Medzi regálmi bájneho obchodu Quick Stop, v ktorom dvaja flákači Randall a Dante zabíjajú deň táraním o sexe, preberaním Hviezdnych vojen, čítaním komiksov a zhúleným meditovaním nad podstatou bytia. Kevin Smith sa vracia na miesto svojho kultového debutu, kde jeho hlavní hrdinovia dospievajú do kristových rokov. Je čas si rozmyslieť, čo ďalej. Voľné pokračovanie úspešného filmu Jay a mlčanlivý Bob vracajú úder... (oficiální text distributora)

castor

Jen co se Smith ohřál na komerčních zásadách Hollywoodu s Jersey Girl (i když jeho roztomilá taťkovská romance nedopadla ani zdaleka nejhůř), je zpět a vrací se na místo svého bezesporu kultovního debutu, do proslulého obchoďáku Quick Stop. Na první díl Smith navazuje brilantně. Ústřední duo, Randall a Dante, neustále řeší stávající život, kdy je jim přes třicet a otáčí hamburgery nad rozpálenou plotnou!! Dojemně nostalgické ohlédnutí za časy minulými i looserovstvím aktuálním! Nezapomenutelné scénky (taneční číslo s Rosario Dawson, kterákoliv přestřelka s Eliasem - hlavně -moje holka se mnou nemůže spát-, ukázka jednotlivých "zápletek" Pána Prstenů, Jason Lee, dojemný závěr "s Alanis Morissette").. Geniálně vybroušená, srdcová záležitost!! ()

Malarkey

Další zásah Kevina Smithe do pověstných vod Hollywoodu. A že je tento kraj svatý pro všechny američany...néé pro všechny určitě ne a můžeme být jen rádi, že alespoň někdo si z něj dokáže utahovat a nikdo mu nemůže říct ani slovo. I když je to občas dost perverzní je to prostě Smithův styl, na který se musí zvyknout a povznášet ho. Nejvíc mě osobně rozsekala scénka, kde se setkali dva fanoušci Pána prstenů. Co dodat? Každá postava si je svým způsobem ojedinělá, ale Jay a Mlčenlivý Bob se mezi všemi nehorázně vyjímají a to jen a jen dobře.) --- Je jenom jeden Návrat a není krále, ale Jediho - Fanatik do Star Wars - Já jsem fanatik? Podívejte se na sebe a na své milááášššky. ()

Kulmon

Tak to je absolutní nářez!!! Jestliže u prvního dílu jsem váhal mezi 4* a 5*, protože mi připadalo trochu ztřeštěné dát 5* takové bejkárně, tak u dvojky neváhám ani minutu. Kecy o kouření po análu, diskuze zda je „černý nemakačenko“ rasistická urážka či parodie na Mlčení jehňátek a zejména vystihnutí Pána prstenů jsou naprosto dokonalé. Doufám, že přijde další pokračování, protože toto je jeden z mála případů, kdy jde série kvalitativně nahoru! ()

Legas

To bylo hustý!! Ale trochu mišmaš. Vlastně to není ani film. Clerks 2 jsou slepencem videoklipů, které jsou vloženy mezi debaty o filmech a rozebírání současného stavu bezcílného živoření hlavních protagonistů s hojným využití slovíčka "fuck" (a jemu podobných). Občas nuda, občas neskutečně úchylně zábavné. ()

Boogeyman

Dám 5 hvězd, protože jsem se po dlouhé době opravdu tlemil na celej dům a Randall a Dante jsou prostě jediněční loseři a tentokrát přibrali do party ještě úžasně zahraného i napsaného (až na úplný konec s Oslem) pobožného LOTR a Transformers fandu Eliáše, ale jinak mám na rozdíl od prvního dílu velké množství výhrad. Vedle klasických "smithovských" geniálně vypointovaných dialogů a popkulturních odkazů a narážek se tu občas vyskytne i moment, kdy Smith jakoby ztratil nit a zahučel někam do vod dnešních "komediálních" teenage nechuťáren, naštěstí ji většinou zase rychle chytí a jede se dál v "Jersey" stylu. Zklamáním pro mne byli také všudypřítomní Jay a Tichej Bob, kteří prvně nedostali žádnou skutečně nezapomenutelnou scénu, sám Smith jak Bob dokonce chvilkama se svýma vykulenýma očima působil skoro trapně. ()

• Hřiště před Moobym je ve tvaru penisu a varlat. To je vidět během scény, kdy Emma dává Becky pozvánku ke svatbě. (Kulmon)
  • Clerks i Clerks II končí písní Soul Asylum. První písní „Can't Even Tell" a druhý "Misery". (Kulmon)
  • Ve filmu se šestnáctkrát objeví termín „ass to mouth“. (Kulmon)

Malkovich vykrade Comic-Con

Malkovich vykrade Comic-Con

05.07.2016

John Malkovich už se objevil ve třech comicsových filmech (Red, Red 2, Jonah Hex) a teď se ke kresleným sešitům vrací. Výjimečně se ale neupsal klasické adaptaci, nýbrž komediálnímu heistu jménem… (více)

Jste připraveni na mroží horor?

Jste připraveni na mroží horor?

18.07.2014

Natočil Kevin Smith opravdu porno?

Natočil Kevin Smith opravdu porno?

28.07.2008