Absolventka práv Andrea Sachsová zvaná Andy by se chtěla stát novinářkou. Jako průpravu chce vzít na rok místo ve vydavatelství Elias-Clarke. Tady vydávají i proslulý módní časopis Runway, v jehož čele stojí chladná a obávaná Miranda Priestlyová. Už v den, kdy se přijde představit, si Andy všimne, že se před ní třesou všichni zaměstnanci, zejména asistentka Emily Chaltonová, která právě povýšila a šéfka za ni hledá náhradu. Mirandě nepadne do oka Andyino oblečení a jedná s ní zvysoka: dívka se domnívá, že ji nechce přijmout, a odchází. Na poslední chvíli si to ale Miranda rozmyslí. Andy nastupuje na místo asistentky a zpočátku jí všechno připadá jako zlý sen: nikoho nezná, nic nestíhá, pokud se jí někdy něco podaří, Miranda zůstává chladná, a pokud něco zkazí, dostane vynadáno. Šéfka ale požaduje, aby jí byla kdykoli k dispozici, a Andy začíná zanedbávat své přátele včetně Nata, se kterým žije. Zato se seznamuje s ikonami světa módy a potkává i slavného novináře na volné noze Christiana Thompsona, který se jí hned začne dvořit... Nigel, nejbližší spolupracovník Mirandy, jednoho dne vybere Andy jiné oblečení, ve kterém ji nikdo nepozná. a s oblečením jako by stouplo i její sebevědomí. Miranda si jí poprvé skutečně všimne a práce jí jde hned lépe od ruky. Občas se ještě sice dopustí nějakého faux pas, ale kupodivu vyhazov nenásleduje. Miranda ji ale zkouší dál: když odjíždějí její dvojčata k babičce, přejí si ještě nevydaný díl Harryho Pottera a Andy ho má obstarat. Nakonec jí pomůže právě Thompson. Zdá se, že i sama Miranda je překvapená faktem, že její druhá asistentka úkol zvládla. Zato Andyin vztah s Natem trpí. Vše vyvrcholí v den, kdy Andy nepřijde na oslavu jeho narozenin, protože musí doprovázet Mirandu na večírek. Nata se tato událost velice dotkne a zdá se, že jejich vztah je v troskách... Pak Miranda oznámí Andy, že ji s sebou vezme na přehlídku do Paříže. Na tento každoroční vrchol sezony se ale už rok těší Emily, která kvůli tomu podstupuje všelijaké diety. Andy je zděšená představou, jak bude zklamaná, odmítnout ale nedokáže. Emily vzápětí ve spěchu spadne pod auto a má zlomené nohy, takže by stejně nemohla jet. Na Andy se ale velice zlobí. V Paříži Andy září a své šéfce pomáhá ze všech sil. Nigel jí oznamuje, že se brzy stane společníkem výrobce módních doplňků Jamese Holta. Miranda prý už o tom ví – sama ho doporučila. Andy jde na romantickou večeři s Christianem a skončí s ním v posteli. Ráno jí mladý muž oznámí, že šéf vydavatelství Irn Ravitz má v úmyslu Mirandu vyhodit a na její místo dosadit mladou Francouzku Jacqueline Folletovou... (TV Prima)

Ferinka

Jako komedie ano, jako drama nikoliv. Ona Meryl není ani krásná, ani výjimečná, prostě stárnoucí herečka - no ale nebýt jí, tak je to poloviční, možná o ničem, má prostě a jednoduše neuvěřitelný šarm a charizma, stejně jako její filmová postava. Ač nesnáším americké slátaniny typu "jak chudá, ošklivá ke štěstí a manželovi přišla" , tak tohle bylo ještě snesitelné a v rámci možností. ()

Lukoboss

Hloupá a naivní pohádka, kterou drží jenom atraktivní pozlátko módních značek a návrhářů spolu s výbornou Meryl Streep v hlavní roli. Mírně se to snaží přijít s principem příběhu ála Pretty Woman, ovšem nesahá jí to ani po kotníky. Je tam totiž tolik nesmyslů a blbostí, že si člověk takřka klepe na čelo, jak je to vůbec možný?! ()

Sdoom

Nevnímám ten film tolik jako romantickou komedii, ale spíš jako velmi zajímavou sondu do (z mého pohledu) zvráceného světa módního průmyslu. Meryl Streep navíc ruluje, takže celkově příjemné překvapení a 4 hvězdičky. (HD, orig.) ()

netahlo

Tenhle film jsem odkladal jak dlouho to jen slo a asi jsem vedel proc. Skoda toho americkeho zaveru, copak nemuze jedinej film z produkce USA skoncit realne? Ale celkove to bylo takovy nemastny neslany, byt Meryl byla precizni jako vzdy. Jo a tohle je snad prvni snimek, kde me Emily Blunt srala! ()

herr_carter

Já tu Meryl prostě žeru - a je jedno, jestli hraje pozitivní, zápornou, nebo někde na půl roli - ona je prostě paní herečka, schopná zahrát ale úplně všechno ! Tohle je nenáročný, příjemný film na nedělní siestu hlavně především o neúprosném světě kariéristů a snobů, do kterého se nečekaně dostane mladá asistentka Andy, která je tu jeno na "zkušenou". Podobných filmů již byly natočeny celé řady, tenhle ale sahá po nadprůměru - díky Meryl a díky nejlepšímu muži vedlejších úsměvných rolí, jenž je Stanley Tucci.................moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

sedm.1

Opravdu dlouhý a dlouhý roky jsem se tomuto snímku vyhýbal, jelikož určitě nejde o filmovou záležitost, která by mě zrovna přitahovala, nicméně vzhledem k atraktivnímu obsazení jsem se tomu rozhodl dát nakonec šanci a k mému příjemnému překvapení nemohu nyní ve výsledku tvrdit, že bych byl nějak pohoršen. Ve všech ohledech jde tedy sice o tuctovou, předvídatelnou a trochu dost i naivní podívanou, napchanou až po okraj všemožnými klišé, povrchními postavami a kýčovitými momenty, jenže samotné zpracování toho všeho je zde natolik svižné, působivé a fungující, že v podstatě to vše výše zmíněné se dá bez problému přejít a výsledný dojem je tak natolik přesvědčivý a zábavný, až se mi tomu nechce ani věřit. Nutné je ovšem podotknout, že zásadní podíl na těchto pozitivních pocitech má kompletní casting, samozřejmě s ústředním triem hereček v čele. Hathaway je krásná a uhrančivá, Blunt je správně střelená a i ta Streep, kterou jinak fakt nemusím, tu je trefně nerudná a na těchto třech to tu skutečně stojí, jelikož prakticky neslezou z plátna a především díky nim všechny ty ingredience také tak dobře fungují. Ďábel nosí Pradu je tak tedy skutečně asi určen především pro dámské publikum, ale já musím zopakovat, že díky obsazení a působivému zpracování jsem si to užil nakonec také a nějak tento snímek pomlouvat není asi úplně na místě, neboť své si plní do puntíku. ()

Wiluna odpad!

Čo ma dokáže odradiť a rozčúliť, ak zo seba robí človek v práci dobrovoľne idiota a necháva si udupávať svoju dôstojnosť, len aby vyhovel šéfovi. Tento nepodarený film odštartoval medzi niektorými zamestnávateľmi nový trend, ako by sa mala správať správna asistentka. Tie dámy, ktoré túto profesiu zastávajú, nie sú určite nadšené. A isté je, že takto by sa asistentka správať nemala. Ale tak .....je to predsa len Amerika. ()

honzii

Tři a půl hvězdy. Lepší komedie, která nemusí být plná vtipů (ať už povedených, či nikoli) aby byla zajímavá. Meryl Streep spolu se Stanleym Tuccim zaří a Anne Hathaway je jim v patách. Bavil jsem se, nenudil a tohle od filmů tohoto žánru vyžaduji. ()

miklaras

Módě rozumím jak koza petrželi a příběhy Popelek, které se stanou královnami mi žíly nervou, ale Meryl byla opět nepřekonatelná a v kině jsem si vychutnávala každý její krutě chladný pohled. ()

killjezor

Kupodivu jsem se docela bavil.Ale může za to herecký výkon Meril Streepové. Jinak je víceméně od začátku jasné, jak to celé dopadne. Příběh o soukromém štěstí a karierizmu a o tom, co je člověk schopný překousnout a obětovat. ()

Seti

Módní přehlídka za pochodu. Svět kde modrá znamená blankytná a lila znamená fialová mi vážně VŮBEC nic neříká (vlastně když se teď podívam na svoje vytahaný vošoupaný kalhoty a vodrbaný triko, tak je mam ještě radši), ale alespoň tam chodily hezký holky, na který se pěkně koukalo. Taky jsem si jistej, že nikde nikomu nikdy nebudu dělat poskoka...teda asistenta (ledaže by to spočívalo v celodením dřepění na židli s nohama na stole a šťourání se v prdeli...no možná bych vyřídil pár telefonů, sjel nějaký porno na netu a zašel si na oběd...jo takovou práci asistenta si dokážu představit :-) ()

jondoe

Naozaj som necakal, ze ma bude tento pribeh bavit. Mozem vsak skonstatovat, ze som stravil prijemnych 104 minut, pri sledovani tohto netradicne romantickeho filmu, z prostredia mody. Velku pricinu na tom ma skely casting. Anne Hathaway je velka sympatacka a v hlavnej ulohe posobila velmi milo. Meryl Streep, ako diabol ktory nosi Pradu nemoze sklamat nikdy. Film je urceny hlavne pre zenske publikum, ale ak nie je prave nic po ruke urcite nebude nudit ani moderneho muza, ktory sa o modu moze tiez zaujimat. ()

adam9

Trio excelujících hereček ve snímku, do kterého bych neřekl, že se mi bude tak moc líbit. Meryl Streep - víc přesvědčivě tuto roli zahrát nešlo. Anne Hathaway - z tohoto tria právě ona dokonale padne k této roli. Emily Blunt - jednoduše úžasná už po prvních momentech v čele s jejím "the most lovely british" akcentem. Stanley Tucci jako módní expert plní (hurá konečně!) tuto roli tak, že ho nemusím nazvat teploušem - další plus. Celkově to vychází tak akorát na 5* ()

Billie777

Konečně alespoň jeden film z prostředí módního světa, který je dobrý. Film pro ženy a mladé slečny a ačkoliv já zoufale nesnáším filmy z tohoto prostředí (i přesto, že mám módu ráda), tak se mi to líbilo, pobavilo, zaujalo. Meryl Streep hrála dobře, ikdyž někdy se mi zdá, že jí tady diváci malinko přeceňují. Zahrát takovou mrchu by mohla i jiná schopná herečka. Anne Hathaway je moc sympatická, Emily Blunt se do své role hodila skvěle a asi nejvíc mě bavil Stanley Tucci. No nevím, je to taková příjemná komedie ale humbuk kolem ní moc nechápu. Dlouho mi trvalo, než jsem se na to podívala a řeknu vám, zase o tak moc jsem nepřišla. Ovšem, jestli je Anna Wintour opravdu taková strašná semetrika a kariéristka, tak to teda "potěžpánbů"... U vím, proč tenhle zablýskanej miliardovej módní byznys nemusím. ()

Zagros

Nestává se to často, ale někdy se mi trefí do vkusu i do nálady i film, který míří na úplně jinou cílovou skupinu. Filmu Ďábel nosí Pradu se to povedlo. Proč právě jemu, když je mi svět módy úplně cizí? Zejména pro skvělé obsazení a v rámci žánru také skvělé herecké výkony. Na Meryl Streep, Anne Hathaway i nenápadnou Emily Blunt bylo radost se dívat a Stanley Tucci zapadl náramně. Ač mě občas chování jednotlivých postav vytáčelo, do lehce naivního snímku se hodilo a podpořilo nakonec příjemnou atmosféru filmu. Chlapům samotným bych to asi moc nedoporučil, ale pokud se na něco chcete podívat s manželkou, či přítelkyní, tohle je dobrá možnost. Ji to bude bavit určitě. ()

cab

Film ze sveta mody o tezke drine zacinajici novinarky Andrei (svezi a ucenliva nastupujuci hvezdicka Anne Hathaway) po ziskani mista asistenky v nejprestiznejsim modnim casopise, kteremu veli pevnou rukou dracice Miranda (oscarovy vykon Meryl Streep). Predvidatelny dej o splnene touze stat se kymkoliv si prejeme, jen kdyz za tim odhodlane jdeme je predevsim postaven na hereckych vykonech (treba zacinajici Emily Blunt) a dobre napsanych dialozich. 75% ()

Chystá se pokračování Ďábel nosí Pradu

Chystá se pokračování Ďábel nosí Pradu

09.07.2024

Milovníci módy, Meryl Streep (K zemi hleď!) a bossingu budou mít žně. Zdá se totiž, že se dočkáme pokračování snímku z prostředí módního průmyslu Ďábel nosí Pradu. Podle zpráv od serveru Puck je… (více)

OSCARS - výsledky

OSCARS - výsledky