Série bláznivých komedií s Lesliem Nielsenem v hlavní roli opět posílila Pravdivý příběh podle skutečných událostí z jiných filmů právě začíná Na mušce je Uprchlík, Mission Impossible, Jasné nebezpečí, Casablanca, Osudová přitažlivost, Titanic, Zachraňte vojína Ryana a množství dalších filmů Případ houslového virtuóza a jednonohého, jednorukého a jednookého zločince patří k nejbláznivějším případům, jaké FBI zaznamenala za dobu své historie. (oficiální text distributora)

lesumir

Na tohle jsem se docela tesil, Leslie zasvetil svuj zivot parodiim a to bylo taky jeho poslani, dekujime. Ale odejdete... tohle uz je preparodovano trapnymi scenami a hloupy scenar tomu skodi vic a vic. Vtipne to uz neni vubec! Nedokoual jsem to, takze to hodnotit nebudu, ale vice nez dve a pul hvezdicky to neni. ()

sedm.1

Dávám tři hvězdičky jen proto,že mám žánr parodie v oblibě a Leslie Nielsen je od dob Bláznivých střel jejím králem.Dalším důvodem tří hvězdiček je porovnání kvalit Utopence na útěku s jinými pozdějšími Nielsenovými "skvostmi",jako Bláznivý exorcista,Agent WC40 či Vesmírná prda,se kterými Utopenec vychází opravdu docela dobře.Utopenec má pár opravdu vtipných,pár ujetých i pár trapných scén,k Bláznivým střelám si to každopádně ani nečuchne,ale čas u toho uteče rychle.Průměr,který neurazí,ale ke špičce žánru má hodně daleko. ()

starbrejkr

Pro mě až nečekaně dost dobrá parodie s už více než sedmdesátiletým Leslie Nielsenem, který je ale stále ve formě. Tak nějak jsem tušil, že o dost momentů přicházím kvůli tomu, že jsem po hříchu stále ještě neviděl Uprchlíka, ale i tak jsem si to dost užil. Slabších momentů se sice našlo víc, ale i tak je to výborná zábava a Richarda "Plukovníka Trautmana" Crennu prostě nemůžu nežrat (R.I.P.). Lepší tři:-) ()

C0r0ner

Poslední dobrá parodie s Nielsenem v hlavní roli. Zato naprosto parádní. To, že Uprchlík je vrcholem v kriminálních akčních dramatech je pravda. Stejně tak je Utopenec na útěku vrcholem parodií. Kdo předlohu neviděl, se připraví minimálně o polovinu vtipů, ale i tak se bude smát větší část filmu. Nezapomenutelná scéna je s krádeží auta na parkovišti. 100% ()

Colonist

Bláznivé střely jsou pro mě svatá trilogie a tento film jsem si přál dlouho vidět, ačkoliv jsem se bál, že to dopadne příšerně a trapně jako Agent WC 40 a další poslední Nielsenovy počiny. No ale Pat Proft je ze Z-A-Z školy, takže to mě trochu uklidnilo. A právem! Je pravda, že s Bláznivými střelami bych to nesrovnával, tohle má někdy stejný a někdy zase úplně jiný humor. Zde se vyskutují i trapné fóry, které v BS skoro nejsou, ale zase jich zde není mnoho, takže tvář filmu nekazí. Pro mě je to poslední dobrá parodie, která byla natočena od dob Bláznivé střely 3 (Scary Movie není dobrá parodie!)! Richard Crenna byl perfektní, on si prostě rád ze sebe střílí, což už nám ukázal v Žhavých výstřelech II. Parodované kousky a narážky byly skoro až geniálně provedeny a většina mi byla dost známa, takže jsem se skutečně královsky pobavil. Milé překvapení byla tato parodie. Je pravda, že mezi pěti hvězdičkami tady a pěti hvězdičkami u Bláznivých Střel je sice poněkud větší rozdíl, ale oba filmy je mají zaslouženě. No ale ačkoliv tu pořád srovnávám Střely a Utopence - ty filmy jsou vlastně úplně rozdílné. Střely jsou inteligentní parodie, tohle je taková trochu buranská parodie. Ale skvěle pobaví a to je hlavní. A jelikož je to z nových parodií poslední povedený kousek, tak si těch 5 hvězd prostě zaslouží. ()

• Většina postav ve filmu se jmenuje podle názvu měst ve státě Minnesota. Scénárista Pat Proft je totiž z Minnesoty. (becki_tu)
  • Leslie Nielsen přiznal, že to bylo jedno z nejzábavnějších natáčení, které kdy zažil. (Beckett51)
  • Pokud si zpomalíte v závěrečných titulcích ony "osoby, na kterých nikomu nezáleží", zjistíte, že mezi nimi figurují lidé z titulků normálních, mimo jiné i režisér a scénárista Pat Proft. (Robbi)