Mít vždy dobrou trefu a zůstat naživu, o to tady vlastně běží... Jason McCullough dávno plánuje svůj odjezd do Austrálie, a jen shodou okolností se pak na cestě náhodou ocitne v městečku zlatokopů Calendar, kde zrovna příliš nevládne klid a pořádek. Spíše si tam každý dělá, co chce a často přitom jde o život. Místní starosta Perkins s dalšími zástupci právě hledají náhradníka za zabitého šerifa. Vhodným kandidátem se díky svému přesvědčivému umění pistolníka stává Jason. Ten pak spolu s vykutáleným pomocníkem Jakem začne řešit po svém problémy s pořádkem ve městě. Na prvém místě se musejí vypořádat s místní bandou zločinců… Divácký, komediálně laděný western natočil herec, scenárista a režisér Burt Kennedy, tvůrce snímků Honáci, Vůz plný zlata, Vlakoví lupiči. Jeho příběh využívá klasických westernových prvků a situací s komediální nadsázkou, vtipem a humorem. Úlohu neohroženého Jasona McCullougha ztvárnil James Garner (známý z filmů Velký útěk, Souboj u El Diablo, Grand Prix, Vesmírní kovbojové a Maverick). (Česká televize)

sud

"Podporujte svého šerifa!" je skutečně westernová komedie, ve které jsou oba žánry obsaženy rovným dílem. Humor netlačí na pilu a ani se nesnaží být dojemný, či alespoň v některých momentech nervydrásající. Ač byli všichni skvělí, tohle je film Jamese Garnera, Jacka Elama, Waltera Brennana a Bruce Derna. Neodolatelně neohrabané chlapáctví, hlášky, udivené pohledy a stoický klid prvního jmenovaného jsou prostě neodolatelné. Znamenitý dabing Luďka Munzara mu ještě přidal. Jack Elam, častý westernový herec malých rolí, zde dokázal že je schopným hercem i ve větší a dokonce komické roli. To samé by se dalo napsat i o Brucovi Dernovi, který všechny své westernové roličky s grácií zparodoval. Walter Brennan pak spojil v jeden dva své filmové postoje - komické dědky z Hawksových westernů a hlavního záporáka z "Mého miláčka Klementiny". Film neobsahuje ani žádná zbytečná gesta nebo drahou výpravu. Prostě výborná zábavná konverzačka s inteligentním humorem, sympatickými herci a hláškami, které vždy pobaví. ()

da-a

Kterak tajemný cizinec, mířící do Austrálie, zakotvil v prohnilém westernovém městečku a jal se konat pořádek. Kdo ví, jak moc mě tyto komedie z Divokého Západu ještě překvapí. Kulisy, v nichž by se dalo rozehrát slušné pistolnické dráma tentokrát slouží jako dokonalé místo pro nekomplikovaný, ale mnohdy chytrý humor, ve kterém se mísí slovní, fyzické i satirické výpady nikdy neminuvšího Jamese Garnera a jeho věrného sidekicka Jacka Elama. Některé scény jsou pojaty v "cartoon" stylu, jiné lehce parodují ustálená westernová klišé. Protože mě film zastihl s nekrytými zády, užil jsem si ho o to víc. Doporučuji nejen těm, kteří jsou unaveni z věčně vážných tváří pistolníků. ()

genetique

Konečne poriadna westernová paródia, ktorá vznikla v čisto americkej produkcii. Klasických spaghetti-westernov je natočených až príliš a keď sa dostane do tunajších televízií takýto kúsok určite si ho nenechajte ujsť. Príbeh je síce prostučký, ale je to akčné, nápadité, milé a plné naozaj dobrých hlášok. 75%. ()

Malarkey

To se tak stane, že na České televizi potkáte film ze staré školy a on Vás nadchne svým humorem, který jak kdyby vypadl z oka Buda Spencera a Terence Hilla, ale přitom s nimi nemá vůbec nic společného. Navíc si myslíte, že Vás podobný žánr z dané doby nedokáže překvapit a najednou se dvě hodiny kocháte a užíváte si příběh, o kterém jste ani neslyšeli a přitom se těšíte z každé další scény. Dlouho se mi to nestalo a Podporujte svého šerifa! mě přesvědčil v tom, že filmařské řemeslo má stále čím překvapovat. ()

Pecival

Žádná velká řachtanda, ale příjemná, úsměvná pohodovka určitě. Hlavně díky parádnímu Garnerovi, kterej si střihl svýho flegmatickýho šerfia fakt s chutí. Ale během druhé půle už trochu dochází dech a film tak nějak doklopítá do cíle ze setrvačnosti. Takže je to tak mezi, nakonec dávam za čtyři díky možnosti vidět Harryho Morgana taky někde jinde. ()

• Nevěstinec „Dům madam Orr“ je zajímavou slovní hříčkou; zdá se, že jde o rafinované šťouchnutí do Williama T. Orra, manažera Warner Bros., s nímž měl James Garner spory. (sator)
  • Když při večeři u sebe doma vykládá starosta (Joan Hackett) šerifovi (James Garner) o své dceři, má během rozhovoru ubrousek u krku pokaždé v jiné poloze, aniž by se ho přitom jakkoliv dotýkal. (ČSFD)
  • Před natáčením došlo málem k právní potyčce, kdy se scénář dostal do rukou konkurenčního studia Paramountl, jenž hrozilo sporem kvůli totožnému začátku filmu, který měl jejich snímek Paint Your Wagon (1969). Spor nakonec "vyšuměl". (Terva)