Harry Potter a Fénixův řád

• Velká Británie Harry Potter and the Order of the Phoenix (více)
Fantasy / Rodinný / Dobrodružný / Drama
Velká Británie / USA, 2007, 138 min

Režie:

David Yates

Předloha:

J. K. Rowling (kniha)

Scénář:

Michael Goldenberg

Daniel Radcliffe, Rupert Grint, Emma Watson, Jason Isaacs, Tom Felton, Maggie Smith, Helena Bonham Carter, Robbie Coltrane, Ralph Fiennes, Michael Gambon (více)

Harryho Pottera a jeho bratrance Dudleyho napadnou během prázdnin mozkomorové. Harrymu se sice podaří v poslední chvíli oba zachránit pomocí ochranného kouzla "patrona", ale za jeho použití před mudly mu hrozí vyloučení ze školy. Po krátkém setkání s Hermionou, Ronem, Siriusem, profesorem Lupinem a dalšími přáteli v domě Fénixova řádu pokračuje Harry v cestě na ministerstvo kouzel, kde má disciplinární řízení rozhodnout o jeho osudu. Přes napjatou situaci Brumbál zvrátí rozhodnutí v jeho prospěch. Že potíže čekají i ve škole, pochopí Harry, když zjistí, že na příkaz ministerstva je novou učitelkou obrany proti černé magii protivná Dolores Umbridgeová. Harry má stále podivnější sny, které ho pojí s Voldemortem. Zachrání sice díky tomu život panu Weasleyovi, Brumbál se však jeho vidin obává a pověří profesora Snapea, aby chlapce cvičil v nitroobraně a naučil ho, jak komukoli zabránit v přístupu do své mysli. (TV Nova)

Diskuze

CheGuevara (hodnocení, recenze)

Co se vám na to zdálo nepochopitelného? (otázka pro nečtenáře) Neboť na tohle jsem si dával dobrý pozor jestli to nebude stejně zmatené jako čtverka, ale jako čtenář jsem žádnou krpu neobjevil, tak mě tolik zajímá, co se děje, že jste byli zmateni?

Vesman

Vesman (hodnocení, recenze)

knihu jsem četl už před docela dlouhou dobou, takže su vše podrobně nepamatuji, ale jinak jsem byl s filmem spokojen, většina vynechaných věcí mě nijak netrápila, zvlášť romance s Cho, ovšem Snapeovu nejhorší vzpomínku trochu rozvést mohli...Yates nezklamal

burina

burina (hodnocení, recenze)

V nasom meste bola len verzia s dabingom:( A neviem ci sa mi chce trepat sa inde len kvoli orig. zneniu.

Betmän

Betmän (hodnocení, recenze)

my máme ve village 3 kopie, z toho 2 s titulkama, tak vám teda nevim, na co si stěžujete.

Rover

Rover (hodnocení, recenze)

Jednoznačně nejkladněji (nebo nejzáporněji?) hodnotím Dolores Umbridge, je naprosto skvělá, prostě na zabití...tak to mělo být.............Na druhou stranu hodně zklamala hudba, ach jo, co je těžkého na tom odprostit se od orchestru??

Dudek (hodnocení, recenze)

No nevím jestli napsat o herci, že podal neuvěřitelný výkon je zrovna dobrá pochvala ;)

Foferka

Foferka (hodnocení, recenze)

nevím co si zoufáte, jsou u nás 2 titulkové kopie, jedna z nich je na 100 % ve Slovanském domě

superja

superja (hodnocení, recenze)

Ja bych na to rad zasel do kina...ale v dabingu..:-! fuj, tak to ne, to ani nahodou...:-! Samozrejme chapu, ze ten film je v kinech dabovany, vzhledem k tomu, ze na nej chodi hoooodne malych deti, ale treba v cinestaru ho davaji ve 4 salech - a imho to mohli dat v jednom v originale s titulkami...ale oni rekli ne!!

Amarcord_1

Amarcord_1 (hodnocení, recenze)

...a vite, co je nejhorsi? Ten patlal Hooper bude psat hudbu i k nasledujicimu dilu. Ten je sice velmi depresivni a Hooperova hudba ma na me silne depresivni ucinek, ale prece jen bych dal prednost stylizovane depresi... :o(

woody

woody (hodnocení, recenze)

Prý už je to na netu? Alespon to hlásila nova, no je toto možný?

CheGuevara (hodnocení, recenze)

Jůůů, další komentář začínající slovíčkem nuda, začínám se těšit čím dál víc!

Le_Chuck

Le_Chuck (hodnocení, recenze)

Jillen: Co to meles o trikoch? Sice ich bolo malo, ale boli rozvazne a citlivo pouzite. Ale hlavne boli KVALITNE!. Vyser sa na CAM a chod na to do kina.

po 100 hodnoteni ma harry zatial 80% dufam ze celkove hodnotenie bude nad 78%

Jamall

Jamall (hodnocení, recenze)

bohužel je to hodně opižlaný,ale i tak tenhle díl HP řadím mezi filmy na třetí místo za Vězně z Azkabanu a Kámen Mudrců...povedlo se do filmu nacpat to nejdůležitější,ale zase mi tam chyběl famfpál

towstit (hodnocení, recenze)

harry ma za 4 dni premietania v amerike velmi slusnych 117 milionov dolarov a to este nebola nedela, takze 140 milionov za prvych 5 dni je istych,,je to krasa-cely rozpocet sa im vratil za 5 dni,,,inak film bol fantasticky,pri pozereni som sa ani na minutku nenudil-dobre herecke vykony,cele to tak svizne plynulo, dobra a vyrazna hudba, vsetko bolo potemnene cize super atmosfera a zaverecnych 20 min. som ani nedychal fantazia,,uz sa tesim na 6,,,,10/10

Dudek (hodnocení, recenze)

Tak Jillen tomu na druhou stranu zase rozumí, když říká: "a není zde scény (...) která by vizuálně uspokojila moje(...) ucho", tak na tom asi něco bude ;) Hahaha, on je ten kometář vážně docela perla.

CheGuevara (hodnocení, recenze)

Omyl, nejvíc navnadil komentář uživatele Jillena, asi bych se tolik netěšil, kdyby tomu filmu dal 5*, pak by to nebylo podle mého ražení :).

Dudek (hodnocení, recenze)

Také se mi začíná vracet to staré nadšení, dokonce jsem si včera musel pustit Mladé návštěvníky :)

Amarcord_1

Amarcord_1 (hodnocení, recenze)

Taky uz se tesim. Pristi tyden to jdu skouknout. Videl jsem dokument o nataceni, a zdal se mi naprosto otresny. A to je dobre ;o) Zadne velke ambice= zakladni predpoklad relativni spokojenosti.

Kass

Kass (hodnocení, recenze)

No, začínám se opravdu těšit! A je mi líto jistého zdejšího pána, co si říká Jillen, a evidentně už dávno ztratil soudnost :-)

Příspěvek byl smazán administrátorem.

CheGuevara (hodnocení, recenze)

Teda pokud me nejaký komentár navnadil, tak to je ten Cervenákův. Neveril jsem a nejspís zmením názor. Omyl, na tohle do kina půjdu! :)

towstit (hodnocení, recenze)

ja sa idem dnes pozriet na titulkovanu verziu(dabing nemusim, a tie otravne deti duplom) tak sa tesim, podla tychto komentarov zatial to vyzera super,,som velky fanusik pottera..ved uvidime.-.

Držitel Oscara Gabriel Yared zahraje v Praze

Držitel Oscara Gabriel Yared zahraje v Praze

23.07.2012

Norton a Pitt opět spolu

Norton a Pitt opět spolu

18.09.2007

V Klubu rváčů byli nerozlučnou dvojicí ;-), a brzy Eda a Brada opět uvidíme na filmových plátnech bok po boku. Stane se tak v dlouho připravovaném celovečerním remaku televizní minisérie State of… (více)

Hoffman miluje Thompsonovou

Hoffman miluje Thompsonovou