Invaze

Drama / Sci-Fi / Mysteriózní / Horor
USA, (2005–2006), 15 h 10 min (Minutáž: 39–45 min)

Tvůrci:

Shaun Cassidy

William Fichtner, Eddie Cibrian, Lisa Sheridan, Kari Matchett, Tyler Labine, Evan Peters, Alexis Dziena, Ariel Gade, Nathan Baesel, Aisha Hinds (více)

Lidé po staletí hledají ve vesmíru známky inteligentního života, ale marně. Jenomže co když vysvětlení spočívá v tom, že mimozemšťané už tady jsou – mezi námi lidmi? A co když všechny přírodní katastrofy, které zažíváme, jsou jen zástěrkou určenou k zamaskování něčeho mnohem hrozivějšího? Obětavý strážce amerického národního parku Russell Varon, který byl vždycky skeptický vůči paranoidním konspiračním teoriím svého nevyzpytatelného švagra Dava, možná bude muset své názory přehodnotit – v jejich komunitě začne totiž docházet k řadě bizarních událostí. I když jeho dcerka Rose tvrdí, že viděla stovky světel letících během bouře směrem k vodě, Russell její tvrzení zpočátku nebere v úvahu – dokud nezačne mít podezření, že se s jeho bývalou ženou Mariel děje něco velmi divného. Ráno po bouři je totiž nalezena nahá ve vodě a vůbec si nevzpomíná, co se stalo předešlou noc. Zatímco se malé městečko Everglades v okrese Homestead na Floridě usilovně snaží o svou rekonstrukci, šerif Tom Underlay, nynější Marielin manžel, podezíravě nařizuje uzavřít celou oblast do karantény. Russell začíná podivné události vyšetřovat a nevědomky zahajuje boj o přežití své rodiny, své komunity a v konečném důsledku zřejmě i lidské rasy… (oficiální text distributora)

Diskuze

Vacek (hodnocení, recenze)

Safra!Tak to jsem přišel o hodně.Tak to byl asi zas jeden z dílu kde se toho dost dělo.Ještě si pamatuju ten předchozí jak Kira šla k vodě. Tak co se dělo napadli ji ty ,,věci nebo ne ?

Dudek (hodnocení, recenze)

Taková hloupost o tom jak Derek s Christinou připluli zpět z tábora, zajali Kiru a kradli a vraždili...

Vacek (hodnocení, recenze)

Prośim, včerejší díl - 29.srpna, o co šlo ? Bohužel byl vypnutý proud tak jsem to poprvé propásnul.

Dudek (hodnocení, recenze)

Vacek: Prostě většinu předchozích dílů točil jiný člověk.

Vacek (hodnocení, recenze)

Jo z tohohle dílu jsem měl po začátku v hlavě pěknej maglajz, ale bylo to vážně úžasný, 100% nejlepší díl (zatím) a o jaký změně režiséra mluvíte ?

Dudek (hodnocení, recenze)

Fabienne: No jasně že máme každý jiný vkus, to není nic špatného. Jinak s tím nejhorším dílem souhlasím. Důvod proč se mi nelíbil tenhle byla jeho vykonstruovanost, lehká předvídatelnost a přílišná obyčejnost.

Gemini

Gemini (hodnocení, recenze)

Fabienne: díky ti, děvčico...ale jak moc, to se uvidí po dnešku:)

Fabienne

Fabienne (hodnocení, recenze)

Dan9K: Možná. Ale když už se to divák dozvěděl a končí fáze tušení, je podle mě dobré to Geminimu sdělit :) Aby se společně s námi přesunul do fáze vědění (pak stejně zase začne f. tušení :) ) ... Tam už před tím byly zmínky o tom tajemném muži (teď si nevzpomenu na jeho jméno)? Dudek: Asi máme trochu rozdílnej vkus... Předchozí díly sice pořád nabíraly na síle, ale tenhle byl skutečně nejlepší. Obzvlášť pak začátek...btw nejhorší díl, co jsem viděla byl ten, jak Larkin bloudila lesem. Celej díl byl postavenej na tom, že zapomněla v autě mobil :-0 Nechápala jsem, proč je to tak oblíbený. Po včerejším díle bych Invazi dala zatím 3 a 1/2*. Ale ještě není konec...

Nin

Nin (hodnocení, recenze)

Měním svoje hodnocení ze tří hvězd na čtyři... Poslední tři díly nebyly vůbec špatný.

Dudek (hodnocení, recenze)

Tenhle díl byl docela síla, přesto však byl horší než ty předchozí, srdce mi bušelo nervozitou, sice se soustředil na úplně jiné věci a byla tam jasně patrná ta změna režiséra.

Dan9K (hodnocení, recenze)

Fabienne: no jo, ale to co se tady dozvíme, pozorný divák už tuší pět dílů zpátky :-)

Fabienne

Fabienne (hodnocení, recenze)

Tak včerejší díl byl zatím tím nejlepším, který jsem měla možnost vidět (pár prvních dílů jsem zmeškala)... Konečně to začíná mít kvality, o kterých tu všichni píšou. Do teď to byl dobrý průměr Gemini: Pokud máš možnost ten díl sehnat, udělej to. Byl opravdu skvělý. A hlavně matoucí. Pokusím se popsat... SPOILER! Tom byl doma někým neznámým postřelen třikrát do zad. Mariel ho odvezla do nemocnice. Tom se probudil v nemocničním pokoji, všimnul si skrze okna divných pohledů a lidí od vlády. Nakonec ale divák zjistí, že je to flashback a jedná se o deset let staré vzpomínky (Tom jako jediný přeživší letecké havárie). Celý tento díl se tedy prolínala minulost [Tom potkává v nemocnici Mariel a jejího manžela Russella. Už od počátku ji říká, že budou žít spolu. Daruje Mariel malou růžičku] a současnost [všichni se bojí o postřeleného Toma. Mariel nakonec pochopí, že jediné, co Tomovi může pomoci je její krev. Russel se od černocha, který se objevil v předminulém díle dozví, že důvodem, proč se tentokrát "hybridi" nechovají obvykle (nezabíjejí sebe ani své děti) je Tom. Přežívá už deset let a pomáhá i "novým hybridům". Russel se dále dozví, že existuje někdo, kdo by mohl usilovat o Tomův život. Varuje Larkin, aby neprozradila v přímém televizním přenosu, co opravdu Tom je. Ta to nakonec neudělá. Tom se rychle zotavuje a požádá Mariel, aby šla domů a přinesla mu něco ze zamčené komory. Komora je prázdná, jediné, co v ní je, je malá krabička. A v ní... malá růžička]. Tím se úplně mění pohled na Toma a jeho konání... Je toho hodně, ale v té epizodě bylo důležité snad všechno. Doufám, že je to pochopitelné :)

Dan9K (hodnocení, recenze)

Gemini: postřelili Toma, tomu se zdály pak divný sny. Jako že je v minulosti po havárii letadla v nemocnici. Prolínání časů. Pak na konci chtěla Larkin odvysílat reportáž a říct celou pravdu....nakonec si to ale rozmyslela.....myslim, že to je všechno

Gemini

Gemini (hodnocení, recenze)

Hola, lidičky, ajnídhelp:) Včerejší díl - 22.8. - o co šlo?;)

sonnak

sonnak (hodnocení, recenze)

Lost u mě přebil vše na co jsem se současně s ním díval, to je asi tak. Hold vysoká laťka.

Dan9K (hodnocení, recenze)

sledovat tento seriál poté, co mám za sebou 10 dílů Lost asi nebylo správnou volbou :-), ale asi to bylo tím, že poslední díl prostě nebyl asi tak dobrý...

Dan9K (hodnocení, recenze)

Tak i přes počáteční velkou nespokojenost musím konstatovat, že poslední 3-4 díly byly naprosto dokonalé. Přesně takové to mělo být od začátku! Bravo!

ewing

ewing (hodnocení, recenze)

no chvalabohu, ze nebude. pozrel som asi 18 casti a za tych 18 casti sa niic ale vobec nic nestalo. je to nuda jak prase. tak vysoke hodnotenie si ten serial nezasluzi, mozno ozaj len kvoli tej Meriel ktora je fakt moc good ;)
inak neodporucam nikomu zacinat pozerat tento serial

sonnak

sonnak (hodnocení, recenze)

11.07 konci len prvni stranka diskuse ;-) O druhé sérce bohužel nic nevím Jinak na dnešek doporučuju velký popcorn a silné nervy. Dosud jednoznačně nejlepší díl, dnes vlastně zjistíte o co že to jde ;)) Kéžbych to mohl zase vidět poprvé 0:D

lOPATKA

lOPATKA (hodnocení, recenze)

no newiem je tato diskusia este aktivna lebo posledna sprava bola pridana 11.07 ale ide mi o to zeeee ak ma niekto informacie o druhej serii nech sa mi ozve...lebo podla mojich sprav sa druha seria netoci a asi ani nebude tocit co samozrejme je velmi zle......lebo seria ostala otvorena.....a tym padom serial nemal vyznam......kedze sa NIC nevyriesilo.......

Dudek (hodnocení, recenze)

sonnak: Díky, myslel jsem si to.
Vacek: Mě ani ne, právě naopak. Třeba v tom posledním díle jsem byl dost nervózní co tom řekne, a pak mi ta scéna připadala docela 'drsná'.

Vacek (hodnocení, recenze)

Dudek: No, zas tak špatný to nebylo ale jak pro koho,myslím. Docela mě štve jak si tam všichni lžou do očí

Vacek (hodnocení, recenze)

Zase je ale lepší že kvůli Baru dávaj teď dřív Lovce duchů, tak se na to asi začnu koukat.