Reklama

Reklama

VOD (1)

Atraktivní filmový titul, který je určen širokému okruhu diváků. Ming, zlý vládce planety Mango chce zničit Zemi. Zarkov, vědec z NASA, požádá bájného Flashe Gordona, aby pomohl zachránit zemi. Uvidíme záhadnou a stále žádoucí Ornellu Muti po boku Maxe von Sydowa. Jde o jeden z nejdražších projektů v dějinách kinematografie. Sugestivní hudbu nahrála skupina Queen. (Film & Video Studio Prague)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (369)

BoPo 

všechny recenze uživatele

Premiérové pozretie som mal niekedy v 90. rokoch. Dnešná repríza dopadla určite lepšie, než som skrz dospelú optiku očakával. Flash Gordon nie je len skvelý song. Flash Gordon prináša okázalé kulisy (až som sa pozastavoval nad ich neskromnosťou) a bohatú porciu všakovakých kostýmov. Tie sú mixom rozprávky a BDSM porna. Ako bonus podprsenky všetkých geometrických tvarov, ktoré sú ozdobené jagavými čačkami. Ďalším okopútačom, okrem iných, bola mladá Ornella Muti, ako nadržaná princeznička. Príbeh jednoduchý, avšak disponujúcim skvelo pôsobiacim zloduchom (Max von Sydow), už spomínaným štýlovým vizuálom a skvelo ozvučenou akciou. Kultový status absolútne chápem. ()

Tommassi3 

všechny recenze uživatele

"Děkuju Flashi !!" - "Za co ??" - "Že jsi dal starýmu ptákovi druhou šanci !!" ;) Ani Dino De Laurentiis, který do tohoto projektu nalil tak nehoráznou sumu peněz a do poslední chvíle trval na vážné tváři snímku, přesně netušil, co vlastně se režisér Mike Hodges snažil natočit, stejně jako většina diváků, která na film mířila do kinosálů, totiž čekal podívanou podobnou sérii Star Wars, na vlně jejíhož úspěchu se nakonec Flash Gordon svezl podobně jako spousta dalších filmů.. Hodges si však byl vědom, i v rámci komiksových předloh, velmi infantilního a především plytkého příběhu, a rozhodl se tak stvořit "retro brak" v tom nejčistším smyslu slova, aby se dokázal vyhnout celkově směšnému vyznění snímku, přičemž o velmi tenké hranici mezi vtipem, nadhledem, ironií a trapností netřeba dlouze diskutovat !! Z mého pohledu se mu jeho snaha vydařila dokonale, díky úhlům kamery, statickým kamerovým záběrům, stínování či barevné kompozici i stylizaci evokující tištěné komiksy dokázal vytvořit dokonalý předobraz původního stripu Alexe Raymonda z třicátých let minulého století potažmo i stejnojmenného seriálu z let čtyřicátých v jeho skvostné brakovosti !! Dané věci napomáhá také geniální herecké obsazení, kdy do role Flashe obsadil dosti prkenného hezouna Sama J. Jonese, do dalších rolí naopak divadelní matadory charakterních rolí Timothyho Dalona, Briana Blesseda, Richarda O'Briana z Rocky Horror Picture Show či Bergmannova dvorního herce Maxe von Sydow, ale i parádní neustále gradující hudební motiv legendární skupiny Queen.. Opravdu by mě zajímal výsledek, kdyby si Hodges prosadil svoji a do projektu místo Queen přizval původně plánované Pink Floyd..;) Když připočteme inteligentní komediální timing, spoustu skvělých hlášek převážně z úst císaře Minga a tu spoustu odkazů či alegorií a vtipů antikomunuistických i ryze kinematogrefických, například pestrost a kýčovitost uniforem v kontrastu k naopak šedivé uniformitě Sovětského svazu, trpaslík Fellini na vodítku princezny Aury v podání nádherné Ornelly Muti, či prvotní zmatení a neschopnost orientovat se v politicky neznámé hierarchii cizího světa vzdáleného vesmíru posádky ze Země, Flashe, Zorga a novinářky Dale, jako paralela ke zmatené politice Spojených států v dané době, viz napadení amerického konzulátu v Teheránu v roce 1979 skvěle znázorněné v hitu Argo Bena Afflecka, dostáváme naprosto geniální komiksovou záležitost, která svými sofistikovanými myšlenkami a artovostí dlouhodobě naprosto přerůstá dnešní komiksové megahity typu Avengers či X-Men, byť vyznívá jako jejich naprostý archetypální kontrast !! Ačkoliv Flash Gordon určitě není mainstreamovou záležitostí a původní vyznění snímku s léty ztratilo smysl, nejen díky již zmiňovanému soundtracku si našel své skalní fanoušky a stal se skutečným kultem a jednou z mých největších srdcovek !! ()

Reklama

noriaki 

všechny recenze uživatele

Flash Gordon šel natočit dobře, špatně a takhle. Mike Hodges vsadil na odlehčenost a svéráznou stylizaci. Jakkoliv diskutabilní rozhodnutí to bylo, nedá mu se upřít, že má film specifickou atmosféru, díky níž dosáhl téměř kultovního statutu. Je s podivem, že se nerozpadl na sled ulítlých scének, ale drží pohromadě a dokonce zvládá i cosi jako gradaci. Akční scény ovšem z odstupem let vypadají přinejlepším úsměvně. Od brakovosti je zachránila jen skvělá hudba Queen. Pokud někdy uslyšíte ústřední motiv, ty dva tóny už pravděpodobně nikdy z hlavy nedostanete. ()

togaf 

všechny recenze uživatele

Záměrný humor s tím nezáměrným se mísí v tak absurdním koktejlu, že nevím co si o tomhle skvostu mám myslet. Proto dávám neutrální tři hvězdičky, podle nálady můžou spadnou na dvě (děsné triky, trapné dialogy a hnusný Sam J. Jones) nebo se vyšplhat na čtyři (děsně vtipné triky, trapně absurdní dialogy a hnusně roztomilý Sam J. Jones). A pak je tu polštářová bitka dvou polonahých krásek... ()

choze 

všechny recenze uživatele

Úspěch HVĚZDNÝCH VÁLEK a SUPERMANA v druhé půli 70. let Hollywoodu naznačil kudy se ubírat v příštím desetiletí a space opera FLASH GORDON byla jednou z prvních vlaštovek (mimochodem natočit ji chtěl už George Lucas, ale jelikož Dino de Laurentiis vlastnil práva, natočil HVĚZDNÉ VÁLKY). Laurentiis, který svého času produkoval velmi podobnou BARBARELLU, doufal, že se režie chopí Federico Fellini (nakonec alespoň získal jeho tvůrce dekorací), hudbu měli složit Pink Floyd a o roli Flashe se ucházel mj. i Kurt Russell, který si ale po odmítnutí nemusel nijak zoufat, protože ho o rok později proslavil anti-hrdina Had Plissken z Carpenterova ÚTĚKU Z NEW YORKU. FLASH je krásně naivní, byť hollywoodsky chladně vykalkulovanou pohádkou s velkorysou výpravou, kostýmy, triky a zvučnými jmény jako Max von Sydow coby čingischánovský padouch či podmanivá Ornella Mutti v roli, v jaké ji mužský divák přesně chce vidět (rozmazlená princezna zbičovaná vilným robotem). Zmíněný kalkul a přílišná nenápaditost a povrchnost filmu podle všeho způsobily, že snímek nedosáhl stejného ohlasu a statutu jako jeho zmínění předchůdci, přesto zbývá roztomile hloupoučká a úsměvná oddechovka s tou pravou mýtizující hudbou skupiny Queen, která vás už při úvodních comicsových titulcích dokonale vtáhne do Flashova světa. Akce tu není tolik, kolik by mohlo, ale souboj v pohybující se aréně s bodci nebo Flashův nálet na palác na konci filmu se povedly, stejně jako scéna s rituálním strkáním rukou do pařezu s jakýmsi hnusným jedovatým škorpiónem uvnitř. ()

Galerie (79)

Zajímavosti (38)

  • Režije se mohl ujmout Nicolas Roeg, ale odstoupil kvůli tvůrčím neshodám. Jedním z jeho návrhů bylo vykreslit Flashe spíše jako „metafyzického spasitele“. (HellFire)
  • Producent snímku Dino De Laurentiis údajně nepochopil mnoho z přesahů filmu a jeho nadhled a žil v přesvědčení, že vyrábí konkurenci filmové sérii Hvězdné války. (ClintEastwood)
  • Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného komiksu Alexe Raymonda. (Hans.)

Související novinky

Zemřel režisér Mike Hodges

Zemřel režisér Mike Hodges

21.12.2022

V požehnaném věku devadesáti let odešel britský režisér a scenárista Mike Hodges, znám především díky filmům jako Flash Gordon a Pomsta bratra. Informaci médiím předal filmařův kolega a dlouholetý… (více)

Zemřel herec Max von Sydow

Zemřel herec Max von Sydow

09.03.2020

Ve věku 90 let zemřel legendární herec Max von Sydow. Sydow se narodil ve Švédsku, významnou část svého života však strávil ve Francii. Významně spolupracoval například s režisérem Ingmarem Bergmanem… (více)

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

12.08.2019

Mohli jsme to předpokládat, teprve minulý týden se to však stalo oficiální. Po propadácích typu X-Men: Dark Phoenix se studio Disney rozhodlo zaříznout drtivou většinu chystaných snímků od studia… (více)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bylo změněno