Sonny Crockett a Ricardo Tubbs jsou nejlepší detektivové v Miami Vice. Mají nejmodernější zbraně, rychlá auta i čluny a všechno to se nebojí použít v boji s organizovaným zločinem. Rico je ten mírnější s poklidným životem a ženou, kterou miluje. Naopak Sonny je jeho pravým opakem. Jsou informování o úniku velmi citlivých dat, který vedl k masakru dvou federálních agentů a rodiny přítele jednoho z informátorů. Budou pracovat v utajení a vyšetřování je zavede přímo na práh brutálních zabijáků a do spletité sítě mezinárodních drogových překupníků. Ale jejich téměř rutinní práce je narušena ve chvíli, kdy se záletník Sonny zamiluje. Jeho láskou se totiž stala Isabella, žena obchodníka se zbraněmi a drogami. Pro Crocketta a Tubbse začíná hra na ostří nože. Oba jsou postupně tlačeni ke zdi a rozdíly mezi policajty a lumpy se nebezpečně stírají. (TV Nova)

Paulusek

Opravdu nejvíc mě nadchnul styl kamery na půl jako dokument a na půl ve stylu amerických reality show ze života policistů při výkonu služby. herecké obsazení taky vhodně vybrané rebel Farrel a elegán Foxx jsou přesné kopie svých postav. ()

Biopler

F&F ako infiltrovaná policajná dvojka v zločineckej skupine, ktorú vedie bravúrne castingovo zvolený Luis Tosar. Akcia, zamotaný príbeh, krásna Li Gong a šibalsky neprirodzené zábery, ktoré sa stávaju prirodzenými. Áno, a Michael Mann je nad tým. Škoda len, že dosť zamotané a vážne drama odľahčuje hlavne milostnými scénami až pridlho. Akosi mi prekáža, keď ste vďaka výbornej akcii a hereckým výkonom vtiahnutí do deja a tešíte sa na každý ďalší záber a vtom vás zrazu neprimerane dlho vytrhnú z pozorného sledovania. ()

Ondr@932

Skvělý, svěží, letní akční filmek se skvělými hlavními herci, digitální kamerou a skvělou hudbou! Dávám 7,5/10 ()

Jajar

Docela povedená kriminálka natočená revolučním způsobem na digitální kameru. Nic víc, nic míň. Psychologie postav nulová, herecké výkony slabé, zápletka jako ze šestákového románu. Čekal bych alespoň nějaké hlášky, velká gesta, buddy momenty, na ně se ale Miami Vice tváří až moc vážně. Koukat se na to každopádně dá, napětí nechybí, stejně jako pár povedených scén, hudba je excelentní a kdyby nic jiného, rozhodně doporučuji film zhlédnout kvůli skvělé akci v poslední půlhodince. ()

Ozzy2

Jen to prošumělo do ztacena, ten hloupý happy end na konci.....originálu s Donem Johnsonem to nesahalo ani po kotníky. ()

Razzor_82

Tohle není slunné milionářské Miami ale pořádně temná atmosféra chladného města. Výborná infiltrace do drogového gangu. Farrell i Foxx jsou přímo vhozeni špinavé akce a šlapou celý film jako hodinky. Mann stříhá bravurní vizuální styl, který je dokonale znát v brutálně syrové závěrečné akci. Tohle je rozdílový faktor mezi tuctovou kriminálkou. 8/10 ()

junxi91

Dva neohrožení detektivové Miami Vice, jeden bílý a nespoutaný Sonny Crockett, který má rád úlety a zálety, a druhý černý a šťastně zadaný Ricardo Tubbs se chtějí dostat do nejblíže k pašerákům a prodejcům drog. Začíná to nevinnou akcí, kdy se Rico vydává za kuplíře a prodává děvky v jednom miamským klubu, když se však jedna vzbouří a nechce se nechat koupit, tak se o ní místní pasák postará a Rico tomu nestihne zabránit. Následně je čeká hovor od jejich kolegy informátora Alonza, který si to pálí po dálnici a má v plánu utéct z města. A tak jej naši dva detektivové doženou a Alonzo jim řekne, že Kolumbijská drogová mafie odhalila ruské informátory a nyní mají jeho ženu, kterou chtějí zabít pomocí C4. To se také stane a jak se to dozví Alonzo, tak skočí pod kamion a vidíme jen červenou šmouhu. Poté se Sonny a Rico vydají na místo vraždy a zde se setkávají s vedoucím Fujimem, který vede společnou skupinu mezi agenturami FBI, DEA a ICE. Ten jim řekne, že oni Kolumbijci jsou součástí A.U.C. a jsou to velice sofistikovaní a nebezpeční drogoví pašeráci, které vede nejspíše José Yero. Ti dva se mají do této organizace infiltrovat a podílet se na pašování drog z Kolumbie do USA. Je třeba si domluvit schůzku s Josém, což jim zajistí místní informátor Nicholas. Sonny a Rico se musí vydávat za ostřílené a zkušené pašeráky drog, a jakákoliv chyba by je mohla stát život. Před setkáním jsou důkladně prošacováni, jsou jim odebrány zbraně a pod bedlivým dohledem odstřelovačů se dostanou až do limuzíny, kde sedí nejvyšší boss nadnárodního obchodu s drogami jménem Arcángel de Jesús Montoya, ze kterého šel vážně strach. Vedle něj sedí jeho krásná čínská ženská jménem Isabella, které se Sonny očividně líbí. Po schůzce se detektivové dozvídají o jistém arijském bratrstvu, rasistické organizaci, která pomáhá kartelu při distribuci drog a dostává od něj zbraně. Později se Sonny s Isabelou vydávají na projížďku rychlým motorovým člunem na Kubu do Havany, kde spolu tančí v klubu, začnou si románek a pěkně si spolu zapíchají, a to opakovaně. Přitom od ní chtěl Sonny původně jen získat informace, ale jaksi to nevyšlo. José má podezření ohledně našich dvou nových pašeráků, hlavně tedy Sonny se mu moc nelíbí. A tak Arijské bratrstvo unese Ricovu přítelkyni, počítačovou analytičku agentku Trudy. Požadují, aby byla další drogová zásilka dovezena přímo k nim. Agenti zjistí jejich polohu v karavanovém kempu a vydají se na záchrannou akci, která však nedopadne úplně hladce a Trudy je smrtelně zraněná, když je bomba v karavanu na dálku odpálena Josém. A tak milá a krásná Trudy skončí na přístrojích v nemocnici, zatímco Isabelka je odhalena jako zrádkyně Montoyi. Kromě toho mají Sonny a Rico pořád tu zásilku drog, kterou měli předat v kempu. Dojde k záverečnému setkání Sonnyho a Rica s Yerovými muži a Arisjkým bratrstvem, při kterém má Isabela zkontrolovat zboží, a následně přijde pořádná přestřelka, při které jsou všichni záporáci zlikvidováni. Při té si Isabelka všimne, že Sonny komunikuje vysílačkou s postupujícími muži s Miami Vice, takže odhalí jeho pravou totožnost a to jí pěkně nasere, takže následně dojde k lehké potyčce v autě při řízení. Poté se trochu uklidní, popovídají si o tom u Sonnyho doma a ačkoliv dojde k usmíření, tak Isabela mizí pryč na lodi, zatímco se na ní z břehu smutně Sonny dívá. Já se mu nedivím, Gong Li je fakt neuvěřitelně nádherná Číňanka a já jsem celou dobu Farellovy záviděl, bohužel nejsem ani z 1% tak atraktivní jako on, tudíž si o podobných kráskách mohu nechat zdát. Film byl celkem dobrý, sice se občas projevovala nekvalitní kamera a dle mého názoru nepříliš umělecky hodnotný styl filmu Michaela Baye, ale byla to aspoň zábava. () (méně) (více)

MilesTeg

Sice jsem nikde nenašel váhání mezi předstíranou a skutečnou profesí obou hrdinů, žádné pokušení přejít na druhou stranu, jak to vypadalo v traileru, ale je to slušná jednoduchá akční krimi a ačkoliv nemám rád frajery (upřímně nesnáším Bad Boys), tyhle jsem akceptoval. Trochu je mi líto jakoby dokumentární trhané kamery, to mě dost rušilo. ()

HawkeyP

Trochu jsem měl obavy, zda to nebude ta samá nuda, jako "Muž v ohni," ale nakonec to bylo příjemné překvapení. Je to sice trochu zdlouhavé, ovšem vizuálně velice příjemné. ()

jakkal

Na tento film som sa veľmi tešil a hnevalo ma keď na Slovensku premiéru o pár mesiacov odložili. O to väčšie bolo moje sklamanie po zhliadnutí filmu. I keď film neni nejak extra dlhý, vyše polovicu stopáže som sa v kine neuveritelne nudil. Možno to bolo tým strašne riedkym scenárom, vďaka ktorému herci na plátne len rozprávali a rozprávali. Ťažké sklamanie nezmiernila ani záverečná výborná akcia, však to bol už koniec filmu a na záchranu tohto spektáklu bolo troška neskoro. Ale napriek tomu musím vyzdvyhnúť vynikajúcu kameru a veľmi dobrú réžiu, už len vďaka nim a neuveriteľne realistickým zvukom strelby v závere stojí za to tento snímok zhliadnuť. Inak už dávno som nevidel, aby počas predstavenia takéhoto blockbusteru odišlo z kina toľko ľudí. ()

pulDag

Dokonalé... Tak realisticky zachycenou akci jsem ještě nezažil a rozdýchával jsem to ještě hodně dlouho po závěrečných titulcích... Jediný film, ke kterému bych tento dokázal přirovnat, je HEAT PS: nechápu jak uživatelé typu Pupidyka, mohou psát komenty a už vůbec nechápu, jak se průměr tohoto dokonalého snímku pohybuje kolem 75% ()

AbelXavier

Ach jo o cem ze to vlastne bylo? U nekterych filmu jde pominout nesmyslne dejove skoky nebo plytka klise, ale vzdycky je duvod k toleranci, u MV ho nejak nenachazim. ()

LordMysti

Akční krimi které má vše co mít má, ale vše je jaksi nedotáhlé do konce, takové hodně průměrné a i celková atmosféra hodně vláčná bez správné gradace a emociálních zvratů. Film na mě prostě působil hodně "uměle" a filmově a o to víc to byje do očí, protože se až moc křečovitě snaží o pravý opak. ()

bakeero

Je to stylovka. Je to fakt cool a je to zábava. Ale nečekejte žádnou smršť akčních scén. Tady jde spíše o realističtější podání obchodu s narkotiky. ()

Michael Mann natočí svůj vysněný film

16.05.2021

Více Miami? Miami Vice

Více Miami? Miami Vice

13.05.2006

Společnost Universal Pictures si jednoho dne uvědomila, že Miami Vice byl v osmdesátých letech zatraceně úspěšný detektivní seriál navíc oceněný mnoha cenami a že když něco fungovalo už u filmu… (více)