Reklama

Reklama

Zrození naděje

(neoficiální název)
  • Velká Británie Born of Hope

Obsahy(1)

BORN OF HOPE je fanouškovský film, volně šířitelný na internetu. Vypráví příběh Arathorna a Gilraen, rodičů Aragorna. Ve filmu potkáme také malého Aragorna, elfí bratry Elladana a Elrohira, nebo jeskynního trola. Zajímavostí je, že se na vzniku podíleli členové Weta Workshop, studia, které pracovalo na PÁNOVI PRSTENŮ a nyní bude pracovat na HOBITOVI. Podobným filmem je i HON NA GLUMA. (Kwandar)

(více)

Recenze (78)

Hwaelos 

všechny recenze uživatele

Je tomu necelý rok od "premiéry" Honu na Gluma a je tu nový amatérský počin z LotRovské mytologie. Fascinuje mě, kolik lidí je jen tak z čirého nadšení ochotných vrážet svůj čas a peníze do těchto záležitostí a obrovsky tomu fandím. Abych mohl napsat o Zrození naděje něco korektního a konkrétního, rozhodl jsem se srovnávat právě s Honem na Gluma. V obou případech se v hodnocení samozřejmě ohlížím na mizivý rozpočet. Začněme tím dobrým. V obou případech jsou vynikající masky a digitální efekty. Jen škoda, že tentokrát si triky užijeme vlastně jen na pár sekund se zlobrem. Přibyla famózní práce se zvukem. Skutečně velmi nadstandardní. Choreografie soubojů, kterých není zase tak málo, více než potěší. To je výrazné zlepšení za Honem. Kamera je také velmi slušná, byť noční záběry si ty přístroje očividně moc nedávají. A teď to horší. Bohužel, v obou případech se tvůrci báli výrazněji inovovat jen lehce načrtnutý příběh a oba snímky vlastně nemají co vyprávět. U Zrození naděje je to o to horší, že se o půl hodiny natáhla stopáž. Trochu se zdráhám pozastavovat se nad výpravou, protože ta závisí na penězích nejvíc. Ruční kostýmy tolik nevadily, ale vesnička, kam se měly stahovat obyvatelé Arnoru z široka daleka měla všehovšudy pět dřevěných kůlen a na obranu neměla dokonce ani palisádu. Ale, jak říkám, to je věc, která sice zamrzí, ale je naprosto pochopitelná. Rozum ovšem zůstává stát nad výběrem herců. Arathorn je (stejně jako Aragorn v Honu) docela slušný. Ovšem, stejně jako byla tragická Arwen, je i tentokrát nejdůležitější žena ta nejošklivější. V celém filmu jsou dvě opravdu pěkné holky a ani jedna Gilraen nehraje. Já být Arathornem, kdyby na mě visela taková kočka, jako byla ta hraničářka, v životě bych si Gilraen nevzal :) Oproti tomu, Arathornův otec Arador je typově vynikající, ale bohužel neumí hrát a ani ten kroužek v uchu nepůsobí moc královsky. Elladan a Elrohir jsou sice oškliví a špatně oholení, ale to byl koneckonců i Weaving, když hrál jejich otce v Jacksonově filmu. V celkovém souhrnu říkám: Jsem nadšený, že se takové filmy točí a že mají tak vynikající technickou kvalitu. Je radost vidět, jak se rozrůstá filmová mytologie Pána prstenů v rukou mistrových fandů. Něco takového ostatně před padesáti lety Tolkienovi prorokoval jeho přítel C. S. Lewis. Kdyby do příště přibyl i příběh, budu ještě raději. ()

DeLaMorte 

všechny recenze uživatele

Další amatérská výprava do středozemě nám odvypráví starý příběh o setkání Arathorna a Gilraen,kteří přivedli na svět Aragorna.Příběh vypráví o statečnosti hraničářů jejich životě a jechi prvotnímy problémy s nájezdy skřetů.Výborná a za zmínku stojí akční stránka filmu hlavně tedy pak ona konečná obrana vesnice.Občas film působí zdlouhavě,ale tvůrci nás chtěli co nejvíce seznámit s historiií středozemě.Výborně natočené až se mi nechtělo věřit že jde o amatérský fanfilm.Hudba střih i dokonce herecké umění je opravdu na hranici profesionální úrovně-někteří profesionální režiséři by si měli brát velký příklad jak se dělá film.Hodnotím na plný počet právě s nadhledem že se jedná o fanfilm. ()

Reklama

Tom_Lachtan 

všechny recenze uživatele

Sláva Kate Madison! Realizace takového projektu ji musela sežrat obrovské množství času a prostředků... Na jednu stranu bych ocenil přístup k věci trošku víc... Testosteronový, přeci jen, ty kostýmy a chlapíci v nich navlečení ochotni vyblbnout se před kamerou k dispozici byli, zatímco takhle je klad na romantickou složku možná až moc velký. Závěrečný boj ve vesnici dokonce působil opravdu epicky a následující děj zas emotivně. Toho, že kulisy jsou ze tří domů a bojovníků je na každé straně maximálně dvacet si stejně ani moc nevšimnete. Jeden z nejlepších fan filmů všech dob, překonávající předchozí Lov na Gluma o půl námořní míle ()

lennyd 

všechny recenze uživatele

Jedna vesnice po druhé jsou likvidovány pod nájezdy skřetů - z jedné takové se jen tak tak zachrání mladá Gilraen se svými rodiči. I na útěku jsou ale skřety pronásledováni, a když už to s nimi nevypadá moc dobře, jsou naštěstí zachráněni skupinou Dúnadanů pod vedením Arathorna (Christopher Dane), syna Aradorova a dědice Isildorova. I v těchto temných dobách ale kvete láska, a i když královská linie visí na vlásku, naděje bude zachována ve spojení Arathorna s Gilraen a v jejich synovi - Aragornovi ... Pán Prstenů, ať již jako kniha nebo jako film, patří k mým nejoblíbenějším dílům vůbec - Tolkienovi se podařilo vytvořit dokonalý svět, ze kterého je stále kde čerpat. Tento film natočila skupina fanoušků v kulisách z Pána prstenů (samozřejmě za vydatné pomoci Weta Workshop) - což je samo o sobě již polovinou úspěchu. Sice je chvilkama znát mizivý rozpočet, ale od doby, co jsem viděl Tolkienova Hobita v divadle, tak jsem si jistý, že celá Středozem jde v pohodě ztvárnit i na dětském pískovišti. Co bych ale filmu vytkl je trochu plytký příběh (ono když je jasné, že Aragorn musí přežít, tak je těžko co vymýšlet) a taktéž někteří herci mi dvakrát nesedli (třeba paní Gilraen, že ano). Každopádně je ale skvělé, že takovéto filmy vznikají - aspoň člověk dokáže nějak překlenout to tíživé období mezi posledním Pánem Prstenů a očekávaným Hobitem... ()

Gaaron 

všechny recenze uživatele

Bohužel nefunguje zdaleka tak dobře jako Hunt For Gollum. Hlas vypravěčky až příliš podtrhuje, že vše, co se na obrazovce odehrává, není než obrázkovou ilustrací k jejímu vyprávění, v ději i dialozích převládá totální schematičnost (a není to ani zdaleka vina Mr. Tolkiena). Snahu o "Jackson feeling" oceňuji, ale třeba doslovná citace Boromirovy smrti už je moc... Má ale i světlé stránky (bitva o vesnici, hudba, Arathorn pro sympatický kukuč a hraničářka pro sympatickou... hraničářku). Třetí hvězdička je ovšem toliko za Středozemi, která má u mě v jakékoli podobě přivřené oko jisté. ()

Galerie (35)

Zajímavosti (8)

  • Barahirův prsten, jenž Sauron (Sala Baker) hledá, byl skutečnou chloubou Dúnadanů. Byl to největší poklad královského rodu, podle kterého se dalo poznat, kde potomci králů přebývají. (ricky4)
  • Velká část herců jsou amatéři. Avšak v obsazení nalezneme i "profesionály". Například Matt Kennard hrál několik let v nejdéle vysílaném seriálu na světě Coronation Street (od r. 1960), Ian Marchall se objevil mimo jiné v příbězích Rosamunde Pilcher a Kate Madison spolupracovala coby dablérka na filmech Guliverovy cesty (2010) a Harry Potter a Relikvie smrti – část 1 (2010). (gogos)
  • Úvahy nad natočením Born of Hope sahají až do listopadu 2003. Tehdy ale nápad ztroskotal na nedostatku zkušených a ochotných lidí. Po dvou letech se tým dal skutečně dohromady a v dubnu 2006 byly nafilmovány materiály pro budoucí trailery a featurette. V červenci 2008 se pak začal točit samotný film. (gogos)

Reklama

Reklama