Katolická církev učinila extrémně vzácné rozhodnutí a oficiálně potvrdila, že je devatenáctiletá studentka prvního ročníku vysoké školy posedlá zlý duchem. Příběh filmu V moci ďábla pojednává o dramatickém soudním líčení s farářem, odsouzeným za nedbalost, která vyústila ve smrt mladé, údajně posedlé dívky. V hlavní roli snímku, založeného na skutečných událostech, se představí LAURA LINNEY jako Erin Bruner, obhájkyně otce Richarda Moorea (TOM WILKINSON), který kontroverzní vymítání ďábla vedl.

Emily Rose (JENNIFER CARPENTER) opouští svůj klidný venkovský domov, aby mohla studovat na vysoké škole. V osamělé noclehárně ji však jedné noci potká děsivá "halucinace", po níž ztratí vědomí. Útoky se postupně stávají častějšími a jejich intenzita se stále stupňuje, proto se nábožensky založená Emily rozhodne podstoupit vymítání ďábla pod vedením faráře, otce Richarda Moorea. Když pak mladá dívka během obřadu zemře, je farář obviněn ze zabití z nedbalosti. Roli jeho obhájkyně neochotně přijímá renomovaná právnička Erin Bruner, jejíž skálopevný ateismus a nedůvěra v nadpřirozeno jsou v průběhu soudního procesu nalomeny oddanou vírou otce Moorea a zvláštními, nevysvětlitelnými okolnostmi, které případ provázejí. (oficiální text distributora)

kiimi odpad!

Pevně věřím, že toto dílo jsem zcela nepochopil. Děj je velmi vláčný a napětí se tím značně rozmělní. Až na pár slibně vyhlížejících scén je film pro mě zklamáním. ()

Pacek

Film nelze hodnotit jako horor. Spíše jako mysteriozní thriller a pokud ho tak budeme brát, svuj učel splnil. Nádherné právnické dohadování a výborný výkon Toma Wilkinsona bohužel stačí jen na slabé 4. Málo napětí, strachu a taky samotného satana osobně. ()

Mandalorian

Perfektně zpracovaný film o exorcismu a souního pohledu na něj. Nevím, co napsat dál. Mrkněte se na to a uvidíte. Rozhodně je ve filmu vše do posledního detailu vysvětlené. Stoprocentně. ()

denisavary

Zde jsem zmatená...nevím jestli jsem byla spokojená, či né ...děj filmu byl zajímavý, skutečná realita se smísila s nadpřirozenem...Některé scény byly hrozně děsivé, při představě, že bych našla třeba svého přítele v póze jako ležela Emily na koleji ve škole, tak i teď mi jde hrozně děsivý mráz po těle :D. To, že to bylo natočené podle skutečnosti dodává ještě větší hrůzu. Ve filmu mě nejvíc bavily scény, kde se objevovala Emily, její stav i buzení ve 3.00 ráno...ale zbytek, což znamená děj v soudní síni mě nudil...Musím dodat, že Jennifer Carpenter zahrála její roli výborně a věryhodně. ()

siloalampa

Nejak to na mňa celé nefungovalo. Scenár, postavy, réžia, herci... Všetko sa mi to zlievalo do umelohmotného gýčovitého pohára, vyrobeného podľa presne určenej šablóny. Nelogické postupy zástupcov oboch strán v súdnej sieni a tá nenápadná "geniálna" pohotovosť, z ktorej kričalo na všetky strany: " Poserte sa zo mňa, som chytrý, som chytrý, som naozaj chytrý film!!!! " - vo mne vyvolalo úplne opačný dojem a ja som si s každou pribúdajúcou sekundou začal uvedomovať, že tomu celku chýba zrnko originality, šťava, napätie, gradácia a aspoň malá snaha o humor aspoň v dialógu, alebo akési odľahčenie od celej závažnej témy. Znova sa potvrdilo, že filmy, ktoré sú myslené veľmi, veľmi vážne, stoja na tenučkom ľade a pokiaľ sa ten ľad niekde čo i len málinko preborí, všade je voda... ()

ozeki

Zajímavě vyprávěná kombinace soudního dramatu a hororových scén, kde prim hraje posedlá Emily Rose. Je tu dost zajímavých částí, které je skoro až nepřijemné sledovat, a několik lekaček, které i přes svoji otřepanost překvapivě fungují. Filmem navíc prochází jakási nevšední atmosféra, proto ho nelze než doporučit. A pokud se někdy probudím ve 03 v noci, postel rozhodně opouštět nebudu a budu doufat, že můj močák nebude zrovna troubit na poplach :) ()

KUFI

Herecka/obhajkyne extrémně nesympaticka, naivni obhajoba hodna 5ti letyho ditete, zadny blití...nudááá. The Vymítači nesaha tenhle brak ani po nechty u nohou. ()

rainman93

Současný hororový žánr je naskrz prolezlý exorcistickými paskvily snažící se buď o remake nebo jsou nesnesitelně vyčpělé. Tento snímek se snaží oživit vyčpělí žánr jeho posunutím do soudní síně. Stává se tak díky tomu mnohem více reálnějším a tedy i více strašidelným, než je tomu dnes zvykem. Dilema zda je posednutí ďáblem skutečné či nikoli, je zde postaveno na společensko-právní úroveň, které jak v minulosti tak i dnes určuje normu pravdivosti. Nejzajímavější tedy na celém hororu jsou jeho "nehororové" scény ze soudní síně, kde se odehrává skutečné napětí mezi vědou a vírou. ()

Bird_house

Tak trochu jiný případ hororu o The Exorcism.. Jde o daleko zajímavější verzi, která se ne úplně tolik věnuje přímo vymýtání.. Po celou dobu filmu trvá takové příjemné drobné napětí.. ()

Alexandre

Naposledy jsem se u hororu tak moc bál před 5 měsíci, když jsem byl v kině na Derricksonově zatím posledním natočeném hororu Chraň nás od zlého. Ten je sice ještě o něco děsivější, ale tohle je taky neskutečná děsuplná nálož. Hrůzou mi stály vlasy na hlavě. Super herci, skvělá atmosféra, perfektně se mi to sledovalo. Nemám důvod nedát plný počet. ()

Pekisan

Namiesany horor s dramou (nie damou, taky mix vynimocny nie je) zo sudneho prostredia je skutocna rarita. Hlavne ked tie hororove flashbacky funguje dostacujuco, aby pomohli premostit nie az tak dobre sceny zo sudneho dvora. Co vsak robi tento film vynimocnym je, ze sa nesnazi davat odpovede, len zasieva pochybnosti. O nas, o nasej (ne)viere, o svete. Co v casoch vsevedcov a sebaistych mudrlantov (hlavne tych internetovych) je pozitivna zmena. ()

RobLord

Je všeobecně známo, že tento snímek byl inspirovaný případem démonické posedlosti německého děvčete Anneliese Michel. To ale není, co se týče inspirace skutečnými událostmi, vše. V tomhle hororu použil režisér Derrickson možná víc pasáží z knihy Ralpha Sarchieho "Chraň nás od zlého" (2001) než ve stejnojmenném filmu z roku 2014. Otec Moore cituje detektiva Sarchieho například tehdy, když vysvětluje zvýšenou démonickou aktivitu o 3. hodině ranní. A tím to zdaleka nekončí. Svým způsobem je Exorcism of Emily Rose vlastně Beware the Night 1 a Deliver us from Evil pak Beware the Night 2. Bylo by zajímavé, kdyby se Scott Derrickson více přidržel Sarchieho knihy v podobě seriálu. Vznikl by takový nový Supernatural, který od nějaké 7. sezóny strašlivě upadá. Cituji ze Sarchieho knihy: "Ďábelská moc provádí své kousky v sérii tří, aby tak vyjádřila své pohrdání vůči svaté Trojici, a její nejhorší útoky se také často objevují ve tři hodiny ráno. Má to být další urážka Boha, jehož syn Ježíš Kristus zemřel na kříži ve tři hodiny odpoledne. Démoni dělají opak toho, co je svaté, proto rádi útočí v opačnou hodinu..." ()

Torpid

Že prej podle skutečných událostí. Dokážu si představit rigidní katolickou rodinku někde v totálním zapadákově jak 6 dní jezdí traktorem po poli a sedmej den se jde rozšoupnout "mezi lidi" k přestárlýmu flanďákovi do kostela. Od narození cpou svejm potomkům do hlav středověkou podobu katolický teologie, kde červenej rohatec s obrovským kotlem má výsadní postavení. Pak pustěj dcerku do velkýho města na studia, ta si poprvé vyzkouší nějakej ten šňupec a celý to metafyzický univerzum, který má od mala do hlavy pěchovaný, se jí navěky rozsype na prvočástice. Na vážno braný exorcismus mi vždycky smrděl církevním strašením a následnou manipulací. A i když si tohle odmyslím, tak ani v rámci žánru to moc nefungovalo. Jediným pro mě snesitelným vymítačem nadále zůstává Constantine z roku 2005. ()

hrumsrt

Může právo obhájit náboženský rituál exorcismus? No právě, že leda v Americe, respektive v Common law systému. U nás v Evropě by strana obhájce měla poměrně svázané ruce. Celkově hodně zajímavé obsazení a navíc vynikající herecký výkon Jennifer Carpenter! 80% ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

23.06.2014

Goliáš bude hodovat v pekle

Goliáš bude hodovat v pekle

23.01.2011

„Ve stylu 300“ je už poněkud ošoupaná formulka, ale Hollywood s ní pořád operuje. Několikrát jsme něco takového opravdu viděli, hlavně v seriálu Spartakus: Krev a písek či v aktuálním mixu westernu a… (více)

Neo zastaví Zemi

Neo zastaví Zemi