Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Sue Charltonová je ambiciózní reportérka pracující v New Yorku pro Newsday. Letí do Austrálie, aby mohla udělat reportáž o Mickovi Dundeem alias krokodýlu Dundeem, který přežil útok velkého krokodýla. Za poplatek ji Mick vezme na místo, kde se s predátorem střetl. Sue přiletí do Walkabout Creeku, kde ji přivítá Mickův partner Walter, s nímž Mick vlastní malou cestovní kancelář. S Mickem se Sue setká až v místní hospodě, kde zjistí, že to není žádný gentleman. Přesto ji dokáže uchvátit tím, jak umí uspat býka, zabít hada nebo zahnat opilé muže střílející v džungli klokany… Mick vezme Sue do džungle. Putují spolu přírodou a Mick si ze Sue neustále utahuje, proto se rozhodne jít dál sama. Když si Sue napouští vodu do lahve, napadne ji krokodýl. Mick ji naštěstí celou dobu sleduje a predátora zneškodní. Sue je Mickovi vděčná a sblíží se spolu. Po výpravě v džungli ho Sue vezme do New Yorku, aby mu ukázala jiný svět... Mickovi se New York velmi líbí – hlavně proto, že zde žije tolik přátelských lidí pohromadě. Zdraví všechny kolemjdoucí, ptá se, z jakého jsou kmene, spí pouze na zemi a neustále má za opaskem svůj velký nůž. Richard, přítel Sue, si z Micka u večeře utahuje tak, že se Mick neudrží a praští ho. Pak jede do baru, kde se báječně baví. Potká tu prostitutky, kterým lichotí, a poté řídí auto opilého taxikáře, avšak na druhé straně silnice, než je v New Yorku zvykem. Další den stráví ve společnosti Sue, která ho začíná víc než obdivovat. Fascinuje ji, že se ničeho nebojí a dokáže ji ochránit… (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (355)

Radek99 

všechny recenze uživatele

Začnu konstatováním, že režisér Peter Faiman natočil neokomentovatelný film. Tak když o Krokodýlu Dundeem napíši třeba ,,nejlepší film režisér Petera Faimana", pak takovýto výrok má zcela nulovou výpovědní hodnotu, jelikož Faiman režíroval jen dva celovečerní filmy a ten druhý nejspíš točil pod vlivem nějaké omamné látky. Když ovšem pro změnu napíši ,,životní role Paula Hogana", tak tím neřeknu rovněž vůbec nic, protože Paul Hogan byl prd herec a jeho filmy vyjma právě krokodýlí série zůstaly právem zapomenuty. A co řekne laskavému čtenáři výrok ,,nejúspěšnější australský film"? Také zhola nic. Mohl bych rovněž napsat ,,úplně průměrná komedie", to tu ovšem píše každý druhý... Tak nevím, napadá mne leda tohle - film s hercem, který má coby rekvizitu největší kapesní nožík v dějinách kinematografie... Vystihuje to podstatu filmu? Myslím, že u Krokodýla Dundee ano... :-) PS: Dundee, hadí uštknutí se nevysává! :-) ()

Maq 

všechny recenze uživatele

Městský člověk v divočině, Tarzan v New Yorku - příliš obehraná písnička? Hogan si napsal a sám zahrál postavu drsňáka, jenže zachovává si svěžest a půvab tím, že se nebere moc vážně a je vždy ochotný se v zájmu srandy trošku shodit. Nebojí se přiznat, že legenda dost přeháněla, a právě tím se stává ještě zajímavějším. Dějová linka je pozoruhodně prostá, ale desítky legračních situací a hlášek Hogan prosíval silně kritickým sítem a ponechal jen ty nejlepší. Je to metoda komiků staré školy, vzpomeňme Felixe Holzmanna. Nešetří se půvaby divočiny, romance se nevtírá a řádně vygraduje až na samý závěr, a Peter Best napsal vhodnou a stylovou filmovou hudbu. --- V rámci žánru, co víc bychom si mohli přát? ()

Reklama

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Ikonický filmy z Austrálie. Mám dojem, že když se řekne Austrálie, vybaví se klokani, opera v Sydney a Krokodýl Dundee. Určitě v Austrálii vznikly umělecky kvalitnější snímky, ale co naplat, krásné exotické prostředí, nádherná Linda, charismatický Paul, uvolněné zábavné dialogy i scény dělají zázraky. Jednu výhradu však přeci jen mám, to co jsem napsal platí absolutně jen na první polovinu, druhá část, když se prostřídá exotické přírodní prostředí Austrálie za velkoměstský život v NY ztrácí na atraktivnosti. Především díky začlenění třetí postavy a tím zdůrazněným romantickým faktorem příběhu, který má v sobě snad všechny možné vztahové klišé. V letňáku s pivem v ruce, ale bude Krodýl Dundee pořad skvělá svěží zábava. ()

nash. 

všechny recenze uživatele

Když se rozplynul mediální humbuk kolem úspěchu téhle dobrodružné romantické komedie, ukázalo se, že je opravdu vtipná a romantická, že Mike Dundee je opravdu nesmírně okouzlující a svérázně vtipný, a že některé scény jsou opravdu geniální (setkání s domordcem, skipy, čas podle slunce a mnoho dalších)... a hlavně, že na ni můžete podívat každý rok znovu a nebudete se nudit... ()

Vědma 

všechny recenze uživatele

Miluju tento film. Vůbec mi nevadí, že je postaven na obehraném klišé dívky z města v buši a chlapa z buše ve velkoměstě. Je to romantická komedie, u které se opravdu směju a bavím od začátku do konce. Humor není násilný ani pitomý, ale opravdu vychází z konfrontace Mika s dvěma světy, s tím, kde je doma a s neznámým. Je milé, jak si v obou dokáže poradit ..." to není nůž - tohle je nůž. Chlapci se jen baví." A závěr v metru pohladí po duši. Jistě, filmové veledílo to není, ale zase se u něj každých pět minut nedívám na hodinky, uteče jako voda. ()

Galerie (50)

Zajímavosti (39)

  • Při natáčení v New Yorku se městem prohnal hurikán Gloria. (M.B)
  • Australské exteriéry se točily v Národním parku Kakadoo v Severním teritoriu. Po uvedení filmu do distribuce se návštěvnost parku zdvojnásobila. (Trainspotter)
  • Sue (Linda Kozlowski) sa vypravila za Mickom Dundeem (Paul Hogan) do Walkabout Creek v Severnom Teritóriu. Skutočný Walkabout Creek je miestny hotel v malom mestečku McKinlay v štáte Queensland, kde sa scény v pube skutočne natáčali. (AxelWers)

Související novinky

První ročník festivalu Aussie Film Fest

První ročník festivalu Aussie Film Fest

27.11.2014

Austrálie exotická a atraktivní: to je Australský filmový festival „Aussie Film Fest". Zahajující 1. ročník proběhne v Praze v Kině Lucerna jako dvoudenní přehlídka 28. – 29. listopadu. Praha má v… (více)

Reklama

Reklama