Casablanca

• USA Casablanca (více)
USA, 1942, 102 min

SkyHawk

Film Casablanca mi utekl až neuvěřitelně rychle. Humphrey Bogart byl opravdu sympatický herec a je radost se na něj dívat. Krásný snímek bez hluchých scén a přijemným hereckým obsazením. ()

Krustyburg

skvělý drama, dobrej soundtrack a ten závěr je parádní.. Když to porovnávám se staršími filmy tak 5*, dneska tak 4*. :) ()

nevermore

Výborné, výborné.. takhle vypadá filmové umění.... Dobře, že se tu opět jistí, nejvýše bodově postavení uživatelé, nepostarali svým oduševnělým výlevem o stádní nízké hodnocení. Zasloužených 86%. Vskutku. Obdivuji to přezíravé, nadnesené ledově sčíslé herectví Humhreyho Bogarta.. ()

hroubek

Tento film jsem chtěl vidět.To, že jsem se k němu dostal teprve až teď je jen moje hloupost.Casablanca je nádherná romantika.To, že je stará přes 70 let jí na kráse vůbec neubírá.Humphrey Bogart je neuvěřitelně charismatický a jeho pohledy na Ingrid Bergman jsou plné tajemna a bolesti.Ingrid Bergman na mě působila mdlím dojmem a moc jsem jí nevěřil.To co ztrácí hlavní pár dohání vedlejší postavy a prvotřídní atmosféra druhé světové války.Tohle je film, který by měl vidět každý, kdo má aspoň trochu rád romantické filmy. ()

VasaX

Na neutrální půdě, a to i přeneseně, v jednom baru v Casablance, rozplétají a splétají se různé cesty osudu. Asi nemá smysl se tu rozplývat nad těmi skvělými momenty či zpochybňovat některé věci, které nefungují tak, jak by mohly (např. Ilsa a Rick by mohli dohromady fungovat přesvědčivěji,...). Tohle je jedna z mnoha perel světové kinematografie, se spoustou krásných scén, scének a hlášek a už jen kvůli popkulturnímu povědomí by měla být zhlédnuta alespoň jednou v životě. ()

JohnSmith

Tak nějak nechápu proč z tohodle filmu dělají všichni něco extra. Ano, je to zajímavé díky prostředí a období, ve kterém se to odehrává, ale jinak je to klasický romantický film, který mě zas tak moc neoslovil. ()

SamVimes

Důkaz, že když máte výborné herce a dobře napsanou zápletkou a dialogy, váš film prostě nestárne. Naprostá klasika a to právem. ()

Sany33

Po dlhých rokoch ako som počúva o tom aký je Casablanca úžasný milostný film som si ho konečne dovolil pozrieť, Pravdou je, že človek na filmy podobného razenia musí dospieť. napríklad ako malý fagan by som mu asi moc nerozumel. Úprimne aj teraz sa mi niektoré rozhodnutia vo filme zdali nelogické ale ako sa hovorí človek zamilovaný je človekom bez zdravého úsudku. Vynikajúce herecké výkona či už Ingrid Bergman alebo Hunmphreyho Bogarda sú nezabudnuteľné a navždy sa zapísali do sŕdc nejedného milovníka ľúbostných romancí. Časy nemeckej okupácie sú naznačené iba okrajovo ale zohrávajú kľúčovú úlohu toho ako sa ľudia chcú za každú cenu zachrániť a v diaľke vidia pomyselný Avalon, ktorým je Amerika. Nie je však jednoduché dostať víza v celom francúzsku, ale jedno miesto úniku to stále je a je ním práce Casablanca. 89% ()

Spock

Romantika která vás nemůže přestat bavit. Možná se to někomu bude zdát chvílemi strojené, ale i kdyby to tak bylo, není v tom žádný problém. Opravdu stylová atmosféra a dobře vybraní herci staví tento film hodně vysoko. ()

-ELFKA-

CASABLANCA je CASABLANCA a veľa divákov na ňu nedá dopustiť. Ja k nim patrím. Môžem ju pozerať znova a znova a nikdy sa neopozerá. Samozrejme pochopím aj ľudí, pre ktorých je až príliš sladká a klišé. No mne sa práve to najviac páči. Všetko v Casablance je výnimočné, kultové scény a pieseň.. Kto sa na ňu necíti, nech radšej nepozerá! ()

cross

Casablanca - legendární romantický doják, kolem kterého se snáší mlhavý opar filmového kultu jenž cituje každý druhý seriózní recenzent na této planetě.... A taky proč ne - přestože je to neskonale nabubřelý kýč nejvyššáho kalibru, dokáže i po tolika letech diváka zaujmout, dojímat a bavit.... Jediný důvod, proč nemohu dát plné hodnocení je pouhopouhý zanedbatelný fakt, že nežiji před 60ti lety a tím pádem jsem film viděl poprvé až v 21. století, kdy se podobnou klasikou stal jednoznačně Cameronův Titanic.... ()

jitrnic

Mám s tim filmem dva problémy - herecký výraz Humpreyho Bogarta mi přišel dost směšný a ještě větší problém tkví v nepatrném emocionálním dopadu. Copak se stalo v té Paříži tak úžasného, že tam vznikla tak strašně osudová láska? Celkem nic, proto mi bylo zbytek filmu celkem fuk, kdo s kým kde skončí. ()

latvar

Trošku mě vrtá hlavou jak mohla Casablanca získat 3 Oscary, pro mě průměrný film, který si zaslouží maximálně 60% hodnocení a 3*. ()

Ev.D.

Vidím to na jasné 4**** ,ale prostředí je moc pěkné a chlápci v bílých kvádrech taky nejsou špatní :) Takže přidávám 5*****. ()

TheRoller

"Liebchen, what watch? - Ten watch. - Such much?" Film, ktorý si právom zaslúži hodnosť "kult". Že mi film, ktorý má vyše 70 rokov navodí takú dokonalú atmosféru, to som vážne nečakal. Navyše skvelé obsadenie, hlavne Ingrid Bergman je prekrásna a ten úsmev... Dokonalá klasika, na ktorú sa právom nezabúda. ()

mkubalikova

Film o lásce za časů světové války, o národní hrdosti, vlastenectví, odvaze a sebeobětování. Když zněla Marseillaisa, běhal mi mráz po zádech, finální scénu jsem sledovala přes vodopád slz. "We'll always have Paris." 100% ()

Autogram

Tak až teraz po filme som pochopil, prečo je Woody Allen zo záverečného preslovu Ricka pri lietadle taký hotový. Je to kultový film, možno nie celý, ale záver je perfektný a musel som si ho pozrieť hneď dvakrát. Už by som len potreboval vysvetlenie, prečo skončí mineralka Vichy v koši. –––– Na tebe a tvou krásu! –––– Líbej mně. Libej mně, jako by to bylo naposled. –––– Já už nebojuju za nic jiného než sám za sebe. Jsem jediná věc, která mě zajímá. –––– Když to letadlo odletí a ty s ním nebudeš, budeš toho litovat, dnes možná ne, možno ani zítra, ale brzy až do konce života. ()

Návrat krvavého kapitána

Návrat krvavého kapitána