Připoutejte se, prosím!

• USA Airplane! (více)

MMR

ZAZ! Co zas? No ZAZ! A co zas? No přece ZAZ! Jo ZAZ, tak to řeknu hned! Prostě trio ZAZ, to jsou bohové, nad kterými bychom se měli sklánět. Naprosto dokonalá parodie. Doktor Leslie Nielsen, autopilot a plno dalších světlých stránek tento snímek vlastní. Určitě lepší než druhý díl, je to jízda od začátku až do konce. ()

Frajer42

Ani zdaleka ne tak dobré, jak jsem si troufl čekat. Tolik hereckých es a pánů komiků slibovalo vtipnější podívanou. Pár vtipných momentů tam rozhodně je, ale jsou to opravdu jen momenty a stará se o ně převážně mladík Leslie Nielsen a snad jednou Lloyd Bridges. Hlavně úvod je takový nudnější a téměř nekoukatelný. Postupem času se to naštěstí zlepší. Zkrátka taková komedie, kterou když si pustíte, tak nebudete příliš zklamaní, ale do druhého zhlédnutí už síly nenajdete. Alespoň já to tak mám. Když jsem tak namátkově přečetl pár komentářů, tak většině praskala bránice. Těžko říct, kde je chyba. Za mě je to tuctovka, která na víc než 2* prostě nemá. ()

Marcos22

Připoutejte se, prosím! je remakem filmu Zero Hour! z roku 1957 a je jedním z nejlepších a nejvtipnějších filmů z ranku bláznivých komedií vůbec. Film vhodně a zábavně využívá odkazů na světoznámé fláky typu Pinocchia, Casablancy, Letiště, Čelistí či Horečky sobotní noci a je natočen ve stylu divácky známějších Žhavých výstřelů či Bláznivé střely. Společně s Drž hubu! je mým nejoblíbenějším guilty pleasure kouskem, po kterém sáhnu pokaždé, když si chci zlepšit náladu. Doporučuji všem, kdo chce u filmu na chvíli vypnout, zrelaxovat a pořádně se zasmát. Pět hvězd a v subžánru bláznivých komedií jasná 💯. (17.04.2021) ()

SOLOM.

Jako děcko jsem tuhle parodii doslova „žral“, no dnes už na mě sice takový dojem neudělala, ale pořád to byla místy docela prdel. Vždy se mi na tomto filmu nejvíc líbilo, jak se zabili nebo chtěli zabít spolusedící hlavního hrdiny…Herecké obsazení taky docela slušné – spousta známých tváří + dvě pěkné letušky Julie Hagerty a Lorna Patterson. Rád lítám, ale něco podobného bych určitě zažít nechtěl. Jen škoda že spoustu humorných pasáží tu a tam vystřídalo pár neskutečně trapných vtípků, bez kterých bych se klidně obešel. Naštěstí jich tu nebylo zas tolik, aby mi znechutili tento lehce nadprůměrný kousek. Z nostalgie 70%, jinak bych šel dnes už s hodnocením asi dolů! ()

Djkoma

Jedna z nejlepších parodií, která dříve měla určitě hodně diváků, ale dnes již působí dost použitě a staře. Vytvořit nesmrtelnou komedii se tak Zuckerům a Abrahamsovi nepodařilo, ale sám Jim to pak zvládl ve Žhavých výstřelech a David Zucker zase se svou Bláznivou střelou. Tahle trojice přesto patří k elitě kvalitních parodií, které mají humor a z jejich filmů je cítit hrdost. Tohle byl první krok, k lepším zítřkům plných humoru a bezchybnosti. Robert Hays, Leslie Nielsen i další však i zde překvapili výjimečně trefnými a vybroušenými scénkami a vtipem, který bych v letadlo moc zažít nechtěl. Silné 4*, na rozdíl od následujícího dílu. ()

• Muzikálová herečka Ethel Merman, jež ztvárnila poručíka Hurwitze, zpívá úryvek z písně „Všechno porůstají růže“. (Trainspotter)
  • V roce 2006 se film v anketě anglické stanice Channel 4, ve které přes 22 000 diváků zvolilo 50 nejlepších komedií, umístil na 2. místě. (Vrata88)
  • Jediné aerolinky, které zakoupily práva k promítání tohoto filmu pasažérům během letu, byly Aeromexico. (Morien)

Bláznivá střela se vrátí

Bláznivá střela se vrátí