)
  • Původně se měl ve filmu objevit i Stellan Skarsgard, ale když z něj odešel Winterbottom, odstoupil od smlouvy. Podle svých slov byla práce s tímto režisérem jediným důvodem, proč chtěl film natočit. (don corleone)
  • Během tréninku, kdy manažer klubu Santiagovi (Kuno Becker) názorně vysvětluje nutnost přihrávat, protože míč je přece jen rychlejší, má manažer při prvním výkopu v náručí dva míče. Při návratu Santiaga má v ruce přirozeně jen jeden. Během dalšího výkopu má v ruce opět dva. (Ozzy88)

Reklama

Reklama