Sonny Crockett a Ricardo Tubbs jsou nejlepší detektivové v Miami Vice. Mají nejmodernější zbraně, rychlá auta i čluny a všechno to se nebojí použít v boji s organizovaným zločinem. Rico je ten mírnější s poklidným životem a ženou, kterou miluje. Naopak Sonny je jeho pravým opakem. Jsou informování o úniku velmi citlivých dat, který vedl k masakru dvou federálních agentů a rodiny přítele jednoho z informátorů. Budou pracovat v utajení a vyšetřování je zavede přímo na práh brutálních zabijáků a do spletité sítě mezinárodních drogových překupníků. Ale jejich téměř rutinní práce je narušena ve chvíli, kdy se záletník Sonny zamiluje. Jeho láskou se totiž stala Isabella, žena obchodníka se zbraněmi a drogami. Pro Crocketta a Tubbse začíná hra na ostří nože. Oba jsou postupně tlačeni ke zdi a rozdíly mezi policajty a lumpy se nebezpečně stírají. (TV Nova)

Raziel_cz

"Things go wrong. The odds catch up. Probability is like gravity: you cannot negotiate with gravity." Scenáristicky to nevybočuje, ale natočené je to tak úžasně, s takovým drajvem a stylem, a zvládá to tak efektivně vyvolávat emoce, že se od toho nejde odtrhnout. Není to Heat, ale je to druhá nejlepší věc. Je to intenzivní, vygradovaný thriller bez zbytečné vaty. Skvěle obsazený, audiovizuálně strhující – na rozdíl od Collateralu tomu HD handheld sedne a v BR kvalitě je to nádhera –, s výbornými akčními scénami... prostě je to naprosto úžasné, monumentální a nedá se to vnímat jinak než jako další Mannův kriminální opus. Jestli je tohle poslední jeho opravdu dobrý film, je to nejen krásný full-circle, ale taky něco, na co on může být hrdý a s čím můžeme být my všichni spokojeni. A Colin Farrell je frajer. ()

Kulda24

Po vynikajícím Heat jsem si pustil jako druhý film od Manna právě Miami Vice a zde jsem si konečně začal všímat jeho režijních trademarků. A sakra, já mu to žeru i s navijákem! Filmy s tématikou Floridy a okolí jsou pro mě jako dar z nebes a o jakýkoliv takový snímek se zajímám. Hned od začátku jsem ale tušil, že mistr Mann si pro mě připravil trochu něco jiného a bylo to tak. Tohle není klasické Miami jak ho známe. Žádné prosluněné pláže, ani klasické osmdesátkové barevné oblečení a disco songy. Celý film je totiž v takové pochmurné atmosféře a i barevně je to trochu celé tmavší. Dále se hodně scén odehrává buď za špatného počasí a nebo v noci. Myslím si, že i snad za celou dobu není žádný prosluněný záběr. Co je také odlišné je kamera. Když si vezmu např. statické kamery a klasické švenky evropských filmů (př. Studená válka), tak to tu opravdu neuvidíte a je to přesný opak. Kamera je neustále v pohybu ať už se jedná o akční scénu či dialog. Vidět to na velkém plátně, tak by se mi udělalo i zle. Lituji kameramany, kteří museli držet kameru skrze dlouhé scény. Díky tomuto všemu se film jeví opravdu realističtěji než nějací jeho předchůdci. Téma policistů, kteří se infiltrují do drogového kartelu je docela ohrané, ale právě díky odlišnému stylu a super hlavní dvojice herců se z tohoto snímku stává něco trochu jiného a svěžího. Mně osobně se nejvíce líbila scéna se speedboatem, kde byla příjemná background hudba a hercům vlál vítr ve vlasech. Moc se mi tento snímek líbil. 85% ()

Yomega

Když jsem šel z kina, byl jsem hodně zklamán. A to jsem vlastně i teď. Mann už klenot jménem Heat asi nikdy nepřekoná. Ovšem film se mě usídlil v hlavě a čím více na něj myslím, tím více se mě líbí. Pohodová letní atmosféra, nádherný auta, bary, kluby, kočky na každým rohu, drogy, zbraně, násilí a tímto světem proplouvá dvojice detektivů se svou grácii a šarmem. Scénář je naprosto tuctový, ale Mann dokáže i z ničeho udělat výborný film. Ani mě moc nevadila ta proklínaná digitální kamera. Sečteno podtrženo solidní čtyři *. Ale stejně jsem čekal více. ()

Xatrix

Od MV jsem ocekaval akcni krimi s nadechem stareho stylu, zadny bullet-time. Proste dobre odvedenou praci. To se mi castecne splnilo. Mann experimentuje s digitalni kamerou a snazi se navodit pocit realisticna. Obcas se mu to dari, obcas ne. Pribeh neni nijak okazaly, ale postaci na to aby se divak nenudil. Solidne jsou i odehrane role hlavnich predstavitelu. Zpocatku jsem chtel dat MV 5*, ale pak se na scene objevila Gong Li ( ne ze by to byla chyba herecky, jen mi zde zenska postava prilis nesedela ) a s ni nesnesitelna love-story, ktera za zvuku songs-made-by-MTV zkazila kompletne celou atmosferu. Prostredek tak pusobi spis jako videoklip z jiz zminene televizni stanice. I presto stoji MV za shlednuti a je solidni poctou serialu, ikdyz s nim ma pramalo spolecneho...8/10 ()

bolf!k

Farrell a Foxx herecky nezklamali a jsou víc než cool, ale já čekal víc akce. Navíc film se občas dost vlekl, takže druhej Heat se bohužel nekonal, ale i tak hodně dobrý krimi. 80% ()

Torgal

Nudný, rozťahaný snímok, ktorý sa berie absolútne vážne. Príbeh tiež nemá šancu zaujať - je to klasická kriminálna zápletka. Najhoršou stránkou filmu je ale akcia - vôbec nevyzerá cool, pripomína skôr zábery z policajnej akcie zachytenej v relácii 112. Neviem či je to spôsobené digitálnou kamerou, ale výsledný dojem je zlý. 4/10 ()

saltonsea?

Použití digitální kamery snímku uškodilo.Chyběly mi nějaké velké momenty a emoce.I přesto nadprůměrný film, který se mohl jmenovat zcela jinak protože s původním seriálem nemá zhola nic společného. ()

Cruchot

Michael Mann je určitě lepší režisér než scénarista a z daného (veskrze průměrného a nijak zvlášť zajímavého) námětu a scénáře asi vytřískal, co se dalo. Za zmínku tu stojí určitě zajímavý výběr exteriérů, casting a hudba. Je tu pár nadupaných nebo obrazově úžasných scén, ale celkově je to spíš jen mírně nadprůměrné akční krimi, které si vypůjčilo název a hlavní postavy ze seriálu, který byl úplně o něčem jiném. ()

Jakubik

Po Collateralu pro mě docela velkým zklamáním. Skvělá atmosféra města, dobrý příběh a kdyby nebylo rychlého až odfláknutého konce dal bych i 5* ()

Fulham

Od tohoto filmu jsem očekával ohodně víc než jsem nakonec viděl. Na film byly velké reklamy, upoutávky kde se dalo, ale myslím si že je to takoví spíše nudnější film. V některých pasážích to bylo slušné, ale některé tam prozměnu vůbec nemusely být byly hodně nudné. Ten film by byl docela dobrý, kdyby měl tak hodinu a pul, vic ne. A ne když má přes 2 hodiny. ()

Ronyk7

Obrovské zklamání !!! Film s jednoduchou zápletkou, zbytečně nadlouhaný a totálně nudný bez jakékoliv akce (pokud tomu střílení petard na konci neříká někdo akce). Michael Mann je často označován za akčního mága, ale nechápu jak k tomu přišel. Jediný koukatelný jeho film se jmenuje Collateral. Jinak mně Miami Vice zápletkou strašně připomínala snímek Mizerové 2, ale k tomuto dílu Pana režíséra Michaela Baye se toto "cosi" nemůže postavit, natož rovnat. 05.06.2007 ()

levente

Zvuk, to je to jediný, co bych na tomhle filmu vyzdvihl. Jistě, dá se jít do kina jen kvůli zvuku, dokonce někteří z nás ani nemohou jinak. Pak by se snad dala nějaká ta hvězdička přidat. Slepý člověk totiž neuvidí ten totálně imbecilní herecký výkon té trvdé dvojice, která je snad jednou z nejhloupějších, co jsem zatím viděl. A ten knír!!! Co to je? Legrace? Tak to jo. ()

Grimlok

Začátek dobrej, konec dobrej. Prostředek, kterej trvá věčnost, stojí za ho*no. Takže hodnocení přesně uprostřed. Kdyby to bylo kratší, míň ukecaný a víc akční mělo to minimálně o hvězdu víc. ()

bif

Michaelovi se další "Heat" natočit nepovedlo, ale vzhledem k tomu, že jsem k Heatu měl hodně výčitek mi to nevadí. Miami Vice je prostě další skvělý film který Michael natočil a to se vším stylem a parádou jakou umí. Rychlé lodě, samozřejmě Ferrari a nafintěný frajeři a frajerky (o dlouhých vlasech nemluvě). Teď k problémům. Jeden z problémů je vztah mezi parťáky, neni uvěřitelný..vlastně ani trochu, další problém je komplikovanost děje a ne zrovna dokonalý scénář, ale tohle zachrání skvěle natočené erotické scény (tradičně) a skvělá hudba (tradičně), taky je to dost dlouhé, no prostě Collateral to neni.. ()

Kalimero13

Tenhle film má jednu cennou zvláštnost. Naprostá absence holywoodských šablon. 90% filmů co dnes člověk vidí, odhadne v prvních 10 minutách. Miami Vice paradoxně netrpí žádnými zvraty ani složitým dějem, přesto nikdy nevíte co se stane. Kouká se na to uplně jinak. Nejste tu zasypáváni desítkami výbuchů ani křivkami krásných slečen. Naopak jsou vám dávkovány až nezdravě reálné výkony herců, sympatický průběh a závěr, který vás po zamyšlení potěší. Není to zvrat, není to překvapení - je to jak celý zbytek filmu - příjemně nehrané a reálné. Příjemný film, který nijak netlačí na pilu (na akční film), okořeněný pár syrovými záběry, velkým smyslem pro detail a krásným pocitem po shlédnutí. Film který má bohužel také pár slabších míst (méně uvěřitelných) a bez výrazné pointy, která dává šanci filmům chlubit se pěti * a místy násilně použité nefilmové skladby. Každopádně zasloužené 4*. ()

FFs

Možná byla trochu chyba, když jsem se na film koukal v originálním znění bez titulků, neboť občas jsem mumlání dvojice ústředních postav nerozuměl, avšak celkově na mne snímek neudělal ten správný dojem akčního filmu, jaký jsem očekával. Spousta vesměs hluchých míst způsobených zbytečným natahováním nevýrazných scén poměrně zásadně brzdila tempo příběhu. Zkrátit stopáž alespoň o 20 min. a dojem by byl určitě lepší. ()

FeiNike

Takto nejako si predstavujem kvalitný moderný akčný film, Michael Mann ma ani tentokrát nesklamal..Škoda len, že som sa pri sledovaní z dôvodu absencie titulkov nekriticky spoľahol iba na svoje anglické jazykové znalosti, ktoré bohužiaľ zlyhali skôr ako som predpokladal, takže som bol miestami dosť mimo..Ale perfektne natočené a dynamicky zostrihané akčné scény, výborný soundtrack [ ktorý si musím ihneď zohnať ] a sexy Gong Li mi to celé vynahradili..A hoci tá "osudová" milostná zápletka medzi Sonnym a Isabellou ma nepresvedčila, vďaka vyšsie spomenutým pozitívam a skvelej záverečnej tretine mi nedá nedať štyri. ()

Michael Mann natočí svůj vysněný film

16.05.2021

Více Miami? Miami Vice

Více Miami? Miami Vice

13.05.2006

Společnost Universal Pictures si jednoho dne uvědomila, že Miami Vice byl v osmdesátých letech zatraceně úspěšný detektivní seriál navíc oceněný mnoha cenami a že když něco fungovalo už u filmu… (více)