Reklama

Reklama

Wolf Creek

  • Austrálie Wolf Creek (více)
TV spot

Obsahy(1)

Parta kamarádů se vydává na dovolenou po Austrálii. Má to být pařba plná alkoholu, drog a dobré nálady. Jedinou plánovanou zastávkou je Wolf Creek, kde leží legendární kráter po spadlém meteoritu. Tady jim auto vypoví službu. Přijíždí "pomoc", která dovolenou snů změní v nekonečnou hrůzu, mučení a teror. Podaří se jim najít cestu ven z pekla? Příběh jednoho z největších australských policejních případů, který nebyl nikdy objasněn. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

TV spot

Recenze (334)

castor 

všechny recenze uživatele

Nejprve krásy australského kontinentu, vzápětí pro zúčastněné už ne tak přitažlivé hrátky s narušeným sadistou. U hororů (a těch kvalitních je stále méně) mi přijde ideální, když je režisér zároveň scénáristou a jako v případě Grega McLeana je u projektu od samého začátku. Je tu pak cítit „jen“ jeho vize. Prvních třicet, čtyřicet minut se prakticky „nic“ neděje, kocháme se přírodou, na daný žánr netriviálním scénářem i slušnými hereckými výkony tria přátel. Charaktery, ač jsou jakkoliv dobře naťuknuté, v závěru kapku ztrácí na významu, protože je nakonec jedno, která z dívek skončí v náruči jediné mužské postavy. Každopádně mi ale několik těchhle desítek minut nevadilo. V hororu snad nejde jen o několik usekaných prstů a litrů krve, ale i o celkovou atmosféru či vizuální look, ostatně i odlehlá pumpa s vidlákovským osazenstvem měla svoje kouzlo. Jasně, najdou se logické drobnosti (proč „farmáře“ po postřelení neumlátit třeba jen holýma rukama?), ale většinu času jsou tři přátelé rozumnými lidmi v kritických chvílích. Po podobně reálných snímcích je mi pak diváka, který se například u pokračování naprosto ubohé série Saw tetelí blahem při dvou efektních úmrtích (i přesto, že jsou pouze samoúčelná) a hnedka sází neoprávněné 4*, docela líto. Wolf Creek je reálný snímeček s reálným nebezpečím (stačí se rozhlédnout, i u nás na kterémkoliv větším nádraží je podobných podivínů požehnaně), kterému sluší necenzurovaná podoba i australské exteriéry. Opatrných, ale pro daný žánr oprávněných 80%.. ()

klerik 

všechny recenze uživatele

Nepríjemné. Úvod filmu som pochopil ako narážku, že zvrtnúť sa to môže kvôli hocijakej blbosti. Horor je vystavaný na osvedčenej schéme a atmosfére klasických amerických killovačiek (TEXASKÝ MASAKER, JEEPERS CREEPERS, PACH KRVI). Trochu na škodu je fakt, že pri pozeraní som si príliš často povedal "Ty krava, čo to robíš?" ale na druhú stranu (aj vďaka hereckým výkonom) som si veľmi dobre vedel predstaviť aké vie žena v strese robiť blbosti :-) Ak chcete pustiť deti na prázdniny, je toto film presne pre vás... ()

Reklama

Pilda17 

všechny recenze uživatele

Dle skutečné události? Takové překvapení jsem dostal až na závěr, což jsem se divil. Obstojné zpracování, ale nejde o žádný zázrak. Děj by mohl být ze začátku daleko záživnější, jenže to nebyl a divák se dost nudí. Jde o nadprůměrnou hororovou podívanou, která mě překvapila až v závěrečných vteřinách.. 6/10 = 60% ()

choze 

všechny recenze uživatele

Chabý australský pokus o hixploitation, čili buranské exploitation (např. Boormanovo VYSVOBOZENÍ). První půle zbytečná, pouze nastavující stopáž a druhá zhusta klišoidní (hrdinka najde v doupěti buranského zabijáka stopy toho, že ona a její kamarádi nejsou zdaleka prvními jeho oběťmi) a nic moc, vlastně jen nic. Nevím co na tom Hellblazer nachází nezapomenutelného, já si ten film budu pamatovat jen jako obrovskou ztrátu času a to mám exploitation ze srdce rád. Naopak musím říct, že remake TCM u mě nad touhle sračkou vítězí na celé čáře - obsahuje totiž aspoň dvě slušné scény (sebevraždu stopařky a její "rekonstrukci" R. Lee Ermeyem), zatímco tady byli tvůrci evidentně rádi, že se jim podařilo ošéfovat technickou stránku věci, ale film samotný těžce zazdili. Takže jednu hvězdičku za pěknou kameru. ()

Ruut 

všechny recenze uživatele

Strašná škoda že v podobném duchu jako je druhá polovina filmu není i první půle. To bych mluvil o jednom z nejlepších brutalních slasherů všech dob. Ano úvodní třicetiminutovka je zcela ve stopách tradic v tomto subžánru. Je to totiž povinné seznamování s hlavními představiteli. Bohužel takto spackaný úvod jsem už dlouho neviděl. O postavách se toho opravdu moc nedozvíte. Vše vynahrazuje zhruba posledních 60 minut filmu. Na scénu nastoupí pozdější killer. A v takové poloze jsem už dlouho vraždícího psychopata neviděl. Většinou se postupuje tak že o vrahovi víme minimum informací a taky se minimalně projevuje na plátně. No tady dostal opravdu velkou příležitost se pořádně vykecat a nejen to. Od chvíle kdy se z dobráckého vidláka vyklube psychopatická zrůda nastupují opravdové a neotřelé jatka. Svými násilnickými scénami mi Wolf Creek hodně připomínal Haute Tension nebo Devils Reject. Je se opravdu nač těšit. A mile překvapí i to že nejde jen tak dobře odhadnout kdo právě zemře a kdo nakonec přežije. ()

Galerie (19)

Zajímavosti (22)

  • Většina dialogů Micka Taylora byla improvizovaná jeho představitelem Johnem Jarrattem. (ČSFD)

Reklama

Reklama