Kancl

• USA The Office (více)
Ukázka z filmu 1
USA, (2005–2013), 75 h 18 min (Minutáž: 21–51 min)

Režie:

Ken Whittingham, Tucker Gates, Jason Reitman, Joss Whedon (více)

Steve Carell, Rainn Wilson, John Krasinski, Jenna Fischer, Leslie David Baker, Brian Baumgartner, Angela Kinsey, Phyllis Smith, Kate Flannery, Creed Bratton (více)

Famózní komediální seriál o každodenním soužití nespokojených zaměstnanců v kanceláři společnosti Dunder Mifflin, které šéfuje zmatený Michael Scott. (Netflix)

Ukázka z filmu 1

boshke

Ta pachuť, která zůstane po kdysi oblíbeném, po čase však stále hlouběji do průměru zapadajícím seriálu, není libá. Klasické "berličky" vyčerpaných scénáristů. Nová prostředí, nové postavy (ani si nedokážu představit jejich zoufalství, když povolali něco tak strašného, jako je Gabe), postavy se extremizují - hloupé se stávají hloupějšími, otravné otravnějšími. Postavy přicházejí a odcházejí, někdy na díl, někdy na více, jen aby dočasně vyplnili mezeru po dobrém humoru. A pak se buď při psaní dostaví nápad, nebo tam zase na pár dílů vlepíme novou, nepodstatnou postavu... Vůbec celý koncept Kanclu jednoduše nemá na takové množství dílů, což bylo patrné už v originále. Dokud to bylo alespoň vtipné, dalo se to tolerovat. Pak už mi to připadalo jen jako umělé přesouvání stěžejních figurek tam a zase zpět, aby to nebylo stále monotónní... Je to škoda. Do osmičky už se mi nechce. Uvidíme, jestli se ke Kanclu ještě někdy vrátím... 80% (1. série - 70%, 2.-3. série - 100%, 4. série - 90%, 5. série - 80%, 6. série - 70%, 7. série - 60%) ()

Lexonka97

Ach Kancl. Seriál, který se se mnou táhl skoro rok, ale určitě ne z důvodu, že by mě nudil. Pokud se Kancl považuje za sitcom, tak bezkonkurenčně patří k těm nejlepším. Od druhé série je to fantastická bomba, která si u mě asi až na dvě série zasloužila těch pět hvězdiček. Co se týče působení humoru, tak Office nezná hranice a nebojí se hodně pracovat s trapností. Někdy až na tolik, že některé scény fyzicky bolí. Není tu přidaný smích ani hudba a seriál sází pouze na samostatné postavy. A když už jsem nakousl ty postavy, tak Americká verze má opravdu skvěle napsané vyvíjící se postavy. Hlavními oponenty jsou Michael, Dwight, Jim a Pam, kteří s v mnoha chvílích seriál kradou skoro pro sebe. Tohle platí hlavně u Michaela Scotta a Dwighta, které si už v prvních dílech zamilujete. Obě postavy zde mají skvělý vývin a v případě Dwighta mě v poslední sérii až dojalo, jak dokázal na spoustu věcí a lidí změnit názor, dokázal odpustit a usmířit se. Stejně tak fungují i dynamiky dvou postav, jako Jim a Pam v partnerství nebo Jim s Dwightem jako přátelé. Na Kanclu je pěkné, že vás dokáže rozesmát, dojat i dostat do nepříjemných situací a pocitů. Nic tak bláznivého a zároveň chytrého tu už asi nikdy nebude, a právě proto by tomu měl každý dát šanci. Výborná práce! ,,That‘s what she said!‘‘  ()

SonGokussj

Shlédl jsem poslední bonusový díl, zatlačil slzu a mám sto chutí se na to podívat od začátku. A to okamžitě. Místo nedokonalého popisu zde, bych vám doporučil se kouknout na poslední episodu. Tam to shrnuli naprosto fantasticky. Ale abyste to pochopili, koukněte se napřed na všech 9 řad a prožijte naprosto úchvatnou jízdu, která mi po odpoledních zde bude velmi chybět. Steve Carell je zde neuvěřitelná osobnost, Rainn Wilson jakbysmet... Jedna z nejlepších "komedií", romantických soužití, dramat, extra-super-trapných podívaných, co jsem kdy v seriálovém světě viděl. Mnoho tomu napomůže i to, jestli máte zkušenosti, jak to v takovém "kanclu" chodí. 90% ()

Anderton

Originál som nevidel (ani jednu časť) a toto hodnotím po zopár dieloch. Tu na nejakej náväznosti asi nezáleží, podstatné je, kto sa zase ukáže ako väčší trapák. Osadenstvo kancla je tak mešuge, že častokrát to môže byť aj niekto iný, ako šéf vo výbornom megatrápnom predvedení Stevea Carella (kto iný by si po kopačkách mohol púšťať Jamesa Blunta). Nielen v jeho prípade je však casting vynikajúci. Na druhú stranu to nie je žiadna extrémne vtipná šupa, skôr sa tu pracuje s tým, že si divák na postavy a ich typ každodenného humoru zvykne. ()

T2

__The Office 2.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $77,718,274 //počet predaných kusov 2,452,510 ║ __The Office: 3.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $49,074,062 //počet predaných kusov 1,638,393 ║ __The Office: 4.sezóna▐ Tržby za predaj DVD v USA $34,821,386 //počet predaných kusov 1,182,564 ║ __The Office: 5.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $30,227,592 //počet predaných kusov 916,388 ║ __The Office: 6.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $22,827,192 //počet predaných kusov 827,879 ()

Galerie (1 720)

• Několikrát je v seriálu zmíněno, že Phyllis Lapin Vance (Phyllis Smith) a Michael Scott (Steve Carell) jsou stejného věku a že spolu chodili dokonce do školy. Ve skutečnosti je Phyllis Smith o 11 let starší než Steve Carell. (don corleone)
  • Epizoda byla původně vysílána s varováním „téma pro dospělé“ kvůli použití slova „boner“ („erekce“). (LUKICKK)
  • Scenárista Greg Daniels dříve uvažoval o použití zápletky z této epizody pro pilotní díl, ale došel k názoru, že je to velmi riskantní, a tak nakonec zadaptoval první díl původní britské verze Kancl (od r. 2001). (LUKICKK)

Americký Kancl dostane reboot s novým obsazením

Americký Kancl dostane reboot s novým obsazením

11.05.2024

A opět píšeme o pokračování slavné značky, nikoliv o novém originálním projektu. Snaha zlákat diváky na osvědčené způsoby zábavy a nedostatečná odvaha velkých studií se samozřejmě netýkají jen filmů,… (více)

Netflix přichází o předplatitele

Netflix přichází o předplatitele

20.04.2022

Poprvé za poslední dekádu přichází streamovací gigant Netflix o své předplatitele. Důvodem je i nástup Disney+. Netflix ztrátu platících zákazníků přiznal ve své čtvrtletní zprávě, místo aby přidal 2… (více)

Nový film Johna Krasinskiho nabírá obsazení

Nový film Johna Krasinskiho nabírá obsazení

26.01.2022

Tak to vypadá, se si hvězdy seriálu Kancl dají menší reunion. Režisér a herec John Krasinski (Tiché místo, Tiché místo: Část II) totiž do své novinky IF čerstvě obsadil Stevea Carella (Sázka na… (více)