Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Čerstvě propuštěný polepšený kriminálník, někdejší pianista John Ellman (Boris Karloff), nemůže sehnat práci. Žádá proto o pomoc i u Nolana, jednoho ze čtyř mafiánů z lepší společnosti. Nolan a jeho společníci ho ale využijí a svedou na něj vraždu soudce, který odsoudil nejen jejich člověka, ale kdysi i Ellmana. Ellman je uznán vinným, odsouzen a popraven. Jenže smrtí to nekončí - pomocí lékařských objevů je Ellman vzkříšen a touží po pomstě... (Oktavianus)

(více)

Recenze (14)

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Gang se chce zbavit nepohodlného soudce, jenže si vybere nevhodnou oběť, co ho má zabít, aniž by to tušila. Návrat ze světa mrtvých je protkán pomstou a členové gangu zjišťují, že utéci není kam. Černobílá kamera kouzlí se světlem, kdy jedna z nejlepších scén je ta, kdy Karloff hraje na klavír a tváře zločinců jsou postupně osvětlovány. A pak samozřejmě vraždění. Stačí jen pohled a dotyční cítí sílící stisk smrti. V jednom z plánů sledujeme doktora, kterého postupně nezajímá nic jiného, než je tajemství smrti. Zato plán s milenci postupně vyšumí do ztracena. Působivé jsou noční scény s auty a hřbitovem, napětí má poprava, byť z většiny je jen v náznacích. Bůh je žárlivý... ()

liquido26 

všechny recenze uživatele

Zde si můžeme názorně prohlédnout, co dělal Michael Curtiz, když zrovna nenatáčel dobrodružné velkofilmy a westerny s Errolem Flynnem a Olivii DeHaviland. The Walking Dead je docela jednoduché, nápadité, velice dobře natočené a taky celkem smutné béčko, jehož hlavní devízou je samozřejmě Boris Karloff. Jeho postava byla očividně inspirovaná, jak Frankensteinovým Monstrem, tak i jeho Nevěstou (ty vlasy :-D) a Boris drží vlastně skoro celý film jeden strnulý výraz a jednu pózu a všechno odehraje výhradně očima. ()

Reklama

Oktavianus 

všechny recenze uživatele

Ačkoli nejde právě o můj šálek kávy, film je silný a emocionálně působivý. Jde především o hodně učesané a při zemi se držící sci-fi/krimi s hororovými prvky, ovšem ty stojí za to. Když v druhé části se v temném pokoji padouchů zjeví zlověstná pokroucená postava člověka, jenž se vrátil z mrtvých, a tichým hlasem na ně mluví, stojí to za to. The Walking Dead je však vystavěn především jako drama, které nás nutí soucítit s nespravedlivě odsouzeným Ellmanem, a i když i v tu chvíli se film snaží být značně působivý - a snad toho i dosahuje -, nějak mě to minulo. Což je škoda, protože Karloff je bezchybný jako vždy. ()

Han22 

všechny recenze uživatele

Takový čistočistý průměr. Curtiz nebyl hororový tvůrce a film podle toho vypadá - jedná se o standartní krimi gangsterku se standartním námětem pomsty nespravedlivě odsouzeného mafiánům. Karloff sice hraje oživlého mrtvého, ale jedná, vypadá i je smrtelný jako obyčejný člověk. Za zmínku stojí, že vlastně ani nikoho nezabije, všechny smrti si mrtví způsobí sami. Nicméně žádný zombie horor to není není, jen klasický thriler. ()

Pohrobek 

všechny recenze uživatele

Soudce Shaw (Joseph King ) vystupuje nebojácně proti organizovanému zločinu. Tím dělá problémy v obchodech lokálních gangsterů Lodera (Barton MacLane), Merritta (Robert Strange), Blackstona a jejich právníka Nolana (Ricardo Cortez). Ti nechají Shawa zavraždit a podezření uvalí na právě propuštěného Johna Elmana (Boris Karloff), jenž byl jednou Shawem neprávem odsouzen. Odsouzen je i teď. Je i popraven, ale temným experimentem doktora Beaumonta (Edmund Gwenn) je opět probuzen k životu... Typický strašidelný Karloff - tentokrát laděný silně do melancholična - v dost netypickém Curtizově filmu. ()

Galerie (16)

Zajímavosti (3)

  • Postava Borise Karloffa se jmenuje John Ellman, v titulcích je ale uvedena chybně jako "John Elman". (Oktavianus)
  • Podle původní verze scénáře měl být John Ellman (Boris Karloff) alkoholik, narkoman a poněkud "jednodušší" člověk. (Oktavianus)
  • Natáčení začalo 23. listopadu 1935, v den 48. narozenin Borise Karloffa, a trvalo 18 dní. (Oktavianus)

Reklama

Reklama