Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

V politickém thrilleru Národní hymna řeší fiktivní předseda britské vlády Michael Callow obrovské dilema. Princezna Susannah, největší miláček z královské rodiny, byla unesena! Aby se mohla bezpečně vrátit domů, musí si to předseda vlády rozdat s prasetem před kamerou národní televizní stanice. Callow tento požadavek samozřejmě okamžitě odmítne a snaží se únosce chytit na vlastní pěst. Nakonec požádá, aby perverzní video nebylo zveřejněno, ovšem nakonec se vše dostane na YouTube a přesto, že bylo k dispozici pouhých devět minut, vidělo ho nepředstavitelné množství lidí. Britská média se rozhodnou, že příběh nebudou zveřejňovat, ovšem pikantní zpráva mezitím prosákne do zahraničí a zanedlouho o únosu a podivné formě výkupného ví celý svět... (HBO Europe)

(více)

Recenze (153)

ALIENka_ 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Slušnej rozjezd, už teď vím, že se mi seriál bude líbit. První díl a hned taková lahůdka? No jenom škoda že premiér nebyl zoofil, jinak by si to určitě užil víc. Každopádně nějaký scény tomu docela ubíraly na opravdovosti - rozbor DNA tady neexistuje a britská vláda je plná retardů, co neznaj pojem IP adresa - věznitel princezny samozřejmě video nahrál ze svýho domu a přitom ho vůbec nenapadlo změnit IPinu nene. Takhle to vypadá když ve vládě seděj starý důchodci, co chodí do Kauflandu kurva, tak nevolte sakra KSČM! Hodnocení: 6/10 ()

Skejpr 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Znepokojivý pohled na docela běžnou situaci vyhnanou do absurdně perverzního extrému. První příběh v rámci Black Mirror pravděpodobně nebude patřit mezi ty nejzdařilejší kousky, ale jako úvod do konceptu funguje perfektně a rozhodně se nejedná o příjemné koukání. Oceňuji velmi důslednou hru s klasickým britským politickým vizuálem, Kinnear je skvělý... ()

Reklama

AloeB 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Syrové uvedení do světa Černých zrcadel, které hned na rozjezdu šokuje diváka šoustáním vepře domácího. Respektive ve své době se možná snažilo šokovat, přijde mi ale, že se odolnost průměrného diváka (nebo jen mě) neustále otupuje a softík s prasátkem před kamerou už působí trochu levněji (ostatně v Gentlemanech už je to komediální prvek). Začátek i konec je perfektní, ta výplň mezi tím trochu pokulhává. Vyústění je velmi působivé. Jak říká staré přísloví, i s malým prasátkem jde zahrát velké divadlo. ()

Luicy 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Velice bizarní námět prvního dílu, při kterém je divák po celou dobu sledování napjatý jak kšandy. The National Anthem opravdu bravůrným způsobem zobrazuje dnešní dobu, která je plná manipulace, pokrytectví, neklidu a lidí, kteří jsou otroky sociálních sítí a médií. Upřímně jsem čekala, že se celá situace nějak vyřeší a premiér nebude muset zacházet do tak ponižujících a nechutných extrémů, ale opak se stal pravdou - vcelku originální. Při jeho “romantické” chvilce s prasetem mi ho bylo sice líto, nicměně největší lítost jsem pociťovala až na konci, kdy se k němu jeho milovaná polovička po onom “hrdinském činu” otáčela zády. Ačkoliv to na první pohled vypadá růžově (hlavně tedy na veřejnosti), tento člověk nakonec vše ztratil. ()

kuře.gril 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Do jistého momentu velice poutavé, konci se nedá moc věřit (byl by někdo schopen takové osobní oběti?, opravdu by poradci takhle radili svému šéfovi?,to by opravdu celý národ vyklidil ulice aby koukal na něco takového?.. chápu, je to vyhnané do extrému záměrně, ale pro mě je to spíše minus tohoto jinak zajímavého dílu). ()

Galerie (23)

Zajímavosti (13)

  • Táto epizóda sa stala predmetom diskusie, keď sa v septembri 2015 v neutorizovanej biografii Davida Camerona objavila informácia, že vtedajší britský predseda vlády údajne vložil svoj penis do tlamy mŕtveho prasaťa v rámci univerzitného iniciačného rituálu. (Arsenal83)
  • Charlie Brooker v rozhovore uviedol, že pri rozhodovaní, s akým zvieraťom Callow (Rory Kinnear) bude mať sex, bola celá škála možností, ktorá nakoniec neprešla. Najprv sa uvažovalo len o bloku syra. Do úvahy prichádzala aj kačica, kura (boli odmietnuté, pretože pre ich malú veľkosť by situácia bola príliš absurdná), kôň alebo somár (boli odmietnutí, pretože sa považovalo za ťažké s nimi natáčať). Nakoniec bolo vybrané prasa, pretože sa považovalo za niečo, čo je „na hranici medzi komickým a strašným“. (Arsenal83)

Reklama

Reklama