Reklama

Reklama

VOD (1)

Epizody(3)

Obsahy(1)

Jedno dlouholeté přátelství výrazně ovlivní videohra. Mediální společnost a krize kolem rukojmí. Dospívající dívka se sblíží s digitální verzí svého popového idolu. (Netflix)

Videa (3)

Trailer

Recenze (50)

Trevor 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jednoznačne najslabšia séria s prvou epizódou, ktorá bola jednoznačne najslabšou v celom seriály vôbec. V podstate jediným osviežením bola epizóda Smithereens s trochu novou pointou, v ostatných dvoch možno za zmienku stálo to, ako si deti predstavujú dokonalé životy svojich idolov a že v skutočnosti by mohli byť za svoje dokonalé životy doma, kde pre nich väčšinou ich rodičia robia to najlepšie. Ostáva iba s nostalgiou spomínať na epizódy ako National anthem, Hated in the nation alebo Shut Up and dance. ()

Ryuuhei 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Zklamání. Jak mě každá série dokázala nakonec velice překvapit a byť jeden díl z ní udělat neskonalý zážitek, tady ani není z čeho vybírat. První epizoda by bývala byla originální, jen mi přišlo hloupé, že by opravdu nějaká taková virtuální bojovka fungovala. Druhá epizoda - protahovaná, nezajímavá, snažící se o předem průhlednou pointu. A třetí? Úkrok od Bookerovských móresů, překlen k trochu sarkastické komedii, leč bych tento díl zrovna označil jako možná i ten nejlepší z celé slabé trojice. Čekal jsem, že mě série opět zvedne ze židle a nestalo se tak. Jestli to takhle půjde dál, je Černému zrcadlu, jaké jsme ho měli rádi, možná už konec a bude lepší jen vzpomínat na to dobré. ()

Reklama

Astaroth12 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Zatial najslabšia séria, aspoň čo sa mna týka. Je vidieť, že tvorcom dochádzajú nápady, ale aj tak si stále drží solídnu úroveň. Striking Vipers je taký virtuálny mortal Kombat, ktorý stoji pred viacerými morálnymi otázkami. Ale zásadná je jedna, vyhrá rozkoš nad mravnosťou? Má prepracovaný svet a príbeh je tiež pôsobivý. Vyjednávací Smithereens je určite najviac realistický z týchto troch príbehov. Kto v tejto dobe nie je stále nalepený na telefóne či je to v autobuse, vo vlaku alebo aj v aute. Dramatická stránka super a po hereckej stránke je to bravúrne, a to hlavne Andrew Scott ako vynervovaného únoscu zahral fantasticky. Ale ten koniec celkom odflákli, škoda mohlo to byt za 5*. Rachel, Jack and Ashley too je zatial poslednou častou tohto seriálu a i jednou z najslabších v tejto sérii. Príbeh dvoch sestier mi pripadal veľmi známy a podobnosť tu bola s filmami ako Nezvana, kliatba z temnot či ine. A celkom ma prekvapila zábavnosť tejto časti, bola celkom milá. Len škoda, že ako celok to nebolo až také dobrodružstvo, aké som si predstavoval. ()

dubinak 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Striking Vipers: Nejlepší epizoda celé série se společenským přesahem a silným příběhem, který chytne za srdce. Úžasné herecké výkony a depresivně zobrazená realita té virtuální reality. Smithereens: Dojemná odstrašující kampaň proti užívání telefonu za volantem osvětlující temné stránky závislosti na sociálních sítích. Dobré, ale až moc předvídatelné. Rachel, Jack and Ashley Too: Nejslabší díl o tom, jak hudební manažeři vlastní a ovlivňují své svěřence jako ovce bez vlastních názorů v čele s Miley Cyrus, která působí v celé této řadě trochu jako pěst na oko. Každopádně rychle sfouknutá a nenáročná pátá série. ()

vyfuk 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Pátá série přišla tak nějak sama od sebe. A v redukované verzi. Což je v celku zarážející a divné, ale dejme tomu. První díl se rozjížděl v celku dlouho a přinesl zajímavou myšlenku jako skoro každá jiný. Ale trochu jinou cestou. Ukázal trochu jinak a zvláštně něco, co bude každodenní záležitost jednoho dne. Tam bych to asi hodnotil nějak i nijak. Druhý díl mne však zasáhl velmi silně. Byl jsem po prvním dílu lehce na pochybách, ale to nezměnilo mou vizi v tom, že by mohlo jít o něco skvělého. A nakonec se to ukázalo jako minifilm žántu, který mi velmi sedí. Atmosférické drama s prvky napětí, kde jsou postavy v nějaké situaci a jsou uvězněné na jednom místě. V tomto případě auto. Ano, lidé mohou namítat, že jde o něco, co se dalo předpovídat a moc je to neoslovilo. To je možné, ani já bych neřekl, že jsem sledoval něco originálního, ale bylo to pojato jinak. Což je základ sám o sobě a šlo to skvěle. Je asi zajímavé, že druhá epizoda byl vlastně i takový nejlepší film, který jsem za poslední dobu viděl. A jsem velmi rád, že tento "subžánr" stále žije. nenávidění třetí díl bych nakonec taky nesoudil nějak tvrdě. Nevím čím to mohlo být. Asi hlavně jsem byl mírný díky tomu, že jde vlastně i o jistou popularizaci a reklamu na Nine Inch Nails. Nicméně nenásilnou a takovou, že Trent se za ni ani nemusí stydět. Někomu jako já by v tomto případě mohla vadit Cyrus v hlavní roli, ale byl jsem tolerantní a to i vyplynulo v to, že mi naopak byla sympatická a tak to zůstalo i napříč příběhem. Za což jsou silné bonusové body. Taky přeci jen určitá forma ukázky toho, jak by to mohlo jednou v hudebním průmyslu fungovat. A taky to není čajíček. Jen ten díl je hold trochu zvláštní, ale dejme tomu. Mne to vyhovovalo do mé určité míry. Celá "série" nakonec dopadla zvláštně. Spolu s prvním nijakým a nějakým dílem, druhým dokonalým dílem a třetím, který všichni skoro nenávidí a mne se docela dost líbil, ale to asi mělo své místo i kvůli NIN. Jen je zvláštní toto brát jako plnohodnotnou sérii. Ano, čekali jsme dlouho. Ale mohli jsme asi i vydržet déle a vidět více a i asi v kvalitnější verzi. ()

Galerie (19)

Zajímavosti (18)

  • V jednom z konců interaktivního filmu Black Mirror: Bandersnatch (2018) se objevil na novinkové liště zpráv název této epizody Smithereen, což je také název sociální sítě používané v této epizodě. (hansel97)
  • Prosklená vila se nenachází poblíž Utahu a dokonce ani ve Spojených Státech, ale ve Španělsku v poušti Gorafe spadající do provincie Granada. A právě zde se nejen fanoušci seriálu mohou ubytovat za necelé 4 tisíce korun na noc. (Duoscop)
  • Hra, kterou dostane Danny (Anthony Mackie) jako dárek, je vyráběna společností TCKR. Jedná se o stejnou společnost, která stála za lékařským objevem umožňujícím cítit pacientovu bolest v epizodě Černé muzeum (2017). Stejná firma také vymyslela systém pro komatózní pacienty, který se používá v epizodě San Junipero (2016), kde se zkratka propašovala i do názvu baru Tucker's (bez samohlásek TCKR), ve kterém se dvě hlavní postavy pohybovaly. Firma se objevila také v epizodě Zkušební verze (2016), kde je zmíněna na obalu časopisu. (hansel97)

Reklama

Reklama