Na letecké základně „ochránců“ vzdušného prostoru je stále rušno. Elitní piloti střeží, trénují a milují. Během letecké přehlídky zmizí z dosahu radarů jedna ze stíhaček. Vojenská kontrola vyšle do zóny, kde byla naposledy spatřena, dva zkušené piloty Marchelliho a Valloise. Když ale ztracený stroj objeví, dostanou zcela nečekaně příkaz k přistání. Při náročném manévru zaútočí pohřešovaná stíhačka na jednoho z nich. Začíná vojenská operace, při které se piloti snaží získat ukradený stroj a zabránit tak teroristickému útoku. Letecká akrobacie, bojové scény v oblacích a přátelství na život a na smrt je společným jmenovatelem této napínavé podívané. (oficiální text distributora)

silent cut

M*DEJ DOKUD JE TVRDEJ... v případě ocelového ptáka to sice může trvat trochu déle, ale tohle je trochu moc... Kobra 11 s bagetou a letadlem. Pravdou je, že u toho všichni vypadají docela cool, takže je to vlastně v pořádku...Mc Action, Mc Buster, Mc Kino... Hodnotit nebudu... Cheeseburger taky nejíte protože na něj máte chuť, ale protože máte hlad... Tohle je rychle chladnoucí zboží... kdo chce, ať se nažere... ()

kOCOUR

Scenáristicky překombinovaná hloupost, v níž je všechno, co by asi v podobných filmech mělo být - rychlá letadla a jejich piloti, nakopávající fyziku i logku mezi půlky, svůdné pilotky dráždící jejich kniply a řízné kytary, které tomu mají dodat šmrnc. Bohužel je to poslepováno zcela bez stylu a i na letecký film je to překvapivě nudné a hloupé. Ve Francii možná jasají, že mají svůj Top Gun, ale mám za to, že zbytek světa zůstane sedět na zadku bez sebemnšího údivu. ()

Slavomír

S komentármi urazených nesúhlasím a priznávam. Som jedným z tých v Blokbasteri spomínaných "veľkých chlapcov s kopou plastikových lietadielok na poličke". Bol som modelárom, absolvoval som let v stíhačke ( už nikdy viac!!! ) a snímky s takouto tématikou mám rád. Dej je totálna rutina, miliónkrát prevarená, sem tam reklama na Ipod a tvrďácka póza. Čo ma dostalo a moje hodnotenie vytiahlo na 4*? Dokonalé zábery nebeských strojov, také krásne a poetické, ako v žiadnom inom, mnou videnom filme. Akcia na púšti, je síce veľmi kratučká, ale o to excelentnejšia a nadupaná. V kine som sa bavil, pri DVD som striedavo stískal play-rewind. Zvláštny film. ()

Le artist nova

Již od prvotních minut bylo jasné, že se jedná o pouhý průměrný snímek. S touhle zatrpkle kyselou náladou jsem i na film pohlížel a podrobně kritizoval. Chvílemi ubohé dialogy, jenž mají navodit vážnosti celému filmu, vystřídá absurdní milostná scéna. Co ovšem musím vyzdvihnout, je příběh, protože většina podobných filmů má příběh předvídatelný již z úvodních titulků, zde jste do poslední chvíle s úžasem pozorovali, jak vás některé "průměrné" snímky mohou občas i příjemně překvapit i když víte, že z toho nic víc nebude. (+ za jeden ze soundtracků od Placeba) ()

MickeyStuma

Evropský a světově poslední snímek o letadlech a životě jejich pilotů honosící se faktem, že úchvatné záběry letadel na nebi jsou skutečné, bez jediného umělého pixelu navíc. Na tohle si už v současné době netroufne ani Hollywood. A je na co se koukat. Nerušeně k tomu působí příběh, který přes svůj thrillerový žánr netlačí na pilu a je vyprávěn velice volně a klidně. A tak vznikl pohodový odpočinkový film, který akčně založené diváky sice zklame, ale jinak mnohé nijak neurazí. ()

• Natáčení probíhalo v Paříži a Orange ve Francii, ve Farnborough v Anglii a Džibutsku. (Cheeker)
  • Film je inspirován komiksem, na kterém s spolupracoval kreslíř Albert Uderzo, spoluautor slavných Asterixových dobrodružství. (lesumir)
  • Při natáčení nejnebezpečnějších scénách létaly stíhačky 3 metry nad zemí a přibližovaly se na vzdálenost pouhých 30 cm. (lesumir)