Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Tučňák Cody Maverick je o hodně menší než jeho bratr Glen a jeho největší zálibou je surfování. V Mražňakově, kde Cody žije, se Codymu posmívají, ale jednoho dne se v jejich osadě slavný surfař Zeke „Big Z“ Topanga a řekne Codymu, že vítězem je ten, kdo se nenechá odradit od svých snů. Od té doby Cody surfuje ještě více a doufá, že se jednou zúčastní velkých surfařských závodů. Hledač talentů Mike Abromowitz jednoho dne, o pár let později, opravdu připluje na velrybě do Maražňákova, protože se o Codym dozvěděl, ale Cody nemůže nic předvést, jelikož zrovna nejsou vlny. Cody se nevzdává, plave za velrybou, dokud se na ní nedostane a podaří se mu i nalodit s pomocí kuřete z Polabí. Velryba dopraví Codyho s ostatními surfaři, které Mike posbíral po světě, na ostrov Penguin, kde se koná velký surfařský závod, Memoriál Velkého Z. Pro Codyho je Big Z legendou, ke které vzhlíží i po jeho smrti. Velký Z zmizel u útesů, když závodil s Tankem „Drtičem“ Evansem, který je dnes devítinásobným šampionem. Cody se záhy s Evansem setkává, ale Evans je namyšlený, hází kameny na Zekův pomník a Cody začne Zekovu památku chránit, což vyústí v souboj na vlnách, při němž se Cody málem utopí... (TV Prima)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (438)

Nathalie 

všechny recenze uživatele

Startujte velrybu...Codymu sežrali tátu, bratr by ho uložil navždy k ledu a pro tučňáčí komunitu v antarktickém západákově je jen pubertální mešuge s prknem, kterému šplouchá na maják. Ale i ten největší loser se může stát vítězem... Tenhle netradiční animák v animáku surfuje na povrchu i v hlubinách napěchován odkazy, ironií a vtípky. Nechybí outsiderští přátelé jako Kuře Melancholik, ušlechtilá krasavice, velký dětský idol BigZ, nařvaný záporák Tank trpící oidipovským komplexem a tři malí humanisté Kulík, Dulík a Bulík. šířící lásku na krátkých i dlouhých vlnách. Poprockové vypalovačky dodávají drive, dokumentární styl beroucí si na paškál televizní "realitu" zase potřebný nadhled. Při svém posledním reálném surfování jsem si sice parádně natloukla čumák, ale po Divokách vlnách nějak ve své víře, že tučnáci jsou přemnožená škodná chamraď, kolísám. :) 70% ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Divoké vlny jsou výjimečný animovaný kousek. není to kvůli obrovské kvalitě ani hereckým osobnostem, který propůjčili svůj hlas, ale kvůli technice. Tento snímek přináší do animovaných filmů revoluční (opravdu revoluční) využití kamery, které je naprosto úchvatné. Celý snímek je laděn jako dokument, což ve filmu pro mladší moc nefunguje, ale tento postup si vyžádal naprosto odlišné pohyby kamery než jsme ze statických pohledů zvyklí. Přichází tedy kamera dynamická, pohybující se všemi směry, třesoucí se a všechno možné i nemožné, co si divák představí. Což dodává snímku jiný rozměr. Vedle jednoduchého příběhu s několika klasickými klišé, průměrnou animací, která vystrkuje růžky jen výjimečně a to u precizního zpracování mořských vln, jde o slušnou podívanou, která není pro ty úplně nejmenší,ale své publikum si rozhodně najde. A ta kamera za to opravdu stojí. ()

Reklama

Bachy 

všechny recenze uživatele

Proč to má tak strašně jednoduchou a okoukanou kostru? Mohlo to bejt perfektní. Nápad s dokumentem se povedl tolik, že jsou Divoké vlny jedním z top sportovních filmů. Vtip to má, lehkost taky, vizuál krásný. Ale od začátku je jasné, kudy půjdeme. A to Vlny děsně sráží. Nakonec jsme se stěží vydrápali na 4 hvězdy. Mám z toho pachuť nedodělané práce. Škoda 7/10 ()

TeeAge

všechny recenze uživatele

|| Scenár: Chris Jenkins, Ash Brannon, Chris Buck, Don Rhymer / Chris Jenkins, Christian Darren | Hudba: Mychael Danna | Produkcia: Chris Jenkins | Distribúcia: Columbia Pictures | Štúdio: Sony Pictures Animation, National Geographic Films | Rozpočet: 100 miliónov $ | Tržby: 149,044,513 $ || ()

Matty 

všechny recenze uživatele

Oh, there’ll be blood Takový film tady ještě nebyl! Zkuste si představit Legendy z Dogtownu říznuté Happy Feet, Auty, celé pojaté jako dokument a přesto natřískané vtipy i vtípky v každičké vteřině. Jeden by čekal, že tvůrci si pouze vyberou nejoblíbenější tvory poslední doby, kteří již lákali do kin davy svým křepčením (Happy Feet) i svou podlostí (Madagaskar), přidají k nim prkna a hodí je do divokých vln, očekávaje ohromné tržby. Vydali se však komplikovanější cestou a trpkou pravdou zůstává, že ačkoliv natočili jeden z nejlepších animovaných filmů posledních let, z komerčního hlediska jde o naprosté fiasko. ___ Divoké vlny jsou ojedinělé již svou formou: ne tak docela mystifikační dokument. Po skončení se asi nebudete ohánět informacemi o historii surfování, neboť není lehké rozpoznat pravdu od pouhých legrácek, ale mnohé scény mohou směle konkurovat kdejakému věrohodnému záznamu domnělé pravdy. Třeba když veterán vzpomíná na staré zlaté časy, sledujeme archivní záběry, hraje k tomu nostalgická hudba a je to velice dojemné. V ten moment žádná parodie, žádné předstírání, působí to tak reálně… ano, animovaní, surfující tučňáci vzbuzují reálné emoce. Vtipně je také využíváno toho, že postavy i v běžných záběrech (tzn. když nejsou přímo zpovídání), vnímají přítomnost kamery – v takových okamžicích jsem si vzpomněl na Kancl. Kameraman je pak občas proti své vůli zatažen do děje (útok zfanatizovaných tučňáků s kosočtverci na břichách). ___ Zatím jsem neviděl podobně pojatý hraný, natožpak animovaný snímek a řekl bych, že jakákoliv snaha napodobit jej skončí katastrofou. Pokud dění na plátně zrovna nevzbuzovalo smích nebo dojetí, stále šlo o úžasnou podívanou. Jinými slovy: někdy jsme jenom unášeni vlnami, což je maximální pohodička a krásně si toho zrelaxujete. Animátoři dokázali vytvořit kompromis mezi realističností a stylizovaností, takže třeba vlny a odlesky na peří tučňáků jsou naprosto věrohodné, ale když vidíte tučňáka-samičku pádící ve stylu Pobřežní hlídky vstříc topícímu se mláděti, je to zároveň vtipné. ___ Asi bude hodně patetické, když napíšu, že všichni, kteří tvořili Divoké vlny, do projektu vložili celé své srdce, ale nemohu si pomoci, přesně tak na mne působily. Dobře je to patrné z hlasů dabérů, jež – což byl rovněž unikát – namlouvali své postavy v jedné místnosti a tudíž měli neomezené možnosti improvizace. Nezapomenutelné je popichování mezi Shiou LaBeoufem a Jeffem Bridgesem. Velkou radost mi udělala také Zooey Deschanel, která svůj hlas propůjčila podobné postavě, jaké běžně ztvárňuje. ___ Kdybych byl mladší a fyzicky zdatnější, tleskám v závěru i nohama. 95% Zajímavé komentáře: Psema, Mahalik, Phillo ()

Galerie (28)

Zajímavosti (17)

  • Zooey Deschanel, která dabuje v originále Lani, musela během nahrávání fyzicky náročných scén nosit pytle s pískem po studiu, aby zněla opravdu zadýchaně. (zigot7)
  • Každý z hrdinů získal svůj charakteristický surfařský styl od skutečných jezdců, Cody od osminásobného mistra světa Kellyho Slatera a Big Z od průkopníka Grega Nolla. (zigot7)
  • Po závěrečných titulcích následuje ještě jedna scéna. (griph)

Související novinky

Comeback sympaťáka Yogiho

Comeback sympaťáka Yogiho

05.10.2008

Yogiho má každý rád. Neříkejte, že ne. Pohodový medvěd s kloboučkem a kravatou žije v Jellystonském parku a jeho jedinou starostí je ukrást nějaký ten piknikový košík s jídlem a nenechat se u toho… (více)

Oscary 2008 - Výsledky

Oscary 2008 - Výsledky

25.02.2008

Zlaté sošky jsou rozdány. Samotná oscarová šou žádné úchvatné vsuvky nepřinesla, kvůli své (osmdesáté) výročnosti byla zaměřená hlavně na rekapitulaci své historie. Seznam oceněných filmů ale potěšil… (více)

Nominace na Oscara

Nominace na Oscara

24.01.2008

Více překvapení než filmoví kritici od Zlatých globů nám letos se svými nominacemi přinesli Akademici, tedy filmoví tvůrci působící v USA. Přehled filmů nominovaných na Oscara nicméně odpovídá jejich… (více)

Reklama

Reklama