Dr. House

Drama / Mysteriózní
USA, (2004–2012), 129 h 31 min (Minutáž: 42–90 min)

Tvůrci:

David Shore

lord_zail

Sice je to prakticky od začátku o tom samém, ale Houseova arogance, zatrpklost a jedovatost dělá z tohoto průměrného seriálu něco víc... ()

CrazyAdinn

Charismatický bručoun, který je skvělý doktor a vždycky všechny vylléčí. Miluju jeho vtipy, ale nikdy nedořešený vztah House a Cameronové mě dohání k šílenství. ()

tony_osoba

Z bohatého arzenálu lékařských seriálů bezesporu ten nejlepší. Hlavní hrdina dokáže rozesmát snad každého svou neustálou arogancí a neuznáváním standardních pravidel bontonu. ()

slimi2

Gregory House je geniální postava s takovým charismem, že je na něm založený celý úspěch tohoto seriálu....Nebudu nic zamlouvat, já ho prostě žeru:) v mých očích není lepšího seriálového výkonu.... hltám mu každý slovo...mimiku i gestikulaci...a to podotýkám že nejsem homosexuál:-) ()

henny2010

Tohle je jeden příběh o jednom velkém doktorovi, který své podřízené drtí svým sarkasmem, ale ve chvílích kdy je třeba brát věci vážněji se otevírá jeho geniální nadání a to je léčit lidi. Hugh Laurie se této role chopil opravdu jako pevného stožáru a své charisma rozdává kousek po kousku. Někteří naši tvořitelé lékařských seriálů (obzvlášť ti novodobý) by se měli občas podívat na nějaký díl, aby se nás po večerech nemuseli krmit svýma srdceryvnýma telenovelama. A čumáčci nedržkujte proti americkým seriálům z lékařského prostředí, protože oni na rozdíl od nás vědí, jak se to dělá. ()

23ch

Žádný stereotyp, každý díl stojí za to. O vtip nikdy není nouze. Doplňuje se zde s příběhy lásky, zaměstnání i běžnými lidskými starostmi. ()

ladymarmelad

Tento seriál nemá chybu.Jak staré tak nové série jsou stále vtipné a nenudím se u toho.Herec Hugh Laurie se do téhle role přímo narodil.Hned po první sérii jsem věděla že další série budou stále lepší a lepší.Další herci kteří hrají jeho tým jsou taky velmi dobří.Osobně bych ocenila kdyby tam bylo méně lékařských slov ale pak by možná tento seriál ztratil to kouzlo.Když nevíme co s tím člověkem vlastně je.Ale jinak je vážně udělanej dobře. ()

georgeVI

Je to drzé, je to inteligentné, je to vtipné, je to anglické a je to medzi samými američanmi. Čo to je? Postava Dr. House! Viac menej, svetoznáma sranda, ktorou nejde nič pokaziť. Každý diel, to je jasná výzva a aj keď má skoro vždy šťastný koniec (samozrejme, aj tu sú výnimky), stereotyp nepríde ani vtedy, keď si za sebou pustíte desať dielov (spoľahlivý test na zistenie skutočných kvalít seriálu). ()

Bila_pani

Hugh Laurie se pro tuhle roli zjevně narodil. Nedokážu si představit, že by egocentrického, cynického, misantropického feťáka a na druhou stranu sympaticky nekonvenčního doktora ztvárnil někdo jiný lépe. Že dokáže vzbudit v divácích tak skrznaskrz záporná postava tak kladné emoce, je na pováženou. Ale samozřejmě za to můžou perfektní hlášky, kterými je každý díl prošpikován (a nevycházejí jenom z úst House). Září i herci jakožto ostatní členové týmu, i když TY se chovají trochu stereotypně (Chase je patolízal, Cameronová House miluje, takže stojí za ním, Foreman jde PROTI němu a takhle je to skoro vždycky, ale když už nechali scénáristé postavy vyklouznout ze zaběhnutých kolejí, nenarazili; zatím). I když díly se zdají být pořád o tom samém, stejně nenudí a navíc jsou tady díly jako Housova hlava a Wilsonovo srdce (4x15, 4x16)... Myslím ale, že 9. řada seriálu by se už točit neměla. House jako takřka beznadějná postava je podle mě určená ke špatnému konci a nerada bych se dočkala v posledním díle třeba House po třiceti letech jakožto dobrotivého dědečka v houpacím křesle a s vnoučaty na klíně... každopádně, House M.D. je podle mě rozhodně to nejlepší ze současných lékařských seriálů. AVE! ()

cachanell

Byla jsem velmi nemocná, když se začal seriál dávat v televizi. Zvládla jsem prvních deset minut, udělalo se mi zle a říkala si, panebože jak si někdo může dělat reklamu na nemocných a beznaději. Brala jsem to prostě nějak jinak - bez nadhledu a lehkosti a zábavy. Až po roce jsem se dokázala opět na seriál podívat. Od té doby mě baví. Jsem zdravá a spokojená a baví mě seriál o nemoci a zázracích a léčení. Prostě dvojí pohled, dvojí situace a dvojí názor. ()

Fixa

Za první sérii. Přece jenom všeho moc škodí-v tomhle případě hlavně na mozku... PS: Hugh Laurie je výbornej herec. Vzpomínám si na Černou Zmiji, kde hrál totálního vymašťence a zírám, jak snadno se vcítí do role géniuse ()

imreo

V každej časti úplne odlišné symptómy, odlišná - miestami až prekvapujúca diagnóza (asi najviac ma dostal krysí moč) poprepletaná s mizerným životom špičkového lekára a jeho kolegov. Ale pravdupovediac, najradšej mám sarkastické hlášky Dr. House-a. Celkový dojem 90% a jednoznačne premňa najlepší seriál z lekárskeho prostredia. ()

Trepak

Rovnako ako bol Gregory závislý od Vicodínu, tak aj ja som bol istý čas závislý od tohto seriálu. Tento krivkajúci mediciman je spolu s mäsiarom Dextrom moja najobľúbenejšia postava. A aj keď som ešte nevidel 5. sériu, musela by dosahovať úrovne Ordinácie v ružovej záhrade a Hugha Laurieho by musel nahradiť Maroš Kramár, aby som nejako zmenil názor. ()

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf