Dr. House

Drama / Mysteriózní
USA, (2004–2012), 129 h 31 min (Minutáž: 42–90 min)

Tvůrci:

David Shore

Diskuze

skretik (hodnocení, recenze)

Aj ja sa teším na 21. :) Inak, idem teraz na AFO na prednášku o House M. D. a má to byť práve aj o vierohodnosti dielov a tak :) (http://afo.cz/cs/utery/) od 17:00, tak ak niekto budete mať čas, odporúčam tiež prísť do OL :)

skretik (hodnocení, recenze)

No... už som videla ten diel... je silný, ale človek si celú jeho silu začne uvedomovať až na konci... Ono to je logické... House už má fakt dlho ten istý tím... Treba to obnoviť, že? Ale podali to asi najlepším možným spôsobom, ako to šlo... A k tomu locked in... celý motív je ako film Skafandr a motýl... a k vierohodnosti jednotlivých častí... odporúčam: http://www.politedissent.com/house_pd.html

viperblade (hodnocení, recenze)

Tak díl Locked In byl vážně nářez. Ale teď k 20 epizodě. Zde je promo, které je fakt... zvláštně zajímavé.... http://www.youtube.com/watch?v=oIrGsnW7rvI SPOILERY!!! Možná víte, že nás má někdo opustit. V seriálu někdo umře, zcela nečekaně a navždy. Myslím, že to bude Kutner. Jedna proto, že nejnovější spoilery mluví o tom, že nás to má překvapit. Jedna proto, že na promo fotkách k 21 dílu je celý tým, ale kdepak je Kutner?! Takže vypadá to na přelomovou 20tou epizodu. Už se nemůžu dočkat.

skretik (hodnocení, recenze)

dolin... netvrdím, že všetko je realita. Napr. by si určite nemohli robiť všetky testy sami. Alebo žeby im napadli vždy len tie "nepravdepodobné" choroby. Alebo žeby House vždy narazil len na kuriozitu... Ale tvrdím, že tie diagnózy sú všetky reálne a síce je nereálne sa s nimi bežne stretnúť, ale nie sú fikcia... A ja sa naozaj v praxi s takým niečím nestretnem, chystám sa skôr na ortodonciu (zubné strojčeky (rovnátka))... :D A "prinajhoršom" budem na stomchíre, takže od močáku a takých budem pekne ďaleko :D

Rossator

Rossator (hodnocení, recenze)

Jej...House je podle mně povedený seriál...toď vše...House je kopijí Coxe z Scrubs a jednotlivé díly jsou si podobné jako vejce vejci(v tom mně napadá podobnost s kobrou 11...)...neříkám že to není pěkné pokoukáníčko, ale nač ten humbuk?

Pretenderi

Pretenderi (hodnocení, recenze)

Cuddyová: Máte na čele napsáno vstup zakázán! House: Pořád jím říkám ať mi to napíšou na dveře! alebo zádery typu Všetci klamú ... Čo slovo to hláška,čakali by ste od doktora,že vás poľutuje?tak tento nie,uprimne a chladnokrvne vám oznámi,že umierate,zasranduje,urobi si z vás testovaciu krysu koľko vydržíte a nakoniec vylieči.Je svojrázny,drzý,flegmatický srandista,ale špičkový doktor.

viperblade (hodnocení, recenze)

18 díl opět vynikající... Jsem zvědavý na 19, který prý má být z pohledu pacienta..

dolin1 (hodnocení, recenze)

Xardascz: OK, to je možný, dík za konstruktivní připomínku. Já si na to vzpomněl jako na extrém. Obecně mě ale spíš "fascinujou" jeho diagnostický a léčebný metody + že je vykreslen (a nejen on, ale celý tým) jako infektolog, všeoborový internista, všeoborový chirurg, patolog a jánevímcoještě v jedné osobě. To je samo totální nesmysl.

Xardascz

Xardascz (hodnocení, recenze)

dolin1: díl jak člověku explodovalo oko a šourek nebyla realita, ale Hausova halucinace ;)

dolin1 (hodnocení, recenze)

skretik: Jestli někdy během svý praxe uvidíš někomu např. krvavě explodovat oko a šourek, sním svůj klobouk ;-) Je tam prostě neskutečně ptákovin a co se kliniky jako takový týče (t.j. průběh diagnózy, léčba), tak to je už opravdu moc...

skretik (hodnocení, recenze)

17. bol perfektný... a ja ako študentka medicíny... ja neviem, mne sa podstatne lepšie učila patola :D... mala som prehľad o takých chorobách ako lupus, Cushing... Ja si Housa neviem vynachváliť... Mňa to baví a človek aspoň troška páchne aj k takým chorobák, ktoré nie nutne sú netypické :)... Ale čo z filmov / seriálov nie je aspoň troška prikrášlené a prifarbené? :)

dolin1 (hodnocení, recenze)

Jindros: Vážně ten šplecht myslíš vážně? Že nedokážu rozlišit seriálový/filmový svět a realitu? :-D LOL, jsem to ale debil :-D Samo, že to rozlišuju - a rozlišuju taky kupodivu to, co se mi líbí a co se mi nelíbí, víš? Že se to líbí tobě přeci ještě neznamená, že se to buďto musí líbit každýmu a komu se to nelíbí, tak je debil, idiot a blbec, neschopnej rozeznat seriál/film a realitu. Jsi řádně mimo ;-)

Jindros (hodnocení, recenze)

Tam jde o to, že nedokážeš pochopit a rozlišit seriálový/filmový svět a realitu. Proto jseš debil. Ne pro tvé "znalosti", jak to prezentuješ (ty blbosti v Housovi poznám i já). S takovým přístupem jako máš ty by se nedalo koukat na prakticky žádné filmy či seriály.

dolin1 (hodnocení, recenze)

woody: Jo, vždyť jo, CSI jsou taky hovadiny, v tom máš pravdu (stejný, jako House, akorát nasazený do kriminalistickýho prostředí, ale jinak je to přes kopírák to samý). Ono je těžký ty věci znát a přitom si nepovšimnout tý naprostý vykonstruovanosti a nesmyslů v tom seriálu. OK, pro vás jsem debil - s tím se snadno srovnám. Zaplaťpánbu to, co mám v hlavě a co znám, mi ale nikdo nevezme. A to, co si myslím o vás dvou po vašem kvaziinteligentním příspěvku také.

woody

woody (hodnocení, recenze)

člověk, který se na House dívá jako na realistický medicinský seriál je - jak trefně podotkl Jindros - debil. House je především kvazivědecký seriál, podobně jako CSI nebo Bones a podobné... Pokud na tohle přistoupíte, pak jste za vodou.

dolin1 (hodnocení, recenze)

viperblade: Ne, VŠECHNY rozhodně ne a už vůbec se nedá říct, že by ty diagnózy byly VYMYŠLENÉ, ony existují, jen House k nim chodí neskutečně krkolomnou cestou, nesmyslně nasazuje léky, aniž ví, co má léčit (a které poškozují pacienta) a další a další a další voloviny, v průběhu seriálu ještě logicky eskalující (kdo má taky pořád vymýšlet nějaká podobně "originální" dg. schémata)...Prostě je to jak říkám téměř nekoukatelné. Na tu knížku se zkusím mrknout taky a pak si o ní třeba pokecáme...Už ale prostej fakt, že někdo měl tu potřebu uvádět věci na pravou míru imho dokazuje, jak moc tenhle seriál zkresluje (třeba už je tím, že House a jeho tým jsou všichni aktivní všeoboroví lékaři, což je samozřejmě hned jeden z největších a totálních nesmyslů...)

viperblade (hodnocení, recenze)

dolin1: K tomuto tématu nemůžu moc říct, maximálně jen, že si přečtu jednu knihu, která cca. před rokem vyšla. Jmenuje se Dr. House pravda a fikce (nebo nějak tak), a jsou tam rozebrány epizody 1-3 série se všemi chybami, ať už normálními, nebo diagnostickými. Takže tam pro neznalé, jako já, najdu přesně to, co je blbost a co ne. Nevěřím totiž, že VŠECHNY diagnózy jsou nějak vymyšlené. Jinak já ho uznávám nejen kvůli lékařskému umu, ale spíše pro jeho bystrou mysl. Ten jeho postřeh, logiku a odvozování věcí. A Hugh Laurie je perfektní volba, protože kdo od něj četl knihu "The Gun Seller/Obchodník se smrtí" tak si musel všimnout, že Hugh má právě "trochu" toho sarkasmu a nadhledu, stejně jako House.

dolin1 (hodnocení, recenze)

viperblade: Populární trošku jinak, než je mi milý...S tvým názorem souhlasím, kdybych to já neznal a nevěděl, tak jsem z House taky nadšený - ale bohužel... Vadí mi, že je tohle v tom seriálu nedotažený (jindy zas až moc přitažený a přehnaný, ale prakticky NIKDY normální). A přitom to jde - Grey's anatomy je důkazem ;-) P.S.:Si vem, jestli bys na něj koukal jako na génia a poloboha(což je zamýšleno jako nosná myšlenka seriálu), kdybys věděl, že dělá naprosto nesmyslný rozhodnutí, za který by už byl dávno přišel o diplom (minimálně, spíš by mnohdy šel bručet) a že diagnostický schémata nemívají mnohdy hlavu ani patu a koukáš na to jak péro z gauče, co tam zas kváká za debility... Ztratí tím skoro veškerý svý kouzlo...

viperblade (hodnocení, recenze)

dolin1: Jak vidím, stáváš se na ČSFD hodně populární.. :-) A teď k Housovi: Ty "medicínský nesmysly a evidentní kraviny" mi nevadí, jednak proto, že to neznám, jednak proto, že to je tam prakticky navíc. V Housovi jde především vždy o něco víc, než je uzdravit pacienta. Je to o stále se rozvíjejících se charakterech, takže podle mě, ty případy tam jsou jen tak navíc, aby jsme nezapomněli, proč se House může chovat jako parchant a nic se mu nestane a že je génius. Toť můj názor.

dolin1 (hodnocení, recenze)

Jindros: Jsem idiot proto, že mám na rozdíl od tebe třeba přehled o tom, co je možný a co už ne? Že znám ty choroby a jejich léčbu? WTF? Někdo jiný je tu idiot, někdo kdo evidentně nemá srdce na pravém místě... pro ostatní: Třeba Grey's anatomy, to je celkem schopný pokoukáníčko i pro medicíny a praxe znalého;-)

Jindros (hodnocení, recenze)

Hm, sedmnácka dobrý díl, akorát už by mohli trochu pohnout se vztahem House-Cuddy... dolin1 je samozřejmě idiot.

dolin1 (hodnocení, recenze)

Mám rád černý humor a cynismus dr. House, nesnáším medicínský nesmysly a evidentní kraviny toho nehrubšího zrna, které v seriálu jsou a který ho činí pro oboru znalýho člověka prakticky nekoukatelnym..

skretik (hodnocení, recenze)

zaujímavá časť... ale neviem, neviem, či mu veriť to, čo si navymýšľa... :)

Jindros (hodnocení, recenze)

Wow, myšlenka dne... :-P ...to samozřejmě velmi dobře ví jak tvůrci tak fanoušci, takže se nějaké změny v Houseově charakteru skutečně nemusíme bát...

jurama525

jurama525 (hodnocení, recenze)

Řekl bych že samotny House ma aspoň malou snahu se zmněnit. Ale kdyby se to povedlo tak by House nebyl house a serial by podle mně určitě upadl.

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf