Reklama

Reklama

Úpis

  • Čína Wu ji (více)
Trailer

Obsahy(1)

Akční drama, na jehož vzniku se produkčně podílely Čína, Hongkong, Japonsko a Jižní Korea, natočil režisér Kaige Chen (tvůrce filmu Sbohem, má konkubíno). Mocná kouzelnice splní přání chudé siroty. Musí však za to zaplatit vysokou cenu - nepotěší ji láska, dokud řeky nepotečou do kopce, čas nebude běžet pozpátku a smrt se nevrátí k životu. Z dívky se stane krásná a bohatá princezna Qingcheng (Cecilia Cheungová), zahrnovaná obdivem a láskou, ale každého muže, pro něhož ztratí srdce, potká strašlivá smrt. Když se do ní zamiluje otrok Kunlun (Dong-kun Jang), princezna se bojí, že ho potká stejný osud. Ale Kunlun dokáže běžet rychleji než vítr. Bude tento dar a jeho láska stačit na to, aby se naplnila věštba? (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (54)

MaedhRos 

všechny recenze uživatele

Wu ji rozhodně není bezduchý film a srdce má z ryzího zlata - ale člověk se musí probrat strašnou spoustou (nejen) vizuálního balastu, aby se k tomu srdci vůbec dohrabal. Zdráhám se jít s hodnocením na 4 hvězdičky, na to je Wu ji až příliš nevyrovnaný kousek, ale každopádně je to jeden z nejpozoruhodnějších (a nejlepších) tříhvězdičkových filmů, které jsem viděla. ()

Matty 

všechny recenze uživatele

Nemám rád filmy, ve kterých se dvě malé děcka přetahují o koláček, tím spíš, když to je film asijský a do češtiny hrozně nadabovaný. Úpis jsem začal sledovat právě od takové scény (tzn. unikly mi asi dvě minuty děje), čímž si to u mě hned zkraje pokazil a když se zjevila jakási víla, zachránkyně omylem utopených koláčků, mé podezření, že je to stupidní pohádka, se změnilo v jistotu. Naštěstí, není pohádka jako pohádka. O jedné hvězdičce jsem uvažoval ještě během děsivě digitální scény se stádem buvolů, ale když o chvíli později hlavní hrdina předvedl své běžecké schopnosti, začal si mě film postupně získávat na svou stranu. Možná (a dost pravděpodobně) to nebyl úmysl, ale svým běžeckým stylem mi Kunlun připomněl Road Runnera, onoho podivného animovaného opeřence proslaveného svým „Beep-Beep“, což jediné hrdinovi Úpisu chybělo k dokonalosti. Kdyby „zabíbal“, už už uvolňuji místo v TOP 10. Mnohokrát jsem si vzpomněl na filmy Stephena Chowa, především na Kung-fu melu, Úpis je o to vtipnější, že se bere zcela vážně. Ale teď už vážně. Pohledem cynika je to děsná blbost, zbroj vojáku vždy pečlivě vycíděná, rány jen aby se neřeklo a za vlasy přitažená story o princezně, která se nemůže zamilovat. Pohledem snílka je to přenádherná pohádka, barvotiskové charaktery, jasné motivace, mnoho úžasných scenérií. Já jsem se nějak nemohl rozhodnout, na kterou stranu se přidat, pohádkovost mě neštvala tolik jako u jiných filmů, nicméně štvala, bojové scény byly příliš „jemné“, aby si snad hoši (a děvčata) neublížili, výtvarné pojetí pěkné, co pěkné, nádherné, co nádherné, kýčovité. Ve snaze o maximální efektivnost působilo vše příliš uměle, chyběla tomu duše. A k čemu je pohádka bez duše? Takovou pak nezachrání ani pár zdařilých nápadů (souboj uvnitř velké kovové koule), ani zamyšlení hodna pointa a už vůbec ne – z mého pohledu – zcela neznámí herci. Je radost na to pohledět, jako na všechny kýčovité věci, a být malým Číňanem, Japoncem, Hong – Kongčanem či Jihokorejcem, možná učůrávám blahem, jako dospělý Čech hodnotím střízlivěji. 60% Zajímavé komentáře: Tommy987, Natascha, t_gon ()

Reklama

t_gon 

všechny recenze uživatele

Víte jak dopadne pohádka o otroku, kterýžto k zakázané lásce došel, když se k řemeslu pustí jeden zručný Číňan, jež si napomoc přibere početnou armádu “křoví“(kompars), státní továrnu na dráty a kabely všeho druhu obere o roční zásobu “wuxia drátů“ a triky si nechá spíchnout v “druhé cenové“? Imho dopadne to velice rozporuplně. Na jedné straně máme efektní podívanou s nádhernými exteriéry, herci, hudbou a všemi těmi okrasnými prvky co k tomuto žánru patří a na straně druhé máme smíšené pocity, že vlastně Chen Kaige nevěděl co chce říci a ve všem měl pořádný chaos. Výsledkem se stává vcelku nekonzistentní podívaná, která ubíjí kvality filmu lehce pod hranice průměru. Mnoho chyb a nelogičností (zbytečnosti v ději (bohyně), velké prodlevy mezi mnoha událostmi (prolog a závěr), místy otřesné trikové sekvence (býčí závod), chování postav (jak již bylo řečeno : Kunlun si chodí do vězení jak do hospody, ale cestu ven najít nemůže…jo leda že by zvedl hlavu a po vzoru pana Pláštěnky trošku “hop hop a letím")... ) odsunují snímek do kategorie “normálních odpoledne“, ke kterým se jistě nebudu chtít vracet… ()

Deimos 

všechny recenze uživatele

TV/// Obsazení 8/10 Děj 8/10 Hudba 9/10 Výprava 9/10/// +příběh, přehledný děj, souboje, úžasná výprava i prostředí, zdařilá kamera -možná mohlo být ještě více "válečných" soubojů/// U těchto "lítacích" filmů je problém jim někdy porozumět a vůbec přistoupit na jejich hru. Kdo má rád takovéto filmy, tak to neřeší a naopak si tento snímek užije. Naopak pro někoho kdo hledá normální a reálný film tady neuspěje. Já většinou bývám někde uprostřed. Asijské fantasy filmy mám rád, ale musím jim porozumět, a nesmím se u nich nudit. The Promise je ten lepší případ, kdy jsem si film výborně užíval, postavy si nepletl, příběhu rozuměl a krásně se na to dívalo./// Celkem 83%/// ()

Radiq odpad!

všechny recenze uživatele

No to zas byla jednou blbost. Nebo spíš pohádka se zmateným dějem. No, vlastně děj by se ještě dal pochopit, ale zase ty trapné nesmysly ve věcech bitek bez krve, nadpřirozenejch pohybů, letů a neuvěřitelnejch fyzickejch schopností (třeba cestování v čase - kde jsem třeba nepobral, jak je možné, že třeba generál svůj osud mohl změnit a otrok zavraždění své rodiny ne). Takže to bylo pohádkové sci-fi s fantasy historickou stylizací, s digitálními efekty a s prvky legendy protkané láskou, zradu a lží. Takže slátanina jak krvavej sopel na vložce s trojitým ostřím a pocukrovaný hnojivem. ()

Galerie (25)

Zajímavosti (5)

  • S rozpočtem přesahujícím 35 mil. amerických dolarů se snímek do tehdejšího data vydání stal vůbec nejnákladnějším v čínské historii. (Conspi)
  • Dle prohlášení čínské vlády se během natáčení v čínské severozápadní provincii Yunnan, v oblastech jezera Lake Bigu, filmařskému štábu povedlo nenapravitelně poničit značnou část tamější vegetace a původní přírodní scenérie. To zapříčinila nejenom neohleduplnost filmařského štábu, který po sobě zanechal velké množství odpadků, ale také nešetrná stavba filmových konstrukcí. [Zdroj: uk.reuters.com] (Conspi)

  •  Filmová distribuční společnost Weinstein Company měla v prosinci roku 2005 dle tehdejších platných úmluv obstarat distribuci o 25 minut zkráceného snímku severoamerickým divákům pod tehdejším distribučním názvem "Master Of The Crimson Armor". Z této spolupráce nicméně záhy sešlo, neboť společnost distribuci snímku z blíže nespecifikovaných důvodů odmítla. O severoamerickou filmovou distribuci se tak nakonec postarala společnost Warner Independent. Ta se po zakoupení distribučních práv vrátila k původnímu filmovému názvu "The Promise". Délka snímku nicméně zůstala nezměněna a severoameričtí diváci tak shlédli snímek trvající jen 103 minut. (Conspi)

Související novinky

Zlaté glóby 2006

Zlaté glóby 2006

18.01.2006

Dne 16. ledna proběhlo v Los Angeles slavnostní udělování cen Hollywoodské zahraniční tiskové asociace, Zlatých glóbů. Podle očekávání letos dominovalo drama o homosexuálních kovbojích Zkrocená hora,… (více)

Zlaté glóby 2006

Zlaté glóby 2006

14.12.2005

16. února 2006 proběhne v Los Angeles 63. ročník slavnostního udělování cen Hollywoodské zahraniční tiskové asociace, Zlatých glóbů. Těm letošním zřejmě bude dominovat (alespoň, co se počtu nominací… (více)

Reklama

Reklama