Rodinná válka

USA, (2005–2007), 16 h 8 min (Minutáž: 22 min)

Rob Lotterstein

Režie:

Andy Cadiff

Michael Rapaport, Anita Barone, Kaylee DeFer, Kyle Sullivan, Dean Collins, Maggie Wheeler, Rami Malek, Julia Sweeney, Pat Crawford Brown, Anita Gillette (více)

Americký komediální seriál vypráví o rodině se třemi teenagery, kde neustále zuří domácí válka. Když Dave a Vicky vyrůstali, jejich rodiče to měli snazší... Teď mají sami tři dospívající děti a každé z nich vyvádí, až se z toho dělají mžitky před očima. (HBO Europe)

milanko8

Super oddychovka, cynický humor "otce" mě bere nejvíc. Jen bych rád viděl takovou rodinu ve skutečnosti... rodiče jsou vůči svým dětem spíš jako starší sourozenci, ale to člověk až zas tolik řešit nemusí, protože se dobře baví. Původní hodnocení za 4 hvězdy... po zhlédnutí posledních dílů první série a 2. série musím jednu hvězdu ubrat ;) ()

Barbucha303

Pokud někdo očekává více, než tzv. "typickou americkou rodinu", tak bude vystaven zklamání. Avšak tento seriál výborně poslouží ke zkrácení nudných večerů, jak se mu poštěstilo u mne. Zoufalý otec, který by nejraději spáchal sebevraždu, neboť mu jeho tři děti přerůstají přes hlavu, především nejstarší pubertální dcera, která se tahá s nejrůznějšími floutky, a dále prostřední syn, o kterém si všichni myslí, že je gay, čemuž napovídá i jeho nejlepší kamarád Kenny, syn arabské rodiny, žijící v sousedním domě, jehož sexuální orientaci by rozpoznal i slepec, jak se ostatně můžete přesvědčit v jedné z epizod, jeho nejmenší zklamání představuje asi nejmladší syn, který se ovšem narodil jako rozený obchodník a manipulátor a také toho umí patřičně využít, mnohdy spíše zneužít. ()

Segrestor

Tak jsem se zasmál, dal asi deset dílů, ocenil netradični pojetí seriálu, vypnul bednu a tak nějak na to všechno zapoměl. Nebylo to špatné, ale nebylo to nejlepší. Táta hulič a plašan docela se vymykal z jistého stereotypů amerických sitcomových otců, mamča byla hustá, že bych jí klidně bral (domů), děcka v sobě zahrnula tak nějak všechny strasti mládí, ale to už jsem moc neřešil. Táta s mámou šlukující v garáži to u mne jednoznačně vyhráli. ()

Cortesz

Jeden z těch horších sitcomů, opět o typické americké rodině, který má dle mého nevýhodu v obsazení. Všichni zůčastnění mi přijdou naprosto nesympatičtí, a to především hlavní postava v podání Michael Rapaport, kterej jako komediální herec je naprosto nepoužitelnej a zde to jasně dokazuje. Pokud rodiný sitcom tak pro mě tento rozhodně ne, více se pobavím u staršího kroku za krokem, který sice má taky pár svých chyb, ale rozhodně je mnohokrát zábavnější a herecky sympaticčtější. ()

Olík

Jenom dvě série? Opravdu? Vážně? Některým rozhodnutím pánů dramaturgů opravdu nerozumím!?!?!?! Do každé rodiny implantovatelné rutinní války, které mezi s sebou vedou pro scit-com charakterově typičtí členové židovsko-křesťanské rodinky totiž nejsou obvyklou pásovou výrobou made in strýček Sam, ale alespoň za mne osobitým nadstandardem. Sexuální, náboženské nebo rasistické narážky ala decentnější Lucky Louie versus rodinné souznění, symbióza a pohoda ala drsnější Cosby Show…..něco jako hledat, kde má čmelák žihadlo! A že Michael Rapaport není schopen utáhnout komediální seriál…….naopak, on se pro podobnou roly narodil. ()