Klíče od pevnosti Boyard

(pořad)
  • Česko Pevnost Boyard (více)
Soutěžní / Dobrodružný / Komedie / Rodinný
Francie, 1990, 370x57-136 min

Scénář:

Claire Barré

Hudba:

Paul Koulak

Účinkují:

Olivier Minne (moderátor), Jean-Pierre Castaldi (moderátor), Sophie Davant (moderátor), Patrice Laffont (moderátor), Tomer Sisley, André Bouchet (více)

Tento pořad je soutěžní show, ve které spolu soupeří dva týmy v různých úkolech. Na splnění daného úkolu mají obyčejně časový limit a vítěz vyhraje právo vstoupit do tygří klece, aby získal peníze. (TV Spektrum)

Petfruf

Já jsem si to jako málá neuvěřitelně užívala, přála jsem si prohledat celou pevnost.. A hvězdičku navíc za pěkné hlavní téma! ()

Petroff

Žádám o dovolení tvářit se samolibě. Pevnost Boyard jsem totiž kostku po kostce (kostka = 1x1m), celou postavil ve světě Minecraftu. Raketa server v dimenzi théta, ptejte se na Alfonse (ba ne, ptejte se prostě na Boyard od Petroffa)... ()

Chrysopras

Jeden z těch pořadů, který se mi v dětských letech dostal pod kůži, proto těžko kritizovat, že :-). Koncept byl ale vážně výbornej a ty vymazlený figurky! Stačí slyšet 3 vteřiny znělky a ... ()

dee-key

Jako malej jsem docela často koukal na televizní soutěže a pevnost Boyard je něco, co se mi s mýma 90' zaručeně spojí. Disciplíny tam byly pěkné, složení účastníků bylo kolikrát docela zajímavé, ale hlavně tam byli ty dva trpaslíci a otec Fura. ()

Hennes

Celkem povedená soutěž, které pomohlo prostředí ostrovní pevnosti. Hledání indicií k nalezení správného slova a družstvo které mělo štěstí mohlo "nahrabat" co nejvíce zlatých mincí. Soutěž s adrenalinovými i vědomostními úkoly. Bylo to zajímavější a méně nechutné než-li FAKTOR STRACHU. ()

rakovnik

Napínavá akční soutěž v super atraktivním prostředí mořské pevnosti. Hltal jsem každý díl. Soutěžící byli sympaťáci, Paklíč je skvěle provázel. Vadil mi pouze otec Fura - správně nechutný dědek, jehož hádanky byly vskutku pitomé :-) Přestože se úkoly opakovaly, čímž soutěž trochu ztrácela na atraktivitě (ale zase jsem mohl dělat chytrého a radil jsem od obrazovky soutěžícím), ale jinak opravdu dobrodružná adrenalinová zábava. ()

Abes

Z období kolem roku 1995 si nevzpomenu na oběd bez téhle soutěže. Jako malej smrad jsem měl nejraději to plazení se po válcích i ve válcích. Stařík v majáku byl trochu otravný a nudný, ale na vyhození svazku klíčů z okna, jsem se vždycky těšil. No a trpaslíci, kteří tam neustále pobíhali a kradli soutěžícím zlaté mince jsou taky nezapomenutelní. Obličej jednoho z nich mě straší dodnes. ()

cariada

Další legendární soutěž s pevnosti na moři. Kdo by to neznal a nepomatoval si na Otce Furu a na Paklíče. Spousta mísností a vždy jiné úkoly. Jo škoda, že to dnes nikdo nedává. ()

MrPierc

Velmi dobrá soutěž, kde v každé místnosti byla jiná past pro soutěžícícho. Velmi napínavé, zábavné i vtipné :-) ()

Nautila

Byla jsem tehdy sice jen malej špunt, přesto si pamatuji, že tohle byl jeden z mála opravdu zajímavých pořadů a i dnes strčí do kapsy hromadu nových televizních soutěží. ()

Attta

Tohle je prostě nezapomenutelně skvělá soutěž. Tohle byl takový přelomový pořad tohodle typu. Skvělá podívaná. Jako malý jsem u toho seděl a sledoval to jako bych tam byl. Jó, tohle byly zlaté dobré televizní časy, které jsou dávno pryč. Když někde zaslechnu tu znělku, tak bystřím jako orel, protože už jenom tohle stojí za povšimnutí, prostě skvělá instrumentálka. Taky jsem si zde všiml, že spousta lidí tohle srovnává s Fear factorem, ale tohle srovnávat nejde, protože Pevnost Boyard je jiná třída a hlavně jiná doba. ()

Rodriguez

Když začala úvodní melodie od pevnosti Boyard, seděl jsem a nedutal. Těšil jsem se na každý díl plný dobrodružných překážek a užíval si.... Nezapomenutelné a velká škoda, že v dnešní době nevznikne něco podobného. 100% ()

exitak

Jo, tak tohle mě fakt bavilo sledovat. Pamatuji na ta příjemná sobotní odpoledne s otcem Fura a Paklíčem :)) ()

JohnRambo

Zase niečo čo mi pripomína detstvo. Bol som na tejto dávke dobrodružstva závislý :) Kam sa hrabe BigBrother alebo Vyvolení. ()