Černé zrcadlo - Série 6 (2023) (série)

Loch Henry (S06E02)

(epizoda)
  • Velká Británie Loch Henry

Při natáčení přírodopisného dokumentu v ospalém skotském městečku narazí mladý pár na pikantní příběh provázaný se šokujícími událostmi z místní historie. (Netflix)

klukluka

Vynikající první díl šesté série Joan je hrozná se sotva drží v červených číslech a tahle věc, která se do tohoto seriálu dostala pro mě nepochopitelným omylem, protože se vůbec nesnaží vykreslit budoucnost, má bezmála 80 procent… Takže ne, já to mám přesně naopak a Loch Henry je dramaturgickej přešlap, kterej vrhá stín na celej tenhle unikátní projekt. Je to faul a hlava mi to nebere. ()

Lacike

Hrozná nuda. Oveľa viac thriller (dosť predvídateľný) s občasnými prvkami čierneho humoru. Vtipné je, že gadget, ktorý tentoraz zradí postavy, nie je nič nové, ale naopak niečo už dlho nepoužívané. Oveľa viac ma bavila tá záverečná bodka, ktorá ukazuje cynický pohľad na ocenenia rôznych srdcervúcich dokumentoch o ľudskom utrpení. Bohužiaľ trvá len minútku. Keby sa film venoval naplno tejto téme, tak by to bolo oveľa zaujímavejšie ako tá tuctová story o sériových vrahoch. 4/10. ()

PeteBuck

Je mi ľúto, ale toto nebol ani priemer. Čo ma dosť šokuje na tento seriál. Akoby táto časť sem ani nepatrila. Posun proste niekam k hororu? Neviem. Do dvoch tretín nuda a už v polovici som začal tušiť, že sa to zvrtne v štýle, tak teda nemáte evidentne všetkých a stále Vám tam pobehujú nejakí cvoci. Koniec nenadchol a je mi jasné, že keďže sa synáčikovi dvoch úchylákov postavil vták, keď zrovna objímal svoju kočku v posteli a rozprával o otcovej smrti, tak bude asi v diele svojich rodičov pokračovať. Predvívateľné a nudné. Toto sa mi v tejto sérii ešte nestalo. ()

Trevor

Nadávky, nadávky, nadávky, neúcta mladej snúbenice k bielej staršej žene, nádejný filmový autor ktorého nikto nepozná, policajti ktorí by sa starali o ukradnuté vajcia iba keby ich ukradla černoška (realita o ukradnuté vajcia, ktoré na vidieku kradli aromáci sa policajti nestarali ale už aj oni sú hnilý kradnú sliepky, zemiaky či vajíčka) predstavujú povinnú kvótu liberálneho Netflix kreténizmu. Odhliadnuc od toho dostaneme výborný príbeh s perfektným twistom a na pomery Black Mirroru takmer "hororovú" zápletku, technológie išli bokom a dopadlo to nadočakávanie dobre. ()

Gelaos

Jako true crime thriler šablonovité a nezajímavé, jako Black Mirror epizoda hodně mimo mísu. Téma rejžování prachů na vražedných příbězích je sice vděčné, jenže co z toho, když zpracování je ve všech směrech nudné, chybí propojení s postavami a společenský komentář je jalový až hanba? Podobné téma navíc bylo zpracováváno - a mnohem lépe - již dávno ve White Bear. ()