Iluzionista, který si dal umělecké jméno Eisenheim se narodil jako syn truhláře. V dětství se potkal s kouzelníkem, který ho naučil pár triků a ovlivnil tím jeho celý život. Jako mladý chlapec se seznámil s vévodkyní Sophií a zamilovali se do sebe. Vzhledem k rozdílnému původu obou mladých lidí, nebylo jejich lásce přáno a Eisenheim utekl z domova, aby si zachránil život. Asi po patnácti letech, kdy se živil jako velmi úspěšný iluzionista se vrací z cest po světě do Vídně. O jeho představení je velký zájem a jednoho večera se dostaví i korunní princ Leopold se svou snoubenkou Sophie von Teschen. Sophie se přihlásí jako dobrovolnice a vystoupí na pódium k Eisenheimovi. Později se dozvídá, že princ Leopold se ke svým přítelkyním nechová zrovna džentlmensky a je říká se, že jednu z nich dokonce zabil. Nicméně představení prince natolik zaujalo, že pozval Eisenheima, aby vystoupil na jeho soukromém večírku. Eisenheimovi se nelíbí princovo chování a tak ho veřejně poníží. Samozřejmě tak chytrým způsobem, že to není přímo napadnutelné. Princ se přesto urazí a podnikne vše pro to, aby Eisenheimovi byla další představení ve Vídni zakázána. Sophie a Eisenheim se setkají a Eisenheim ji žádá, aby s ním odešla. To se Sophie z obavy před Leopoldovou pomstou bojí udělat a prozradí, že Leopold plánuje puč proti svému otci císaři Franzi Josefovi I. Přestože má obavy, rozhodne se Sophie ukončit vztah s Leopoldem. Princ není zvyklý na odpor a hrozně reaguje velmi nepřiměřeně. Po pár dnech je vévodkyně nalezena mrtvá. Je očividné, že se jedná o vraždu. Princ je v podezření, ale chybí důkazy a navíc se k vraždě přizná jiný muž. Eisenheim je ze smrti Sophie zoufalý. Kupuje divadlo a zde vyvolá duchy zemřelých a také ducha Sophie. Na jedno z představení dorazí v přestrojení i Leopold a Sophiin duch řekne, že její vrah je mezi diváky a přitom ve vězení je muž, který se k její vraždě přiznal. Představení Leopolda velmi rozruší a tlačí na policejního inspektora Uhla, aby Eisenheima zatkl za podvod, ale Eisenheim se z obvinění dostane protože  se veřejně přizná k tomu, že se jednalo pouze o iluzi, nešlo o skutečné duše zemřelých. Je propuštěn, ale Uhl ho varuje, pokud bude s tímto představením pokračovat, vězení už neujde. Eisenheim však znovu vyvolá ducha Sophie a pak k úžasu všech přítomných zmizí. Jako by se rozplynul... (TV Prima)

PTuranyi

Skvele vyrozprávaný príbeh nadaného iluzionistu s romantickou zápletkou a detektívnym prevedením v historických kulisách. Výborný Edward Northon, Paul Giamati ako aj všetci ostatní vrátane produkcie. Ponúka sa porovnanie s filmom dokonalý trik, ktorý je podobný témou aj kvalitou. ()

Nick321

Nádherný romantický příběh o věrné lásce z dětství, která si k sobě musí proklestit cestu nástrahami protože významnými hráči v ději jsou despotický princ-následník trůnu, tajná policie i obyčejní zvědaví lidé. Ve vzduchu visí napjatá atmosféra, strach z převratu a revoluce a tajná policie podezírá nadaného tajuplného iluzionistu Eisenheima, který odmítá sdílet svá tajemství s veřejností a jeho představení vyvolávají v obecenstvu úžas, zděšení, otázky, že se chystá svrhnout monarchii. ()

shinlove

Je lepší Iluzionista nebo Dokonalý trik? To je otázka, na kterou nedostanu asi odpověď. Ale jednak proto, že mám rád Edwarda, a taky proto, že láska je silnější než předhánění se dvou špičkových kouzelníků, vyhrál u mě Iluzionista. 5* ()

zaack

Ve srovnání s "The Prestige" působí Iluzionista jako chudý příbuzný, přesto je to lehce stravitelná, příjemná podívaná se skvělým Giamattim. ()

realist

Až budete stát v půjčovně nad tímto titulem, bylo by dobré mít povznesenou náladu a chuť zažít něco trošku netradičního -tedy nečekat ani akční podívanou ani příliš komediální průpovídky. Pokud přistoupíte k filmu s tímto kredem a necháte se omámit iluzemi, které předvádí Edward Norton, budou ty bezmála 2 hodiny stát za to. Paul Giamatti jako inspektor Uhl potvrzuje svou formu z předešlých filmů a Jessice Biel už potom zůstala jen role přihrávačky hlavnímu hrdinovi. Celkově velice celistvé dílko a netradičností určitě zaujme zejména když přidáme fakt, že sebevražda rakousko-uherského prince (i když jiného jména) je historickou skutečností. Tak proč by se to nemohlo stát právě takhle..? :-)) ()

Parsek

Ačkoliv jsem měl několik variant jak to dopadne, pointa mě stejně dostala. Jo je to fajn film s pražskými exteriéry. ()

Alex.H

Tento tajuplný žánr je mi velice blízky a po shlédnutí dokonalého triku jsem byl plný očekávání. Příběh je velice dobře zakomponovaný do Vídně na přelomu 19. a 20. století. Stará láska je opět nalezena, ale záhy zmařena smrtí iluzionistovi přítelkyně, kterou od dětství miluje. Tento kouzelník je velikým trnem v oku císaře, ale i jeho polijecního komisaře a tak jsme svědky velice promyšlené hry mezi císařem a iluzionistou. Jediné co mi celý film vrtalo hlavou je, jestli mám na tento film pohlížet jako na nereálný, nebo reálný, protože většina iluzí je podle mého v reálném světě neuskutečnitelná, anebo je to kouzelník velikých kvalit. Velice příjemná podívaná, kterou hodnotím třemi hvězdami. ()

jcall2bad

Na konec je těžké vyhnout se té "hm" reakci po shlédnutí Iluzionisty. Tak skvělé obsazení, skvělý příběh, hodně hustá magie. Musí v tom být ale něco víc, že? Je to zábavný film, se kterým čas krásně uplyne, ale zapůsobení trvá mnohem kratší dobu, než jsem doufal. ()

luke4ever

Možná trochu podhodnocený snímek. Ve srovnáním s dokonalým trikem je možná iluzionista trochu lepší. Ale možná mě jen okouzlili triky. 85% ()

agent00074

Příběh o geniálním "iluzionistovi", který své kousky dovedl na hranici umění o lásce a o prohnilé Rakousko-Uherské monarchii. To je v kostce tento příběh. Vše začíná někdy na přelomu 19 a 20 století kdy malý chlapec - syn truhláře potká potulného kouzelníka, po tomto setkání sám začne zkoušet různé triky a jde mu to velmi dobře. Film doporučuji je rozhodně zajímavý. Výkon E. Nortona je pak jako ostaně skoro vždy vynikající. Zaslouženě 4* ()

merten78

Film ve kterém nic není jak se zdá??Hodinu před koncem tedy tušíme,že všechno co se zrovna děje je předem připravená bouda,což je nám na konci polopaticky ukázáno.Kromě nečekaně bezvýrazného Nortona,mně vzhledem k žánru filmu zklamaly i vizuální efekty (např.pomerančovník),které jsou tak na úrovni Playstation2. ()

panic25

kouzla a čáry to mě odjakživa zajímalo ale musím přiznat se daleko více se mi líbil dokonalý trik s christianem balem a hughem jackamanem, iliuzionista je trochu fádní ,ale i tak velice zajímavý film o lásce, která přetrvala mnoho let a hlavní si ji chce udžet za každou cenu a vymyslí geniální kouzlo ()

Petro

Příjemný zážitek a hezky vyplněný čas nedělního odpočívání. Výborně zahraná role inspektora Uhla (Paul Giamatti). ()

SONYAGENT

Originální snímek i zápleta v každém coulu. Viděl tedy pár podobných snímků, ale nedosahovaly ani zdaleka takové kvality jako Iluzionista. Originální postava, triky a vůbec způsob myšlení lidí ze štábu, kteří vymysleli kulisy a TEN TRIK mě fascinuje.. Není to náročný snímek, ale určitě mě velmi zaujal. Norton zahraje snad všechno.. ()

Tomulka

Iluze dokonalého a nemožného štěstí nemusí býti vždy pouhou iluzí. Nijak moc promyšlený snímek film iluzionista není, ale já osobně jsem byl velmi překvapen jak může býti romantický film komplikované natočen. Herecké výkony nejsou nijak strhující, ale Edward zahrál co se role týče iluzionisty výborně také Rufus Sewell byl dokonale vložen do své role však výborně rozpolceného inspektora v podání Paula Giamatti ani jeden z nich nepřekonal. Na podruhé byl film již méně emotivní avšak z hereckých výkonůmá stále stejný dojem a proto 4* ()

Naby

Vyborné konečné drama bylo super tečkou za velice zajímavým filmem plným zvratů, zajímavých nápadů a perfektních iluzí :-D. Jasná 4* ()

PF 2014

PF 2014