zahadum

V lietadle podaná hrozba ktorá paradoxne nesúvisí s lietadlom je pomerne originálny prvok. Kde chcete z lietadla utiecť ? musíte ostať a zapojiť sa do nebezpečnej drámy kedy ide pár ľuďom o život....Dobre to vyzerá však ? pomerne to aj nejak sa tvári a prvá časť ( v lietadle ) je aj nejak tak vystavaná a divák je koncentrovaný na to čo sa deje vo filme...lenže do toho sa stále neúnavne a dotieravo pripájajú nelogické prvky. Zo začiatku je ich menej a postupne viac a viac a VIACEJ ! až z toho buchá v hlave ! Aj tá sama premisa o nebezpečenstve je v podstate len také bu bu bu ! .... Nehovoriac o totálnom nelogickom dôvode ( nechcem spoilerovať ) záverečné minúty kedy Rachel a spol opustia lietadlo je divoká akčná jazda a v istej budove na plno poznáme prečo je režisér Wes Craven režisérom hororu...BU...kamera..zvuky..skrinka..BU..schody..druhá skrinka BU ...nože, dýky, dáždniky..BU..dvere, schody hore...schody dole..telefón..BU...a tak sa to BU BU BU nejak dostane do finále kde už aj otrlý fandovia produkcie " C " kategórie ( zdravím Seagala ) si povedia ...a nie je to už za hranu ? VERU JE !...no ale zoberme tú prvú dramatickú a napínavú prvú časť v lietadle kde nejdú telefóny, strácajú sa knihy..perá...turbulencie zmietajú lietadlom a ..BU  50 % ()

Puol

Sympatická Rachel McAdams a vrcholene nesympatický záporak Cillian Murphy v napínavom, ale velmi krátkom kusku hororového klasika Wesa Cravena. Aspoň nemá kedy začať nudiť. ()

Darkslayer

Priznám sa, že som nemal takmer žiadnu potrebu zhladnuť tento snímok, keď ho dávali v TV. Od obrazovky som neodišiel len vďaka Rachel McArams, na ktorú sa fakt bobe pozeralo. Cillian Murphy je zaporak ako vyšitý, hlavne preto, že mi je dost nesympaticky (čo jeho rolu len umocňuje). Inak zápletka a dej dosť predvídatelný a nenápaditý, koniec až príliš otrepaný. 3* ()

Akana

Krátké, svižné, napínavé. Hlavně část odehrávající se na palubě letadla se moc povedla, všechno do sebe skvěle zapadalo. Rachel McAdams byla sexy, Cillian Murphy velmi přesvědčivý, na toho si budu dávat pozor. V závěru sice přibylo klišovitých fíglů, ale ty nedokázaly smazat celkově příznivý dojem. Wes Craven je ve svém oboru mistrem. 70% ()

mala_kea

Od Cravena rozhodně nečekat žádné zázraky. Snažil se natočit průměrný thriller, který se mu v jeho poměrech rozhodně povedl. Nízkorozpočtové béčko, které určitě neurazí, nenaštve, a hlavně nerozesměje typickými béčkovými pasážemi. Místy děj lehce graduje, ale opravdu na malinkou chvíli, které si běžný divák ani nemusí všimnout. Čeho si však všimne divák určitě je mladá a pohledná Rachel, které určitě nehraje na oskara, ale hraje od srdce a to je to, co divák potřebuje. ()

Hapretor

Po pětileté přestávce nám "Mistr hororu" - Wes Craven - nachystal další dávku děsu. Naštěstí ne, co se filmu, jako celku, týče. Po odpadovém "Cream 3" je tu "Noční let". Což není taková hrůza, ale předvídatelné to je - až mrazí. Cillian Murphy je hrozná držka a roli v tomto počinu jsem mu vůbec neuvěřil. Děj je naprosto běžný, nijak vybočující, pan Wes se vůbec nesnaží po 5 letech nás něčím překvapit nebo nějak upoutat. Ono vůbec mám takový pocit, že celá jeho tvorba je dosti jednotvárná. Že pan "Mistr hororu" si nerad namáhá palici, aby vymyslel opravdu nějakou libůstku. A já myslel, že 5 let je dost dlouhá doba na regeneraci neuronů po delším drogovém opojení. ()

Rockerman

Wes Craven by se asi měl držet raději horroru, ten umí lépe než thriller. Nebylo to úplně nezajímavé, ale připadalo mi to takové hodně nevěrohodné. Profesionální zabiják si počíná dost neprofesionálně. Hlavně v závěrečné rvačce s Lisou. Ta mi připadala jako trochu drsnější rvačka mezi hádajícími se manžely, kteří po sobě házejí, co se jim dostane pod ruce. Za jedno podívání to stojí a pak pryč od toho. ()

GOREGASM

Vynikající první polovina odehrávající se prakticky jen na dvou sedačkách letadla je napínavým duetem Rachel McAdams a Cilliana Murphyho. Oba skvěle zvládají své party a díky nim je Red Eye proklatě napínavou podívanou, která se sice ve druhé půlce trochu rozakční, přesto jde o kvalitní flick z dí­lny Wese Cravena. Konec nevybočuje ze žánrové šablony a je asi jedinou slabinou filmu. Suma sumárum jde o kvalitní­ kousek, který sází­ na špičkové mladé herce a ostří­leného rejžu. 60% ()

MickeyStuma

Wes Craven, tvůrce 'Vřiskotu' si střihl pro změnu thriller odehrávající se převážně na palubě letadla a opět se mu vedlo. Po počátečním postupném seznámení s hlavními postavami se rozjede napínavé drama, hodně připomínající klasické katastrofické snímky ze 70. let. Sympatická Rachel McAdams ztvárnila ženu, která je pod hrozbou neznámého muže přinucena podílet se na atentátu úspěšného businessmana. Byť je děj relativně jednoduchý, promyšlen je do sebemenšího detailu. Dokonalá atmosféra a svižné tempo dodává na atraktivnosti snímku. Po přistání letadla se tempo relativně zrychlí. Divák je v této chvíli svědkem zoufalého boje o přežití nejen hlavní hrdinky, ale i ostatních lidí mající s tím co do činění. Závěrečný souboj je již vyobrazení toho, co už od Cravena moc dobře známe. Byť se jedná o jiný příběh, vliv Vřískotu je znát, a to hlavně již zmíněným závěrečným soubojem. Ničemu to však nevadí. Naopak to dodává větší grády. ()

agassi68

Trošku primitívne spravený thriller, kde napätia a strachu ubudlo :). Cillian Murphy zatiaľ v najslabšej roli, v ktorej som ho videl. Ale keď nemáte čo robiť a naporúdzi je toto alebo Smotánka, odporúčam.. ()

edie sedgwic

Prva polovica filmu je nadejny naslap na nieco, co mohol byt slusny thriller. Bohuzial sa to ale zvrhne do miestami az banalneho becka a z niektorych scen vam je skor do smiechu. Skoda tych do oci bijucich klise, ani Cillian Murphy film nezachranil. ()

Olík

In the air hra na kočku a kočku romantické krásky a učebnicového oslizla vedená rukou muže, který svého času psal dějiny laciného hororu. Jo, tohle funguje. Minimalistický thriller stavějící na nepřetržité konfrontaci charismatického zloducha a jeho oběti…..především vzdušná pasáž hraje libé tóny. Jednoduchost, která se dá nazvat krásou….i když, kdyby strejda Wes nenechal hlavní hrdiny vystoupit z letadla, možná by se děly věci. ()

Vabr

Wes Craven dokázal natočit pěkně napínavej biják. Je to zkrátka thriller, jak má být. Už z úvodu je zřejmé, že tempo bude rychlé. Jsme seznámeni s hlavními postavami, které jsou nad míru sympatické a zajímavé, a napříč příběhem ještě s mnoha dalšími vedlejšími postavami. Ty byly za mě na celém filmu úplně to nejlepší - nikde jsem snad neviděl tak dobře napsané vedlejší postavy, aby snad každá z nich měla nějaké své scenáristicky šikovně promyšlené využití. Toto velmi oceňuji společně s napínavou atmosférou, která byla místy velmi hutná, minimem nelogik (právě naopak), kamerou a i lehkým humorem, který není Cravenovi cizí a u něhož jsem se i pousmál. Finále mimo letadlo je sice slabší než předcházející události, ale dokáže přesto dobře bavit a udržet nastavenou laťku. Jsem tedy rád za existenci Nočního letu a kéž by více thrillerů bylo takových. V jednoduchosti je zkrátka krása. Vyhodnocení: Jedná se o film, který bych doporučil snad každému ()

farfalino

Příliš jednoduchý scénář, čekal jsem něco víc. Vždyť šlo jen o jeden telefonát. Nezáživné až na posledních 20 minut , kdy šlo do tuhého. A Cillian s tužkou v krku, tak promiňte , ale tohle snad není ani možné, aby v takovém stavu ještě běžel něko honit, ale jelikož ho hnala touha po pomstě a ta překoná všechny překážky, tak se to dá odpustit. ()

Yomega

Naprosto vyčpělý námět, jak to dopadne víte už po 10ti minutách filmu. Navíc je to plné nelogičností. Jediné co stojí za pozornost je jako vždy Cillian Murphy. ()