Brooke a Gary se do sebe zamilovali a koupili si byt, ve kterém chtěli žít šťastně až do smrti. Mohli by, kdyby se záhy nezačali nenávidět. Záminkou pro ukončení jejich společného života se stala jedna z mnoha banálních partnerských hádek. Problémem je, že nádherný byt, který si pořídili, patří oběma a ani jeden se z něj nechce vystěhovat. Když jejich hádky dosáhnou vrcholu, přítel jim doporučí, aby byt prodali. Uplyne pár měsíců po rozchodu a oba se náhodou setkají na ulici. Vymění si pár zdvořilostních frází a opět se rozcházejí. Jejich pohledy se střetávají a lehké úsměvy v jejich tvářích hovoří za vše - vzájemná náklonnost ještě nevyprchala. (TV Nova)

rikitiki

Jakoby někdo vzal Válku Roseových, důkladně ji povařil, pak sáček vytáhl, usušil, znovu položil do šálku, zalil vlažnou vodou a tuhle břečku servíroval nejméně oblíbené tetičce na rodinné oslavě. ___ Nemá to ani zdaleka krutou - ba přímo smrtící - ironii rozpadajícího se vztahu jako Roseovi. Jedním z mnoha důvodů, proč to zmiňovanému vzoru s velmi podobnou zápletkou nesahá ani po chodidla, je, že ústřední dvojice tohohle odvaru se chová jako pubertální spratci. Oba jsou frackovitě rozmazlení, takže divák nemá komu fandit._____ Ubohé pokusy o vtip z první poloviny filmu ustoupí v té druhé půlce přiboudlému melodramatu. /8. 6. 12./ ()

Herr_Flick

Zařazení mezi romantické komedie není úplně výstižné. Příběh je pojatý o poznání jinak, za což jsem opravdu nesmírně rád a je více realistický než cokoliv kupříkladu z nekonečné řady tolik oblíbených Sandlerovek. Soužití v podobné situaci se často před kameru nedostane. A když už ano, tak ne moc kvalitně. Největším pozitivem je samozřejmě přítomnost kouzelné Jennifer Aniston, kterou já můžu, a to hodně. Naopak komediální rozměr má podle všeho do Rozchodu! vnést Justin Long. Přitom se celý snímek nese v pohodovém duchu a tohle absolutně nepotřebuje. Ještě že nedostal příliš prostoru, protože jednak nebyl vtipný a já na jeho místě bych se i bál odvety ze strany gayů. O poznání jinak se vyvrbí konec, aspoň mě překvapil. Nebýt tedy Justina Longa, dám plný, takhle jen 85% ()

Reiniš

Tak tohle se mi vážně moc líbilo. Čekal jsem jen další průměrnou šablonovitou pohádku jakých se k nám z Ameriky valí každoročně tucet. Ale přišel vlastně docela smutný snímek, u kterého se sice párkrát zasmějete mnohem víc vás však donutí přemýšlet. Nakonec musím pochválit i perfektní výkony Jennifer Aniston a Vince Vaughna, kterým jejich postavy a city lehce uvěříte. Pokud tedy chcete vidět trochu jinou romantickou komedii neváhejte ani minutu. ()

Malarkey

Jak jsem se toho obával už kvůli různým recenzím a názorů řady lidí, tak jsem byl velmi příjemně překvapen. Vince Vaughn a Jennifer Aniston jsou perfektní dvojka a já doufal, že jim to nakonec vyjde. I když nejsem daleko od pravdy a oni se do sebe zahleděli více než dost a možná že se budou i brát. Film by se mohl srovnávat s Válkou Roseových, ale to by byla velká škoda, protože tento film je tak trochu něco jiného i když na stejné téma. Celkem dobře se na to koukalo a film příjemně a svižně ubíhal. Jsem rád, že se občas urodí celkem slušná komedie od skupiny Frat Pack a je dobře že si Vince k sobě přibrali. I když na to nevypadá je to komediální typ. ()

Handle

Čekal jsem úplně něco jiného a musím říct, že jako celek se mi to prostě nelíbilo a minimálně tam chybělo alespoň něco, aby byl důvod se na to podívat znova nebo alespoň nějaké scény k zapamatování. Pravdou však je, že film v mnoha místech opravdu působí reálně "ze života"... To ale (i přes docela dobré herecké duo) stačí pouze na průměrný film, na který rychle zapomenete... Škoda, čekal jsem alespoň o trochu víc... ()

• Gary (Vince Vaughn) si ve filmu hraje s PlayStation 2 a jeho oblíbené kousky jsou následující: Grand Theft Auto: San Andreas, Fight Night: Round 3 a Madden NFL 2006. (imro)
  • Původní závěr se nelíbil divákům na testovací projekci, a tak herci museli zpět před kameru. Podle zákulisních informací snímek nakonec nekončí příliš odlišně, jen se přepsalo několik scén. (imro)
  • Jedná se o čtvrtou hereckou spolupráci Vince Vaughna a jeho kamaráda, režiséra Jona Favreaua. (Edgerton)