Brooke a Gary se do sebe zamilovali a koupili si byt, ve kterém chtěli žít šťastně až do smrti. Mohli by, kdyby se záhy nezačali nenávidět. Záminkou pro ukončení jejich společného života se stala jedna z mnoha banálních partnerských hádek. Problémem je, že nádherný byt, který si pořídili, patří oběma a ani jeden se z něj nechce vystěhovat. Když jejich hádky dosáhnou vrcholu, přítel jim doporučí, aby byt prodali. Uplyne pár měsíců po rozchodu a oba se náhodou setkají na ulici. Vymění si pár zdvořilostních frází a opět se rozcházejí. Jejich pohledy se střetávají a lehké úsměvy v jejich tvářích hovoří za vše - vzájemná náklonnost ještě nevyprchala. (TV Nova)

rikitiki

Jakoby někdo vzal Válku Roseových, důkladně ji povařil, pak sáček vytáhl, usušil, znovu položil do šálku, zalil vlažnou vodou a tuhle břečku servíroval nejméně oblíbené tetičce na rodinné oslavě. ___ Nemá to ani zdaleka krutou - ba přímo smrtící - ironii rozpadajícího se vztahu jako Roseovi. Jedním z mnoha důvodů, proč to zmiňovanému vzoru s velmi podobnou zápletkou nesahá ani po chodidla, je, že ústřední dvojice tohohle odvaru se chová jako pubertální spratci. Oba jsou frackovitě rozmazlení, takže divák nemá komu fandit._____ Ubohé pokusy o vtip z první poloviny filmu ustoupí v té druhé půlce přiboudlému melodramatu. /8. 6. 12./ ()

kareen

Tento film má ve svém popisu romantický,drama,komedie....no,nevěřte tomu.Romantika se žádná nekoná,že by jste se zasmáli taky nehrozí a tak zůstává to drama.Jenže to je tak mdlé,že to ani nestojí za řeč a určitě jste viděli mraky lepších.Je to škoda,protože na dvojici Aniston-Vaughn jsem se opravdu těšila. ()

eraserhead666

Když si blb a kravka něco začnou, sestěhují se a pak si hrají na Roseovy. Prostě slabé. Zde to Aniston ještě pořád schytává za svou nesympatičnost a hereckou neschopnost. V poslední době se to trochu zlepšilo, ale tady pořád ukazuje jen to, co mi na ní nejvíce vadí. Topornou nesympatičnost. Vaughn sice hraje to, co vždycky, ale ten mě baví. I když tady hraje fakt blba. 2.5* ()

corpsy

Tento film nieje komédia. Je to skôr vzťahová dráma s humornými vsuvkami. A ten, kto má s takýmto druhom rozchodu skúsenosti, tak dá určite za pravdu, že mimoriadne realistická. Keďže som čakal komédiu, mal by som byť sklamaný, ale nie som. Je to sympatické a vyvážené dielo, ktoré má podarený dej a hlavne funguje chémia medzi oboma predstaviteľmi. Odporúčam vám pozrieť si ho ako návod na vyvarovanie sa chýb počas rozchodu. ()

Pumiiix

Peyton Reed natočil nudnou komedii, dalo se z ní vytěžit mnohem víc, když už romantická linka nestojí za nic, mohlo by být aspoň dostatečné množství vtipů, ale to se nekoná. Hned jedna z prvních scén na zápase s hot – dogama byla trapná, až sem pomalu nevěřil… Vince Vaughn mi v komediích nevadí ba naopak, ale zde to bylo zcela naopak, naproti Jennifer, která hrála v pohodě. Slabých 5/10 – jednou stačilo, víckrát už ne… ()

• Gary (Vince Vaughn) si ve filmu hraje s PlayStation 2 a jeho oblíbené kousky jsou následující: Grand Theft Auto: San Andreas, Fight Night: Round 3 a Madden NFL 2006. (imro)
  • Původní závěr se nelíbil divákům na testovací projekci, a tak herci museli zpět před kameru. Podle zákulisních informací snímek nakonec nekončí příliš odlišně, jen se přepsalo několik scén. (imro)
  • Rozchodová komedie stála Universal 52 milionů, a už během prvních třech dnů promítání (2. – 4. 7. 2006) vydělala na první příčce neočekávaných 39,1 mil. dolarů. Celkový obrat se v USA vyšplhal na 118,7 milionu. (imro)