Je rok 1987 a nesmělá mladá žena se v přímořském městě setkává s dívkou, která se umí bavit. Vzniká mezi nimi pouto, které jako by neomezovaly zákony času a prostoru. (Netflix)

Lacike

Skvelý námet s otrasnými postavami, ktoré mi nesadli. Pravdepodobne kvôli hereckému obsadeniu. Jak Gugu tak hlavne toho babochlapa Mackenzieho vôbec nemusím. Ich príbeh mimo virtuálneho sveta, kde ich hrali iné herečky na mňa fungoval oveľa lepšie. Rád by som si pozrel tento námet v celovečernom pojatí a so sympatickejším hereckým obsadením. 5/10. ()

patmull

První díl Black Mirror, který ukazuje, že přínos technologie nemusí být jen špatný. Poslední scéna musela zahřát u srdce všechny ateisty, kteří věří, že po smrti nic jiného nebude. Můžeme si vytvořit své vlastní nebe pomocí technologie. Nebylo by to skvělé, kdybychom měli tuhle možnost? Ten kdo vybírá písně by si zasloužil ocenění, minule "Exit Song" od Radiohead, teď "Heaven is a Place on Earth". Lépe to ani nešlo vybrat. ()

PeteBuck

Romantika a la Matrix. Prvých 40 minút mi bolo jasné, o čo asi ide a bol som zvedavý, čo sa za skrýva starším ja hlavných postáv. Bolo treba rozohrať a roztiahnuť príbeh, aby zvyšných 20 minút prešlo do veľmi pekného finále. Pekný príbeh, plný dojákov, emócií a vlastne skončil "dobre". Pobavila hlavne neskutočná nálož 80s, more ťažkých hitov z tejto doby (mal som spolužiaka na strednej, ktorý bol veľký fanúšik a staršieho brata, ktorý tú éru zažil). Takže to bolo veľmi pekne spravené retro. Nápad fajn, príbeh pekný, dávam plnú palbu. Black Mirror s dobrým koncom. To sa často nevidí. ()

majec4

Trochu nestandartne ponata cast. Az niekde v 3/4 pribehu to uplne pochopite. Bolo zaujimave predpokladat co bude premisou. Postavy sem tam nieco naznacia, no odhalit to ide tazsie. Esteze som necital obsah, lebo uzivatel Maslord to plno ludom urcite zbytocne pokazil. Bolo to sice zaujimave, hlavne ten zaver, kde sa uz trochu pritlaci aj na emocie, no na plny pocet to aj tak nestaci. Natocene super, ale ta tema dvoch dam ma az tak nechytila. A najviac ma sklamalo to, ze to nebolo az take kontroverzne. Po titulkach sme s kockou nemali obvyklu potrebu vyrozpravat si pocity z danej epizody. ()

ladno

Charlie Brooker prekvapil. Na rozdiel od všetkých ostatných dielov tento nebol katastroficky zdrvujúci a zničujúci... Alebo žeby predsa? Však, čo môže byť zdrvujúcejšie ako ten mix šťastia, nešťastia, beznádeje, života a smrti v jednej epizóde, v jednom San Juniperu? Asi je fakt jedno, či Brooker píše pozitívne alebo negatívne ladenú epizódu, výsledok je nemenej ničivý. Akurát tentokrát nie som pohltený smútkom a zdesením, ale eufóriou a radosťou. Intenzita zážitku je však stále rovnaká. Hodnotenie: 100% ()

• San Junipero (alebo Svätý Juniper) bol mníchom na začiatku 13. storočia. Jedným z najznámejších príbehov o ňom je Legenda o prasacích nožičkách. Pri návšteve chudobného muža, ktorý bol chorý, sa Juniper spýtal, či by mohol pre neho vykonať nejakú službu. Muž povedal Juniperovi, že túži po jedle z prasacích nôh, a tak Juniper s radosťou išiel nejaké nájsť, aby mu ich mohol pripraviť. Juniper bol známy tým, že pomáhal umierajúcim tým, že im v posledných dňoch splnil ich želania. (Arsenal83)
  • Každá skladba prehraná v epizóde nejako súvisí s dejom. (Arsenal83)