Reklama

Reklama

Jak daleko jsme ochotni zajít, abychom ochránili sebe a svou zemi? Když extremista a bývalý jaderný expert (Michael Sheen) rozmístí ve třech různých městech nebezpečné výbušniny, protiteroristické jednotky se pouští do akce a brzy ho zatýkají. Umístění bomb však stále zůstává zahaleno tajemstvím. Čas do výbuchu se nelítostně krátí, proto agentka FBI Helen Brody (Carrie-Anne Moss) souhlasí s tím, že se do vyšetřování zapojí i tajemný vyjednávač známým pouze pod zkratkou “H” (Samuel L. Jackson), jehož kruté metody obvykle slaví úspěchy. Mezi agentkou, vyjednávačem a teroristou se rozpoutává nelítostný boj o moc. To co následuje, je neuvěřitelné – a hlavně – nepředstavitelné! (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (688)

Nikon 

všechny recenze uživatele

Po skončení filmu jsem byl docela spokojený. Možná i trošku nadprůměrně ... Ale pak se to celé ve mně rozleželo. Když se nad tím celým zamyslíte do hloubky, tak je tam tolik wtf momentů, že si tenhle výtvor víc jak dvě hvědy nezaslouží ... (SPOILER !!! Jen pro příklad - hrozí smrt milionů amerických občanů a šéf vyšetřování sám rozhodne, že nebude informovat prezidenta ?, Žádný krizový štáb, jenom hrstka druhořadých agentů FBI ?, Nejzkušenější americký vyšetřovatel udělá tolik zásadních chyb, které jenom utvrdí teroristu aby nic neřekl ??? atd.atd.) WTF ?! ()

Isherwood 

všechny recenze uživatele

Velmi netradiční příspěvek k tématu islámského terorismu, kdy se tvůrci zamýšlejí nad tím, zda-li je možno v zájmu záchrany miliónů ‚zničit‘ jednoho člověka, a přitom to prodávat jako dusný thriller s nevyzpytatelným vývojem. Ve své podstatě je to strašně jednoduché, kamera dvě třetiny filmu stráví v bílé místnosti, kde si sadistický bastard S. L. Jackson podává kamenného Michaela Sheena a Carrie-Anne Moss pro celou situaci hledá etické měřítko. A právě díky hercům to ustojí i ty banálnější situace, kdy se bezejmenní šéfové agentur dohadují o pravomoci, protože jinak je to hodně napínavá záležitost, která z mého pohledu nemá slabších momentů. ()

Reklama

Radek99 

všechny recenze uživatele

Z filmové reflexe syndromu 11. září už je skoro samostatný žánr, který důsledně nahradil syndrom studené války. Thrillery postavené na bázi kolektivního ohrožení patrně výborně fungují, neboť se točí jak na běžícím pásu. Unthinkable naštěstí patří k těm povedenějším. Původem australský režisér Gregor Jordan postavil svůj nízkorozpočtový snímek především na základech konverzačního dramatu, což odráží také herecké obsazení, přičemž dialogy hercům lze bezezbytku věřit, horší už je to s autenticitou násilných scén a mučení, hlavně britský herec Michael Sheen a jeho tak známý apriori bezelstný kukuč mi vůbec neseděl se zamýšlenou syrovostí scén, filmový tvar byl zjevně zamýšlen jako naturalistický a drsný, ale výsledek hraničil s mainstremem. Ne, nevolám po drastičtějších scénách, jen mi ta všechna krev a mučení nepřišlo právě věrohodné. Každopádně stěžejní je ústřední myšlenka a poselství snímku, který se táže po hranici, kam až může exekutiva zajít ve svých metodách a nejen preventivních opatřeních. Je mučení teroristů přípustné? Američané se dobrovolně vzdali části své svobody výměnou za právě dotazované, není to náhodou cesta k nihilismu? Gregor Jordan nenatočil vůbec hloupý film... ()

Radyo 

všechny recenze uživatele

Věřte mi, že název filmu v tomto případě rozhodně nesymbolizuje nedočkavé odpočítávání minut, zbývajících do konce, kdy divák jen doufá, ať už to proboha skončí. Tak tohle odpočítávání tedy určitě ne. Spíše bych si tipnul, že někteří by proklatě krátkou minutáž (kdeže jsou doby, kdy 90 minut filmu byl standard?) raději klidně ještě o 10-15 minutek protáhli, aby si užili to gradování napětí ještě o kousek déle. Samuel je kouzelný, ostatně jako skoro vždy, ale v takovém drsnějším slova smyslu - za domácího mazlíka bych ho tedy určitě nechtěl. Carrie-Anne mi do role úplně nesedla, ale podala obstojný výkon. Nejvíc si asi natáčení užil Michael Sheen - skoro celý film seděl a aby ho z toho nebolely záda, tak se chvilkama musel hezky protáhnout. Jo, a Gil Bellows se mi zdá nějak vizuálně zdrsněl. Každopádně to vychází celkově na poctivé 4 hvězdy. ()

Snorlax odpad!

všechny recenze uživatele

Pokud se chcete přiučit novým trendům v oblasti mučení, vřele doporučuji se podívat. Další dojem, který ze snímku můžete získat, je obrovská nechuť k americkým agentkám. Docela mi vadilo, že sadistický H se stále soustředil jen na nebohého teroristu, ale té příšerné slepici ne a ne zatnout tipec. Film je postaven na obrovském klišé, že americký voják dokáže vše, tedy i jen tak mezi řečí šlohnout trochu toho jaderného materiálu pro pozdější použití (nezapomene zdůraznit, že to bylo v Rusku, Američani si svůj materiál hlídají, kde je takový nepořádek, že nikdo netuší, kolik ho vlastně zmizelo) , procestovat s ním celý svět, pak doma na koleně spíchnout pár bomb, konvertovat k islámu (to aby pro ty bomby našel využití), nenápadně rozmístit pár jaderných bomb po celém území USA a z dlouhé chvíle se vydat složkám šířícím demokracii ohněm a mečem. A bohužel to ani nebyla sranda. ()

Galerie (15)

Zajímavosti (5)

  • Ve 47. minutě filmu - ve scéně, kde před vyšetřovací budovou vyjednavač "H" (Samuel L. Jackson) piknikuje se svou ženou, je záběr na Skype videohovor s jeho dětmi. Na obrazovce je přitom jasně vidět ikonka, že počítač k žádné síti připojen není. (MiraSKS)
  • Existuje i rozšířená verze, ve které agenti FBI zlikvidují jednu z bomb. Jenže existuje ještě čtvrtá, která svým odpočítáváním dojede až na nulu. (Martin_W)
  • Film se nedostal do kin, byl natočen přímo pro DVD a Blu-ray přehrávače. (Martin_W)

Reklama

Reklama