Silent Night

• USA Silent Night (více)

Příběh je o tajemné a maskované osobě, oblečené jako Santa Claus, která řádí a zabíjí v malém městečku během vánočních svátků. Na místních policejních sílách je, aby ukončily toto vražedné běsnění. (spitr)

ricci.s

Režisér sa zlepšuje od jedného kúska k druhému, tak hádam mu to vydrží. Pre mňa bol tento hororík približne na rovnakej úrovni ako môj obľúbený vianočný slasher - remake Black Christmas, a vlastne mi na ňom ani nič nevadilo. Zápletka síce neprináša nič nové - proste vraždiaci Santa Claus zmasakruje takmer každého, na koho narazí (občas ušetrí starenky a deti, čo už), polícia medzitým pátra, ale bez úspechu, a tak je obetí stále viac a divák si vychutnáva poriadne brutálne metódy úmrtí pomocou rozličných zbraní. Má to spád, akciu, sympatických hercov a predovšetkým vynikajúce gore, ktorého je kvantum. Nakrútené je to taktiež výborne, žiadny amatérizmus. Tentokrát po dlhej dobe spokojnosť nadmieru, určite si dám k štedrovečernej večeri repete. ()

Madsbender

Podpriemerný horor s mizerným scenárom, nulovou vianočnou atmosférou a postavami pohybujúcimi sa na všetkých stupňoch škály profesionálnej imbecility hraných slabými hercami. Určite by to dopadlo lepšie ako námet pre hororovú komédiu s dobrými hláškami, čo v preklade znamená akýmikoľvek lepšími od tích, čo lezú z úst McDowellovskému šerifovi. ()

stuntmanMIKE

Velmi vydareny slasher na temu vianoc. Magor v maske celkom neprijemneho Santa Klausa beha po meste a likviduje ludi napaditymi sposobmi. Kto posluchal a bol dobry dostane darcek... kto nie ma po ptakach. Do toho celeho celkom fajn hlasky a s par umrtiami sa da sympatizovat. Jasne logika ide bokom ale to pri slasheroch vzdy... A McDowell ma bavil svojimi truhlikovskymi kecami... Je to na 3 hviezdy ale jednu pridavam z dovodu tematickeho spracovania... Aj filmu Sint som dal preto jednu navyse... ja mam skratka rad ked normalne kladne postavy urobia obrat smerom k zlu :))) ()

tron

Blbý vianočný horor. Poteší fajn kasting v čele s McDowellom a Jaime King, gore a originálny zabijak. Mínusom je podpriemerný scenár a nezaujímavé postavy. Absurdne ma zarazila i slabučká snežná/vianočná atmosféra. Asi nezostali prachy na umelý sneh. Nechýbajú kuriozity, napr. šerifovi do vysielačky oznámia, že našli dve brutálne zmasakrované ľudské telá. Keď mu povedia, že sú to majiteľ pornostránky a jedna z jeho herečiek, spýta sa, kedy sa toto mesto tak zvrhlo. Nemá ale na mysli vraždy, ale to, že je niekto morálne tak nízky, že si je schopný založiť PORNOSTRÁNKU. No povedzte! A taký je celý film. ()

Bloody13

V televizi jsou to samý tzv. "Pohádkové Vánoce", a tak jsem se rozhodnul, že si svou sváteční atmosféru udělám i skrz několik vyloženě vánočních hororů. Silent Night byl jasnou volbou, neboť původní snímek se hodně povedl, a tak nějak jsem doufal v další zábavnou jednohubku. A dočkal jsem se. Smrtelně vážný tón je pryč, několik úmrtí mnohdy pobaví, jindy lehce znechutí, ale hlavní je, že kamera nikdy neucukne, a nechá diváka si dosyta užít všechny ty rozštípnuté kebule a jiné pochutiny. Santa je správně nekorektní, Malcolm občas slušně hlásí, blýskne se pár bradavek a sníh se rychle barví. Zkrátka dost oldschool slasher, ale já nadávat nemůžu, takže palec opatrně nahoru. ()

• Napriek tomu, že sa dej filmu odohrával v USA, tak jeho filmovanie prebiehalo v kanadskom meste Winnipeg. Natáčanie sa uskutočnilo v máji 2012. (MikaelSVK)
  • Z kostýmu Santu, ktorý má na sebe vrah, niekoľkokrát miznú stopy krvi. (Arsenal83)