Připoutejte se, prosím!

• USA Airplane! (více)

Bachy

Ačkoliv jsem si v prvních pěti minutách připadal poněkud přiblble a ačkoliv se mi zdá Naked Gun trošičku vypiplanější, bavil jsem se výborně. Většina záchvatů, které mě potkaly se zakládaly na gagu s autopilotem. Není to vtipné od začátku do konce, pár trapnějších momentů se najde, jenže pak zase přijde autopilot a je jasno. Líbilo a rád se podívám znovu. ()

Djkoma

Jedna z nejlepších parodií, která dříve měla určitě hodně diváků, ale dnes již působí dost použitě a staře. Vytvořit nesmrtelnou komedii se tak Zuckerům a Abrahamsovi nepodařilo, ale sám Jim to pak zvládl ve Žhavých výstřelech a David Zucker zase se svou Bláznivou střelou. Tahle trojice přesto patří k elitě kvalitních parodií, které mají humor a z jejich filmů je cítit hrdost. Tohle byl první krok, k lepším zítřkům plných humoru a bezchybnosti. Robert Hays, Leslie Nielsen i další však i zde překvapili výjimečně trefnými a vybroušenými scénkami a vtipem, který bych v letadlo moc zažít nechtěl. Silné 4*, na rozdíl od následujícího dílu. ()

H34D

Hodně ulítlá komedie s naprosto šíleným humorem, který se dá přirovnat snad jen k Bláznivé střele, anebo blíže ke Žhavým výstřelům. Paradoxně obří nadsázka stačí omrzet dříve než za pouhých 88 minut a tak film postupně přestává překvapovat. Možná je to jeho stářím, ale dnes už to rozhodně není taková pecka... 6/10 ()

Radyo

Tohle byla moje první crazy-komedie, kterou jsem viděl v kině ještě jako dítě.. Málem jsem už tehdy puknul smíchy a to jsem ještě některé vtipy ani nechápal. Dodnes jedna z nejlepších úleťáren tohoto žánru. Klasické scénky s pasažéry, unuděnými k smrti, nafukovacím autopilotem, nebo taneček s nožem v zádech - a to je jen zlomek z celého filmu. ()

Handle

Není to nejlepší parodie, kterou jsem viděl, ale přesto jsem se bavil velmi dobře. Podle mě se u toho prostě musí zasmát každý, protože i když tam jsou trapnosti, tak tam jsou i výborné vtipy, kde jen zíráte, jaká to je strašná blbost a absurdita, ale stejně nevím... kdo by se zlobil na koně v posteli? :) Já mám tyhle filmy moc rád, protože stačí jen vypnout, zírat na ty blbosti a smát se. ()

• Film Zero Hour! sice patřil Paramountu, ale i tak museli tvůrci platit za nové ztvárnění látky. (Trainspotter)
  • Dvě dívky, které se perou v baru při Tedových (Robert Hays) vzpomínkách, byli muži. Julie Hagerty, pro níž byl film debutem, cvičila pro tuto scénu tanec s Robertem Haysem zhruba měsíc. Hays si mimochodem přivydělal i tím způsobem, že pro natáčení zapůjčil svůj Ford Mustang za 35 dolarů za jeden pracovní den. Ve filmu s ním jede na letiště Rex Kramer (Robert Stack). (Robbi)
  • V scéne, keď sa letuška pokúša upokojiť dieťa na infúzií, si najskôr chytí akordy a až potom rozmýšľa, ktorú pieseň zahrá. (firewind)

Bláznivá střela se vrátí

Bláznivá střela se vrátí