Reklama

Reklama

VOD (1)

Epizody(3)

Obsahy(1)

Prostřednictvím technologicko-paranoidního podobenství věku sociálních sítí se tato napínavá, černě humorná minisérie zamýšlí nad současným neklidem našeho moderního světa. V průběhu posledních deseti let změnily technologie téměř každou oblast našeho života, bez možnosti zastavit se a zamyslet se nad smyslem těchto změn. V každé domácnosti, na každém stole, v každé dlani je plazmová obrazovka, monitor, chytrý telefon - černé zrcadlo naší 21 století trvající existence. Chápání reality se posouvá. Modlíme se na oltářích Google a Apple. Algoritmy Facebooku nás znají mnohem důvěrněji než naši vlastní rodiče. Máme přístup ke všem informacím na světě, ale mozková kapacita neumožňuje absorbovat cokoliv delšího než 140 znaků tweetu. Černé zrcadlo, směsice seriálů Zóna soumraku a Neobvyklé příběhy, se zamýšlí nad současným neklidem našeho moderního světa. Tři samostatné dramatické "co kdyby" příběhy v technicko-paranoidním duchu jsou břitké, napínavé, satirické a odvážné - některé komicky, jiné šokujícím způsobem - ovšem všechny jsou úplně jiné, než co jste kdy v televizi viděli. (HBO Europe)

(více)

Recenze (63)

Lachtaan 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Po National Anthem si asi polovina populace řekla, že tak ironicky přepálený seriál nehodlá sledovat. Naštěstí se ale nachází stále převažující většina, která si (stejně jako já..) po delší odmlce uvědomila, že přesně takhle má vypadat kulturní dílo trefně odkazující na mezery v údajně dokonalé dnešní společnosti. Národní hymna 7/10. V jejím duchu se poté nesl i mírně přetažený druhý díl, který jsem si pohlcen myšlenkami o onom osudu ale užil téměř na maximum. Patnáct milionů meritů 8/10. Entire History of You je tak autentickou povídkou, až je vyloženě zdlouhavý a místy nezáživný. Odvaha ale před diváka postavit takto podanou epizodu mě osobně potěšila. Celá tvá minulost 6/10. ()

Ryuuhei 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

První série tohoto úžasného seriálu složeného z jednotlivých příběhů je za mnou. A nelze jinak, než opravdu zůstat u plného počtu. První díl mě strhnul svou atmosférou a nevyhnutelnou hrůzou, kterou jsem doslova prožíval s hlavním hrdinou. Druhý díl, pojednávající o lehké dystopii, na mě zapůsobil děsivě depresivně, zoufale a jen tak jsem jej z hlavy nedostal. A poslední, třetí díl, leč podle mě ze všech takový nejslabší a nejméně sofistikovaný, zase hezky ukázal, že vracet se ke konkrétním obrazům z minulosti znamená jedině zkázu mezilidských vztahů. Již teď se těším na druhou sérii. 95% ()

Reklama

Dado 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

1. epizóda – 90%, 2. epizóda – 100%, 3. epizóda – 80% = 1. SÉRIA – 90% █ Blesk z jasného neba. Do seriálu som išiel viac-menej len na základe vysokých hodnotení a ľahkého náčrtu toho, čomu sa mal tematicky venovať, pričom to, že každá epizóda bude zameraná na vlastný príbeh, som sa dozvedel až „za jazdy“. Seriál pochopiteľne tematicky nesadne každému (hneď prvá časť môže svojím dianím aj napriek zaujímavému posolstvu nejedného diváka odradiť od ďalšieho sledovania), no každý poctivý konzument dnešnej seriálovej vlny by mu šancu mal dať. Aj napriek tomu, že si všetky tri epizódy úvodnej série držia vysokú kvalitu, jej vrchol jednoznačne prichádza s epizódou Fifteen Million Merrits, ktorá sa síce nesie v duchu futuristickej budúcnosti, no je predovšetkým geniálnou metaforou na fungovanie dnešnej spoločnosti. ()

Shizle 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

I po více jak deseti letech zůstává první série Black Mirror jednou z nejlepších, a všechny její díly jsou dnes ještě relevantnější, než tehdy. Trojice epizod je dost konzistentní, a ani jeden není vyloženě navíc. V druhé a třetí epizodě se seriál tak trochu zadefinoval, tvůrci se v nich totiž zabývají strachem z nových technologií a jejich případným zneužitím, tento motiv se později promítá ve všech dalších sériích a pro Black Mirror se stává vlajkovým. Jediný díl, který se této škatuli v první sérii vymyká je The National Anthem. Tady motiv technologií nahradilo vydírání a dopad nevědomosti na faktory rozmýšlení při osudové volbě. Rozlišná epizoda, která však na mnohých i po šesti sériích rezonuje jako jedna z nejvíce. Poslední věc, kterou musím podotknout, je že jsem se tu jako poprvé seznámil s Danielem Kaluuyou, který je perfektní všude, kde se objeví, a tady hraje naprosto špičkově. Miluju BM a první série je výborná. Nejlepší epizody: The Entire History of You, Fifteen Million Merits, The National Anthem ()

Blueeyes 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

První várka Černého zrcadla se mi skoro dostala pod kůži. Jde o třídílnou sérii vykreslující tři poměrně znepokojivé situace či životní styly. Každá povídka je dočista jiná než ostatní, každá má co říci. Narozdíl od spousty jiných uživatelů jsem si příliš neužila první díl Národní hymna. Resp. ano, pochopila jsem o čem to bylo, ale necítila jsem se moc příjemně a jaksi ten koitus s vepřem asi vybočuje z mé komfortní zóny :-). Nene, zde jsem blahem nechrochtala. Druhá povídka - Patnáct milionů meritů, z mého pohledu docela aktuální téma. I v podivné neutěšené společnosti mají všichni svůj sen, všichni po něčem touží a no jo.... všechno je na prodej. Skoro všechno? Třetí a poslední díl Celá tvá minulost -hodnotím jako nejlepší. Všechny naše vzpomínky zaznamenané v implatnátu v podkoží. Můžeme si je kdykoli vyvolat nebo pustit na monitoru. A přehrát je ostatním, třeba parterovi? Brrr. Kdo by o tohle stál? Velmi mrazivá a mně nejbližší část série. Za jasných 5*. ()

Galerie (57)

Zajímavosti (32)

  • Pieseň, ktorú Abi Khan (Jessica Brown Findlay) spieva, je „Anyone Who Knows What Love Is (Will Understand)“, ktorú nahrala Irma Thomas v roku 1964. (Arsenal83)
  • Charlie Brooker v rozhovore uviedol, že pri rozhodovaní, s akým zvieraťom Callow (Rory Kinnear) bude mať sex, bola celá škála možností, ktorá nakoniec neprešla. Najprv sa uvažovalo len o bloku syra. Do úvahy prichádzala aj kačica, kura (boli odmietnuté, pretože pre ich malú veľkosť by situácia bola príliš absurdná), kôň alebo somár (boli odmietnutí, pretože sa považovalo za ťažké s nimi natáčať). Nakoniec bolo vybrané prasa, pretože sa považovalo za niečo, čo je „na hranici medzi komickým a strašným“. (Arsenal83)
  • Charlie Brooker uviedol, že nápad na túto epizódu pochádza od jeho manželky Konnie Huq (uvedená ako spoluautorka pod jej rodným menom Kanak Huq), keď raz poznamenala, že by bol šťastný vo svete, kde by každá stena bola obrazovkou. (Arsenal83)

Reklama

Reklama