Sonny Crockett a Ricardo Tubbs jsou nejlepší detektivové v Miami Vice. Mají nejmodernější zbraně, rychlá auta i čluny a všechno to se nebojí použít v boji s organizovaným zločinem. Rico je ten mírnější s poklidným životem a ženou, kterou miluje. Naopak Sonny je jeho pravým opakem. Jsou informování o úniku velmi citlivých dat, který vedl k masakru dvou federálních agentů a rodiny přítele jednoho z informátorů. Budou pracovat v utajení a vyšetřování je zavede přímo na práh brutálních zabijáků a do spletité sítě mezinárodních drogových překupníků. Ale jejich téměř rutinní práce je narušena ve chvíli, kdy se záletník Sonny zamiluje. Jeho láskou se totiž stala Isabella, žena obchodníka se zbraněmi a drogami. Pro Crocketta a Tubbse začíná hra na ostří nože. Oba jsou postupně tlačeni ke zdi a rozdíly mezi policajty a lumpy se nebezpečně stírají. (TV Nova)

Brain-D

Atmosféra z Collateral, Akce z Heat a nuda z Insider. Bohužel u mě tu převažuje ta nuda. Natahové a bohužel pro mě nezajímavý děj. I když dvojka Farrell + Foxx byly fajn. ()

Danny F.

Dlouhá a postupem nudná minutáž. Film nic zajímavého nenabízí snad jen kriminální zápletku. V podstatě se dlouho nic neděje. Stejně jako seriál ideální jen pro nudné chvíle a ve výsledku si vlastně už z filmu nic nepamatuji. 55% ()

VanTom

Dvojice suverénních detektivů se rázem pouští do velkého drogového případu, takže na (nejenom počáteční, jakékoliv) prokreslení charakterů film víceméně kašle (viz "anonymní" skupina jejich jinak velmi schopných pomocníků), nicméně ani sama kriminálka nejde do hloubky či zvratů (kdo vlastně vyzrazoval identity agentů?). Snaží se být osobní, jenže naopak zůstává chladná jak psí čumák; a akci zastupuje jedna závěrečná přestřelka. Ovšem vedle těchto mínusů Mannovy režie a scénáře stojí jeho význačná, atmosférická STYLOVOST a výborná práce s hudbou i syrovou digitální kamerou (s velkým zrnem v temných scénách). ()

Ichabod

O filmu jsem nikdy moc nepochyboval, spise o digitalni kamere. Presto, nekdy bych skutecne chtel videt vse kolem sebe hledackem digitalni kamery tak jako se na svet diva Michael Mann. Reziser je naprosty pozitkar, nadherne zabery jsou k videni v podstate stale, at jsou to vodopady, eroticke sceny, nebo zpomalene zabery na oba hrdiny. Foxx je nyni na vrcholu kariery a bere s prehledem stafetu po S. L. Jacksonovi, jako nejlepsi a nejvic cool cerny herec. Farrell je pomerne neslany, ale vypada a mluvi cool a musim priznat, ze se na nej divam rad. Zbytek hercu, vice ci mene znamych, je silny nadprumer, coz je u Manna, ale porad standart. Film ma opravdu jen par "hluchych" mist, ale jsou to vzdy zabery spise krasne, ktere Mann ma ve vsech filmech bez vyjimky a jsou takovym katalyzatorem napeti, tzv. ticha pred bouri (a ve filmu se blyska stale). Skvely soundtrack a v poslednich Mannovo filmech obvykle i ziva hudba v baru. Mann si vybira hudbu velice peclive a pokazde je vysledek dokonaly (Ali, Heat, Collateral - vzdy dokonale souzneni obrazu a hudby). Uvodni skladba Linkin park vas hned hodi presne tam, kam trailer. Poprve bych u Manna vypichnul ale slabsi scenar, na prvni shlednuti mi asi dve situace nejak nenavazovali, ale neni to ani jizvicka na celkove krasne tvari a dusi tohoto filmu. Je to bez debat film roku. Miami VIce nesesadi Heat z trunu nejlepsiho krimi-thrilleru vsech dob, nicmene nikdo neni blize nez opet Mann sam s jeho zatim poslednim filmem. A nemohu nezminit opet po Heat nejrealistictejsi a presto cool prestrelku v mnou videne historii. Pro mne nejvetsi zazitek roku!!! ()

Pupidyk

Všechny podobné filmy jsou na jedno brdo. Bad Boys, Miami Vice, atd. - furt to samé. Plusem byla určitě hudby a krásné kamerové záběry u lodí a letadel ()

Jacob23

Maji ale ti obchodnici s drogami paradni zivot.Baraky u vodopadu(a ze tenhle byl fakt uzasny)paradni kary a sluzebnictvo,snidane v Miami,obed v Zeneve,vecer tanecni party v Havane..Hmm..Vykon obou hlavnich dobry-jinak slabota 55% ()

davidek

Takový James Bond trochu jinak, ale velmi dobrý. Akorát jsem nepochopil jakto, že když ti zlí odkryli identitu přítelkyně jednoho z policistů, neodkryli identitu jeho samotného. Trochu v tom mám asi zmatek :-) ()

-ELFKA-

Tak efektné zábery pri strielaní ľudí som ešte nevidela. Fakt husté, Colinovi to ohromne sluší a celkový dojem je oooovela silnejší ako pri väčšine vyvražďovačiek. ()

Hér

Opravdu výtečná krimi. Oba policajti v hlavních rolích jsou velmi dobře zahraní, narkobaron má to správné charizma a není jenom prostě "ten zlej". Nejvíce se mi líbyly akční scény které jsou provedeny velmi realisticky. ()

JKL

Mann je přesný jak švýcarské hodinky. Ten filmy netočí, ale švihá kouzelným proutkem. Nádherně zachycené intimní scény a naprosto autentické přestřelky, žádné domixování přehnaných zvuků. A to se cení. Celé to dává takový dojem, že film téměr neprošel postprodukcí. ()

R1CH1E

Bohužel mi styl podání tohoto filmu vůbec nesedl. Ani do toho konce jsem se nedodíval a co víc, ani mě to netrápí. ()

Dreadd

Kdyz už se na začátku naťukla možnost kolaborace s drogovou mafií přímo z řad policie, mohli si v těch 134 minutách najít čas toho člověka odhalit. Skvělá akce, které však chybí nějaké napětí a celkově nepůsobí až tak reálně (infiltrovat se mezi drogové dealery je evidentně úplně jednoduché). ()

klima777

Původní verze jsem nesledovala, tudíž mě netíží ani nejkřehčí pouta sentimentu. A tak vidím hollywoodskou variaci na Kobru 11, ve které se Madea Simmons rozdvojila, prodělala změnu pohlaví(?), částečnou změnu barvy kůže a hystericky vykřikuje: "Drogy!"; "Dvojití špióni!"; "Avax!". Chvíli je to docela vtipné... asi jako zlý sen, z něhož se nemůžete probudit. Proto volám všechna Sherlockova vtělení a mutace. Proto volám komisaře Rexe... ()

mkubalikova

Tak už vím, kde se nechal inspirovat ten plavčík v Le Lavandou. U Sonnyho Crocketa!! Jeho vizáž úchyla mi byla povědomá. :-D 80% ()

Dagoussek

Tak začátek akčňáku jsem totálně nepochytila, ztrácela jsem se kdo je kdo. Po příchodu Isabelly, kdy se zamilují do sebe s agentem mě to začalo i bavit. A občas i nějaká střílečka, ale nejlepší na filmu byla hudba. ()

Autogram

Veľké drogové obchody, veľké prachy, veľký prípad v utajení a veľká láska k nesprávnej osobe, všetko je v poriadku, akurát tých minút je tiež trosku veľa. ()

Jaro.Krafcik

Miami Vice som si jednoduchu užil, už začiatok a pesnička od linkin parku parádne navnadila. Taktiež skvelé duo hlavných postáv. Trošku uškodilo poslabší dej ale nevadí, stále je to fajn film na jeden večer ktorý nenudí. Aj to prostredie z Miami je obdivuhodné. 4* ()

Pipes

Velmi atmosferický a spíše psychologický než akční snímek. Co se týče atmosféry a vtáhnutí diváka do děje, to se celkem povedlo. Mě ale bohužel příliš neoslovil příběh, takže jsem vtažen nebyl. Hereckým výkonům není co vytknout, scénář byl také výborný. Na škodu byla občasná komediálnost filmu a to v momentech, kdy to komediální rozhodně být nemělo. Kdyby byla kratší stopáž a vypustily by se zdlouhavé scény, tak jdu určitě s hodnocením výš. Možná měl Mann při psaní a točení filmu dát více na původní seriál, za kterým také stojí právě on. Pojal to více pochmurně a psychologicky, což se mu povedlo na výbornou. Ti, kteří se vyžívají v zamotaných vztazích uvnitř mafie, se jednoznačně museli skvěle bavit. Já jsem trochu jednodušší divák, takže to na mě bylo moc. Ale je to ve mně, dávám velmi subjektivní hodnocení - jinak film samotný se povedl. ()

silent cut

Velké navoněné nic??? Nerad bych komukoliv bral právo na názor, ale možná by to chtělo trochu ubrat. Leckerý"artový"film si vystačí s tím, že chlapík honí honí honí a pak jednou symbolicky zasune... Vážení tohle je porno par excelence. Nepotřebuju tomu věřit, abych mohl říct, že to se mnou hnulo když... málo akce? málo přehledné? děláte si prdel? kdyby dneska někdo z francouzské nové vlny natočil film, vypadal by takhle...možná né úplně takhle, ale to je jedno... You can´t fight the gravity... ()

Michael Mann natočí svůj vysněný film

16.05.2021

Více Miami? Miami Vice

Více Miami? Miami Vice

13.05.2006

Společnost Universal Pictures si jednoho dne uvědomila, že Miami Vice byl v osmdesátých letech zatraceně úspěšný detektivní seriál navíc oceněný mnoha cenami a že když něco fungovalo už u filmu… (více)