Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Anna Heymes (Arly Jover), manželka vysoce postaveného pařížského úředníka, již déle než měsíc trpí hrůznými halucinacemi a částečnou ztrátou paměti. Začíná podezřívat svého manžela, že vlastně není tím solidním a čestným mužem, jakým se zdál být... V turecké čtvrti Paříže jsou nalezeny tři brutálně zavražděné, zohavené ženy, které si jsou nápadně podobné. Případ dostává na starost Paul Nerteaux (Jocelyn Quivrin), houževnatý policejní kapitán, který požádá o pomoc bývalého kolegu Jeana-Louise Schiffera (Jean Reno). Schiffer se vyzná v podsvětí a používá tvrdé vyšetřovací metody. Anna mezitím nalezne útočiště u přátelské psychiatričky (Laura Morante)a začne odhalovat svou záhadnou minulost. Spojitost mezi ní a vraždami je stále více zřejmá... Temný, napínavý krimi-thriller byl natočen podle stejnojmenné knihy Jeana-Christopha Grangého (Purpurové řeky). (oficiální text distributora)

(více)

Videa (3)

Trailer 2

Recenze (146)

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

Bylo nebylo. Byl jednou krásný slunný den. Počkat, to bylo později. Dnes je všechno ponuré, všude je tma, prší a ani v místnostech nesvítí světlo. V tomto nepříliš vábném prostředí se přitom pohybuje Jean Reno, což nikdy neškodí a spousta dalších postav, o jejichž nezbytnosti mám důvodné pochyby. Asi 100 minut se jedná o celkem koukatelný film, ale pak se děj vychytrale přesune do Turecka, kde vysvitne žhavé slunce patrně proto, aby byl dobře vidět závěr logikou připomínající zhovadilost vysokého stupně. ()

Matty 

všechny recenze uživatele

O Říši vlků jsem dopředu věděl, že je to špatný film. Ne, že bych se o tom potřeboval přesvědčit na vlastní oči, ale jednou dvakrát za měsíc se snažím vidět něco, o čem jsem přesvědčený, že se mi to líbit nebude, abych zmírnil zklamání z filmu, o kterém si myslím, že se mi líbit bude, jenže nakonec nelíbí. Jednodušeji řečeno si pak více vážím dobrých filmů. Anebo si tímto jenom snažím racionálně odůvodnit svůj skrytý masochismus? Těžko říct. :-) A skutečně, jak jinak než jako masochismus nazývat, když se člověk obeznámený se skutečností, že život je jenom jeden, dívá na něco jako Říši vlků? Ty dvě hodiny by bezesporu šlo strávit rozumnějším způsobem, avšak iracionalitu podobného počínání shledáván pozoruhodnou, tudíž nelituji, že se již několik let dobrovolně vystavuji podobné formě experimentu. Kolem a kolem vzato, jde jenom o lásku k filmu jako takovému, tak proč přehlížet ty méně kvalitní, ty chudáky utlačované? Říše vlků má několik problémů: postrádá sympatického hlavního hrdinu; její příběh není složitý, pouze složitě vyprávěný, tudíž se příliš táhne a nudí; soundtrack děsivým způsobem mísí, co jeho autorovi zrovna přišlo na mysl, kupříkladu syntezátory a chorály; režie pouze nenápaditě kopíruje četné americké vzory a atakuje nás jedním trapným klišé za druhým. Nejvíce mě na Říši vlků nicméně štve, že není ještě o třídu (dvě) horší a tím pádem zdrbatelná mnohem brutálněji. Takto se opravdu nezmohu na více než na bezradný výpis negativ, za což se omlouvám. A málem bych zapomněl – kamera byla dobrá. :) 40% Zajímavé komentáře: Le_Chuck, Rex Mundi, klerik, alenka ()

Reklama

Acrobat 

všechny recenze uživatele

V dokumente: Svorka 25 vlkov, to znamená chystajú sa na veľkú korisť. Tu: jeden vlk, možno alfa možno omega. Malá korisť, malé víťazstvo, porážka nádejí, skleslosť sama. Formálne však vychytralý špinavý, filtrovaný (šedá, tmavá, modrá), francúz s priadnou hodnotou psychedelicky vyprofilovaných scén. Pridaj!! ()

GigaPudding 

všechny recenze uživatele

Mám takovej dojem, že se tu tomuhle filmu, o kterém jsem mimochodem nikdy předtím neslyšela, tak trochu křivdí. Není to úplný trapas a technicky je to většinu času taky zvládnuté dobře. Semtam je to úplně nesmyslně zběsilé, ale ne nějak často. Má to trochu absurdní scénář, který se ke všemu bere příliš vážně, takže se prostě nedá operovat s tím, že je to přehnané vtipným způsobem. Má to Jeana Rena oblečenýho jak Daniel Nekonečný, ale jinak jako to šlape celkem slušně. Začátek je možná trošku nezvládnutý, protože ty dva děje jsou prostě příliš oddělné a je to jak přepínat telku mezi dvěma filmama, ale jinak to funguje dobře jako taková trošku mysteriózní detektivka z francouzské školy a jean reno všechny podezřelé pořádně mlátí. Co je ale opravdová chyba tohohle filmu je to, že s přibývajícími minutami je čím dál jasnější, že se prostě snaží být tím nejultimátnějším a nejhustějším thrillerem na světě. Prostě bere dohromady všechno to úspěšné ze všech kvalitních thrillerů, podotýkám ale že ne jen z thrillerů jeden druhému a tomuto filmu podobných, a plácá to na sebe dohromady s cílem úplně jakože ohromit diváka, ale ve výsledku to nefunguje a nejspíš ani nemůže ve filmu, co se bere takhle vážně, protože prostě u dalšího vývoje děje si člověk říká prostě že už to ani není možný takhle a stává se to uměle zamotanějším a hrozně přestřeleným :). Ale jinak to teda podle mě nebylo až tak úplně trapný, zvlášť když se člověk trošku povznese nad to, že chtěli udělat prostě ten nejnabitější akční thriller na světě :). ()

Fr 

všechny recenze uživatele

úvodem jsou rozehrány dva příběhy... Anna zná hlavní města, státníky, ale svého muže nepozná. taky trpí halucinacemi. je nemocná?.... v turecký čtvrti je nalezena mrtvá dívka. má rozmlácené nohy, uřízlé rty, ňadra, atd. je to práce mafie, nebo...? nejdřív jste taháni za nos, nevíte co se vlastně děje, může dít, stát, stalo, co je skutečnost, kdo je blázen, komu věřit. tohle mám rád, vtáhne vás to do děje. zhruba po hodině však J.Reno a ostatní začínají ,,mlít hadry". trapnými dialogy a šíleným vysvětlováním film ztrácí dech. a taky občas nudí. v šabloně J-CH.Grangého tak CH.Nolan natočil ,,jen" další purpurové řeky, ve kterých se postupně utápějí i herecké výkony. a s celkově protivným zvukem (podotýkám že film je v DTS), v nich zmizí i konec. ()

Galerie (30)

Zajímavosti (8)

  • Natáčení probíhalo v Göreme v Kappadokii, v tureckém Istambulu a francouzské Paříži. (Terva)
  • Ve filmu se několikrát objeví obraz Francise Bacona "Studie Vélazquezova portrétu papeže Innocenta X" z roku 1953. (Tomihiro)
  • Chris Nahon se do povědomí diváků zapsal před čtyřmi lety, když v produkci Luca Bessona natočil s Jetem Li, který je mimochodem autorem námětu, akčňák Polibek draka. Snímek se stal pověstný scénou, ve které hlavní hrdina vymlátí celou policejní stanici. (imro)

Reklama

Reklama