Mrtvá nevěsta Tima Burtona

• Česko Mrtvá nevěsta (více)

Děj animovaného příběhu se odehrává ve viktoriánské vesnici v 19. století a sleduje příběh Viktora, mladého muže vtaženého do podsvětí, kde je oženěn s tajemnou mrtvou nevěstou. Jeho skutečná nevěsta Viktorie na něj mezitím čeká ve skutečném světě. Přestože se život v Zemi mrtvých ukáže být mnohem barvitější, než jeho striktní viktoriánská výchova, dospěje Viktor k závěru, že v tomto ani v dalších světech neexistuje nic, co by ho udrželo odloučeného od jeho skutečné lásky... (oficiální text distributora)

Almásy

povznesieme sa nad zaver a mame jednu skutocne z najkrajsich najmorbidnejsich a najlepsich rozpravociek. fakt skvela oddychovka s uzasnym humorom. ()

jefff

Přesto, že Mrtvá nevěsta je o něco horší než ukradené vánoce i tak nemohu jinak, než za plný počet. Burton je ve svém živlu, který ovládá dokonale. Nádherná animace, hutná až děsivá atmosféra (scéna kdy spadne prsten na kořen a ten se změní v mrtvou nevěstu je úchvatná a pro mě kultovní), parádní hudba a...už nevím co bych ještě vychválil. Nutnost vidět. Burton opět ve formě! ()

Philoun1

Taková pěkná pohádka se zajímavým provedením. Nedávno ještě v top 200, ale myslím, že takhle je to lepší. Prostě to bylo pěkný nic víc. ()

Pipes

Vynikající animace a hudba. Příběh nemá chybu. Každá sekunda dýchá neuvěřitelnou atmosférou a k tomu kombinace hororvých prvnků se skvělým vtipem. Druhé shlédnutí mě bavilo více než první - všiml jsem si detailů, které mi poprvé unikly (a tyto detaily dělají z tohoto filmu něco výjměčného). ()

deckardx

Temer genialni, ikdyz jsem potom videl Ukradene vanoce a ty jsou jeste lepsi... Proboha hlavne nekoukat v dabingu,original dela ten film,tim cim je... ()

pugs

"To seš ty Kosťo? Jo! Seš to ty! Sedni. Válej sudy! Delej mrtvího! A jo, promiň." Dokonalosť sama. Burtonov cit pre vizuálnu stránku filmu nemá ani Tony Scott. Jeho dar je, že postavy sú naozaj reálne. Sú tu na oko badateľné Deppova gestikulácia. Bonhamin šarm. A proste celé je to výborné. Burton je sa už dávnejšie stal mojim najobľúbenejším režisérom a tu ukázal svoj um na plno. Nie je to prázdna pozretina, ktorá vám nič nedá. Je to ďaľší Burtonov morbídny odkaz, na aké sme si zvykli aj z jeho predošlích filmov. Chce nám tu vlastne ukázať, že svet mŕtvych, môže byť v podstate "živší" ako ten náš. Niet čo vytknúť. 10/10 ()

sellsakul

Tim Burton točí naozaj zvláštne filmy, niektoré sú v pohode, no niektoré sú hrôza a toto je presne ten prípad. Možno to malo pointu, možno ano, ale nie pre mňa. (ani som to nedopozeral) ...Z ľútosti 1*... ()

jenik71

Animované filmy mám v lásce, takže tomuhle dílku zkrátka 5 hvězdiček musím dát. Za co ? Oceňuji hlavně špičkovou práci animátorů, vynikající vizuální styl, zpracování světa a všech postav ze záhrobí, přiměřenou dávku černého humoru a také výtečný hudební doprovod. Není tu prostě nic, co by se dalo Timu Burtonovi vytknout. Výborná práce ! A povedený je také český dabing. ()

Melios

Oproti Ukradnutým Vianocniam ,u ktorých som mal dosť skreslené pocity kvôli tomu ,že režisér urobil aj film Koralína ,ktorý zo srdca nenávidím bude táto recenzia viac triezvejšia. Z bábkovej animácie sme sa presunuli na tradičnú animáciu ,ktorej štylizácia stále vyzerá ako bábková. Burtonov podpis je tu vidieť omnoho viac ako je u neho zvykom ,takže sa nebojte nebudete o nič ochudení. Keď porovnám s Ukradnutými Vianocami ,je Mŕtva Nevesta smutnejšia ,ale zároveň braná trohu viac s nadhľadom. Dizajn je dokonalý....vlastne všetko je dokonalé. Cez postavy ,scénar ,produkciu a hlavne ten námet. Čierneho humoru je tu veľa - pre mňa ideálne. Dokona je to sarkazmus na Viktoriánsku dobu. Možem byť ešte viac potešený? 😃 Film je vedený úplne iným smerom ,takže ak čakáte pravé dark fantasy ,dostanenete skvôr romantickú drámu na štýl Hotel Transylvania. Koniec milý a smutný ako zbytok filmu. Ajkeď je od začiatku jasné ,kto je za to všetko navine beztak vám postavy prirástu k srdcu a budete nenávidieť antagonistu. 76 minút utieklo ako voda a prial by som si ,aby mal film pokračovanie ,alebo aby bol aspoň o niečo dlhší....bohužiaľ sa mi to asi nikdy nesplní......Nebudem dávať hodnotenie ,asi je všetkým jasné koľko ,by som tomu filmu dal. Milujem Frankenvenie ,Charleyho ,Alicu ,Edwarda ,Batmana a teraz Nevestu. DEPP ,POPROSÍM VIACEJ FILMOV S TEBOU A BURTONOM! ()

lewwin

Burtonovské. Skvěle zpracované. Výborně hudebně doprovozené. Pohádkoidní. Temné. Vtipné. Smutné. Koupit lístek. Jít do kina. Užít si film! ()

vincent

Svet živý je nudný, bezfarebný, nezáživný, láska v ňom takmer neexistuje. Svet mŕtvych je plný života, farieb, zábavy a lásky. Je jasné, že s Burtonom niečo nie je v poriadku a taký Ellfman ho v tom ešte podporuje. Vďaka bohu za to. ()

Anticque

Jeden z nejlepších filmů v roce 2005, který jsem mohl vidět. Hodně se podobá filmu Nightmare Before Christmas z roku 1993 nebo tak nějak. Nemá chybu, ač je opravdu hodně krátký, tak je napsán přesně na tělo Johnnyho Deppa, který ač je animovanou figurkou, tak ho poznáte už po pár vteřinách. Příběh lásky a utrpení, tedy častého tématu Tima, příběh dvou žen, každé z jiného světa, docela by mě zajímalo, jak by to vypadalo, kdyby to Tim natočil jako normální film:-) 92%. ()

solskjaer

I přes temnotu a šeď jde o velmi vizuálně bohatý snímek, kde lze vidět spoustu nápadů a podob z tématově podobného Beetlejuice. Velmi vydařené jsou detailně propracované postavy a velmi vtipné dialogy (" promiňte, mi se neznáme, ale já žil ve vaší matce":-) Trošinku mi tam, hlavně ze začátku, trochu vadil ten muzikálový nádech, který byl dle mého zcela zbytečný. Rovněž konec byl trochu přeslazený a malinko prvoplánovitý. Sice závěrečný souboj nabízí spoustu nesmírně zábavných scén, ovšem celkový dojem ze samotného závěru mne trochu zklamal. ()

Chise

Skvělý příběh, vynikající výtvarné ztvárnění, zdařilý dabing...co říct víc? Snad už jenom, že i písničky jsou fajn :). Pěkné, velice pěkné... ()

fruitbueno

Muzikál, za kterým vězí oblíbený Burton a nápadů plný Elfmann? Svět mrtvých zábavnější, pestřejší proti temně stylizovanému, šedivému světu nás, živých? Vtip, lehkost, groteskní nadsázka a na pozadí znějící temná struna života i osudu? Totok vážně můžu, v jakémkoli množství, v jakémkoli čase, rozpoložení, náladě, společnosti.. ÁÁáno! ()

ne0

Výborná hudba. Výborné dvojsmysly a hry s jazykem. Atmosféra. Vše jsou to věci, které musím uznat, jsou skvělé, jsou super. Ale je to pohádka. Bohužel, nemám příliš v lásce takovýto žánr. A osobně nemusím animované či loutkové filmy: a zde, ačkoli dabing byl skvělý (sledoval jsem původní znění), nevěřil jsem postavičkám jejich "výkony". Příběh celkově nemastný neslaný, ale opravdu bych vyzdvihl zejména hudbu, taneční kostlivci mají něco do sebe. Dokonce jsem se občas i skvěle zasmál. Přes to 3*... ()

sedm.1

Prakticky bych zde mohl použít totožný komentář jako k Ukradeným vánocům.Originální a výtečný příběh,krásná hudba,fantastický Burtonův svět,výtečný černočerný humor.Nicméně,ne ke každému si tento film najde,stejně jako Vánoce,cestu.Snad by se i s trochou nadsázky dalo říct,že Burtonův svět je natolik originální,že ne všichni ocení jeho temnou krásu a precizní styl.Je to tak moc jiné,než vše ostatní,až vlastně není s čím porovnávat(tedy samozřejmě kromě Ukradených vánoc,a to by vyšlo fifty fifty) a tak Mrtvá nevěsta diváka buď zaujme hned od prvních vteřin a pokud ne,nepřijde mu na chuť už nikdy.Já si Mrtvou nevěstu docela užil,pobavila mě,ale jak ji,tak Vánoce bohužel zároveň nikdy nebudu vynášet do nebes jako něco nedostižného. ()

Rousse

Dávkování této Burtnovy meducínky si většinou předepisuji následující: kdykoliv, kekoliv a v jakémkoliv množství. A to myslím vážně. Ještě před tímhle si mě Burton získal už snímkem The Nighmare before Christmas, ale tohle to je vážně úžasné. Jedna trefnější hláška za druhou, originální animace, pěkné písničky a dokonce i dobrý děj. Nemám, co bych tomuto dílku mohla vytknout. ()

Del Toro natočí vysněného Pinocchia

Del Toro natočí vysněného Pinocchia