Reklama

Reklama

Flynn Carsen: Honba za Kopím osudu

(TV film)
  • USA The Librarian: Quest for the Spear (více)

Obsahy(1)

Třicetiletý vědec, “profesionální student” Flynn Carsen (Noah Wyle) získal dvaadvacet akademických titulů  a další studium mu bylo odepřeno. Tajuplný muž ho najme na volné místo knihovníka Metropolitní veřejné knihovny, kde mu svěřili sbírku legendárních historických artefaktů, mezi nimiž nechybí Svatý Grál. Krátce po jeho nástupu členové zlověstného Hadího bratrstva ukradnou část Kopí osudu, kterou římský voják Longinus bodl ukřižovaného Krista. Flynn si uvědomí, že pokud by získali ještě další dvě části artefaktu, stali by se podle legendy neporazitelnými a mohli by ovládnout a zničit celý svět. Vědec proto musí odložit brýle, vstát od stolu a pokusit se získat artefakt zpět, pokud možno celý, i se zbývajícími částmi. Jeho jediným pomocníkem je odvážná a atraktivní kolegyně Nicole Noonová (Sonya Walgerová), jeho jedinými zbraněmi jsou vědomosti, bystrá mysl a kniha psaná dosud nepřeložených jazykem. (JOJ Cinema)

(více)

Recenze (363)

Gemini 

všechny recenze uživatele

S podstatně nižším rozpočtem a v podstatně parodičtějším duchu natočené "něco jako Mumie" - tedy film o neohroženém (ehm, ehm) dobrodruhovi hrdinně vydávajícím svůj život všanc při záchraně starobylého artefaktu, potažmo celého světa. V hlavní roli Noah Wyle, který mi tíhle dokázal, že nezůstane navždy doktorem Johnem Carterem, ale má i jiné kvality. Jeho úvodní pyramidální výstup je skvělou ukázkou jednak jeho komediálního nadání, a druhak ukázkou toho jak se dá (a má) natočit naprostá bejkárna tak, aby se u ní člověk bavil. Příkladů, jak totéž udělat naprosto špatně, je v kotli bublající břečky jménem komerční škvár dost a dost - nedívejte se moc zblízka, čas od času se z toho hnusu vynoří třeba špatně animovaná hlava anakondy;) Proto si cením tohohle často dost lacině vypadajícího filmečku, v němž na několika místech lze slyšet téma z Hvězdné Brány, a na místech jiných (třeba Semper Fi) vyprsknout smíchy - a hlavně - který se ANI NA VTEŘINU NEBERE VÁŽNĚ. Potlesk, těším se na další díl a dávám..ale co by ne, 80%. ()

Renton 

všechny recenze uživatele

Scénář: David N. Titcher .. Byl jsem na tento film dost zvědavý. Indiana Jones a jeho mýtická dobrodružství mám velmi rád. Jenže po chvíli jsem byl překvapen zjištěním, že tohle opravdu v žádné části nelze brát vážně. A ke konci, to už je opravdová parodie, zejména Kill Bill je zřejmě řejžův oblíbený film. Televizní zpracování zahrnuje fádní výpravu, průměrné triky a spoustu nejrůznějších chybek, za všechny do oči bijící rozepnutou bundu na rozevláté košili při horské cestě někde v (studiových) Himalájích. Mezi tím vším samozřejmě čeká nějaká ta akce, spousta náboženských artefaktů, typických tajuplných destinací, vtípků a hlášek. Celkově slušná jednohubka, lehká a osvěžující. ()

Reklama

GigaPudding 

všechny recenze uživatele

První film o Knihovníkovi je příjemná televizní pohodovka tak na ***, ale čtyřku dáváme z toho důvodu, že je to vážně zvláštní jak nepochopený film to je, což je podle mě zaprvé tím, že někteří jsou přesvědčení o tom, že dobrodružné filmy jsou jen Indiana Jones a všechno ostatní je jakože jeho "kopírka", a za druhé tím divným českým názvem a obálkou, která se sama snaží vytvářet dojem jakože "je to jako Indiana Jones", což je v tomhle případě hrozně zavádějící. Sami autoři hned od začátku až do konce předvádí zaprvé parodické vtípky a za druhé se očividně hodně snaží právě nebýt Indiana Jonesem. Má to ty "Indiana Jonesovské" prvky (které ale patří ke každému dobrodružnému filmu a indiana jones není jejich zakladatelem), ale pracuje s nimi dost často odlišným způsobem a celkově je to docela sympatické a vtipné. Hlavní postava Flynna Carsena je takový ťulda, ale jinak sympaťák, a k jeho překvapení se stane správcem nejstrašlivějších předmětů v historii lidstva :). V tomhle je film mnohem přestřelenější než (zatím) poslední díl Indiana Jonese a to je co říct. Ke konci už je to dost na hlavu, ale pořád ještě takovým tím přijatelnějším způsobem. Jinak je to ale příjemný dobrodružný film, kterému škodí jen rozpočet, který z "akčního" konce dělá parodii na parodii, a taky menší propracovanost děje v kombinaci s vtipem. Někdy je to prostě jen takové účelové. Každopádně to ale není až tak špatný film jak to tu někteří prezentují, protože to prostě není kopírka indiana jonese :). Za to může česká distribuce :). ()

Juto 

všechny recenze uživatele

Zdá sa, že tento film sa snaží byť filmom v štýle Indiana Jonesa, a hoci v niektorých smeroch funguje, herecké výkony sú také zlé, že na konci som bol otrávený. Nie sú to však len herecké výkony, ale aj premisa sa mi zdá byť trochu slabá. Indiana Jones bol univerzitný profesor, ktorý je zhodou okolností dobrodruhom na čiastočný úväzok, zatiaľ čo Flynn je večný študent, ktorého vyhodia z univerzity, aby sa mohol učiť zo skutočného života, a nakoniec je zamestnaný v tajomnej knižnici, ktorej zbiera mýtické artefakty. Pozícia knihovníka mi nijako nesedela. 4/10 ()

Ainy 

všechny recenze uživatele

Na tom filmu se mi vždycky líbila jeho komediálnost a fantasy složka s notnou dávkou nadsázky. Pro hlavního hrdinu snad není na světě nic, co by neznal, neuměl, neovládal - (neplést s MekGajvrem). Naučit se takovou ptačí řeč za pár hodin přece není jenom tak a co teprve poznat, čím potěšit duši rázné ženy uprostřed pralesa! Nemůžu si pomoct, ale občas se podívat na takový film mě dokáže opravdu uvolnit a pobavit. ;-) ()

Galerie (8)

Zajímavosti (13)

  • Nicol (Sonya Walger) a Flynn (Noah Wyle) jen tak tak zdolají visutý most, který se za nimi zřítí. Nicol předtím říká, že je to jediná cesta. Jak se tedy přes tuto překážku dostalo Hadí bratrstvo, které je s odstupem pronásleduje? (Robbi)
  • Ve scéně, kdy se Flynn (Noah Wyle) a Nicole (Sonya Walger) propadnou do podzemí k ostnům, Flynn nemá brýle. Při dopadu na zem však již brýle má. (Pepy)
  • V místnosti s létajícími šípy a kyvadly říká Nicol (Sonya Walger), že jde o waltz a musejí si cestu protančit. Jenže následná melodie, která jim k tomu hraje, je valčík "Na krásném modrém Dunaji" ("An der schönen Blauen Donau") od Johanna Strausse syna. Tyto dva rytmy nejsou zcela totožné. (Robbi)

Reklama

Reklama