Skrytá identita

• USA The Departed (více)

Oba pocházejí z chudinských bostonských čtvrtí, oba vystudovali policejní školu, každý však má jiný původ a jinou motivaci. Zatímco Colin Sullivan vyrostl pod ochranou psychopatického gangstera Franka Costella a k policii se dal proto, aby měl přístup k informacím a mohl ho včas varovat, Billy Costigan pochází z rodiny, kde byl každý nějak zapleten do podsvětí, a k policii nastoupil, aby se z tohoto prostředí vymanil. Dostane nabídku, aby jako tajný agent infiltroval zločineckou síť a pronikl až ke Costellovi. Když přijme, je po fingovaném prohřešku vyhozen od policie. Poté co si odsedí trest, upoutá na sebe gangsterovu pozornost. Podaří se mu projít všemi nástrahami a dostat se do jeho blízkosti. Problém je, že Costello zjistí, že má ve své blízkosti policejního informátora, a pověří Sullivana, aby ho našel. Costigan vypátrá, že gangster má u policie informátora a je odhodlán ho odhalit. Oba stoupají v kariérním žebříčku, snaží se odhalit jeden druhého a současně chránit své utajení. Navíc je ve hře ještě někdo, kdo hraje na obě strany. (TV Nova)

beregond

Nicholson je skvělý jako vždy, Di Caprio jakbysmet, ten křivák se Mattu Damonovi povedl, Mark Wahlberg cedí výborné hlášky, Martin Sheen a Alec Baldwin hrají na malém malém prostoru velké role. Pro mě je velkým objevem Vera Farmiga, nejen že se v téhle první herecké lize rozhodně neztrácí, ale je i neuvěřitelně krásná a charismatická. No a celé to režíruje "Marty" Scorsese.. Až když jsem ten film viděl podruhé, docenil jsem jak rafinovaně je to natočený a promyšlený. Všechny charaktery mají výborně propracovanou psychologii a motivace. Atmosféra by se dala krájet, a dojde i na Scorseseho hrátky s mlhou a stíny :) Možná to byl kalkul, že Scorsesemu dali Oskara zrovna za tenhle film (rozhodně natočil i lepší kousky), ale i tak je Departed jeden z nejlepších Scorseseho filmů z poslední doby. ()

Skrbel

Tři mistři filmu pokupě. Ikdyž se jedná o remake (původní film jsem neviděl) neuvěřitelně mě zaujal. Di Caprio byl jako gangster naprosto vynikající stejně jako Jack Nicolson. Závěr asi překvapí každého a mě dostal úplně. Příběh je svižný, bez zbytečně dlouhých pasáží, výborný střih. Celý děj je zajímavě spleten. Vynikající akční krimi. ()

damned

Pravděpodobně bych hodnotil lépe, kdybych neznal Volavku. Takhle je to jen slabší remake původního geniálního díla. Stopáž je zbytečně natažená na 2 a půl hodiny a film tak ztrácí spád. ()

StandikK

Bohužel jde jenom o věrnou kopii filmu z roku 2002 - Volavka. Nic nového a proto si ode mě větší hodnocení nezaslouží. ()

P/\/EL

bavilo...jasně...logika...ale bavilo...ajaj....o původní záležitosti....sem se kupodivu před shlídnutím....nevěděl......nj.. nj...člověku je dicky podezřelý, že tolik nápadů....by hollywood nevr sám od sebe nevyprodukoval...viz všecky ty: Insomnie a další věci.....ikdyž třeba taky pořád dost dobré.....ale přecijen....originál je asi dicky originál..... Tady bylo obsazení hustý....až teda pár těch typů mi tam moc nesedělo....chvílema....ale nakonec jsou to špičkový herci.....takže...to zahráli......Jack byl celkem fajn, ale na stopro mě, že je boss a grázl nepřesvědčil - za to moh ten scénář...........a...asi neni uplně vhodnej typ....neni ďábelskej....ikdyž se tváří....je spíš sympatickej a jasně zločinci bejvaj....nevim asi bych to už nerozepsal.......ale prostě takový pocity....no...nj.....tim,ež to neni originál docela dobře vysvětluje řadu podivností......no, Matt Damon.......má teda tunu antifans.......já už ani nevim, proč......2 hlavní herci prostě nej typy....a Martin Sheen ještě........já nevim....stejně tenhle kousek patří k mejm oblíbenejm...takže mi to je fuk.....asi mi vadilo třeba víc, že Jackovy lidi byli tkaový až moc klišovitý filmový mafiáni (ale je to Scorsese kdo je vlastně stvořil___viz.Mafiáni apod.)......a.....vlastně ten film je celej takovej docela dost vlastně tak nějak odlehčenej...odvážněnej.....................zase jasně s příhlednutim k tomu, že to teda neni původní a že Scorcese prostě točil lepší věci dávno a je kůli nim slavnej....pořád je hodně zajmavej a lákavej, ale věci jako Gangy v New Yorku jsou takové nedokonalé.....sice výpravné a složité a vleklé a dlouhé - já teda osobně mám takový filmy rád a vyhledávám je.......a líbí se mi filmy, kde se dějou zajmavý a překvapivý věci průběžně..........od začátku do konce.............třeba Casino.....no to byl asi jeho poslední skvělej film.....Casino teda mělo taky takovej odlehčenej a zábavnej styl........no, řekněmě, že dobrej film by člověku neměl připadat jako film, neměl by tam cejtit tu režii a že to je v ateliéru a že tam byl štáb......tady sem měl takovej umělej pocit......takže uplně to nevtáhlo no...........................pak Letec byl hodně dobrej.....taky né dokonalej.....no, de to s nim s kopce....to ale třeba s Karlem Gottem taky....nebo s Coppolou to šlo taky......nevim, píšu sračičky...jen tak...nekontroluju po sobě ani moc chyby....nejsem taky žádná SPáčilová, nikdo mi za to neplatí.......kdyby to někomu vadilo... :) ()

KcarlosK

Zklamání. Jen průměr. Co tím chtěl básník říci ? Příliš dlouhé a vcelku o ničem. Nebýt těch Wahlbergových keců, ještě bych jednu ubral. ()

BigJohn02

Vynikající remake! Scorsese zkombinoval první dva díly hongkongské trilogie Infernal Affairs (český název Volavka je naprosto debilní, infiltrátor v utajení opravdu není od toho, aby na sebe přitáhl pozornost), přidal něco navíc a vytvořil skvělý film s výbornými herci. Mark Wahlberg je drsný, sprostý, férový a báječný. Navíc díky tomuto filmu jsem konečně dospěl k názoru, že DiCaprio není jen hezounek z romantických filmů, ale také skvělý herec. ()

matilda33

Výrorné krimi, kvalitné herecké obsadenie, dej, ktorý cekom slušne "odsýpa". Užila som si to. No a Leonardo DiCaprio ma neprestáva prekvapovať. ()

vojtazz

What a great movie... Perfektní scénář, perfektní režie a hlavně PERFEKTNÍ Leo. Kdo že vyhrál 2006 oskara za hlavní roli?? Můj kandidát je jasnej, aspoň že jim dali toho hlavního (no a i ten Matt není k zahození, mě sice hrozně rozčiloval a nejraděj bych mu dal do držky, ale tak to asi byl účel, že :)) PS: No a Leo mě na konci teda pěkně naštval a Wahlberga ještě víc na konci jsem zase úplně nepobral, ale radost sem si zkazit nenechal. ()

mitles

Na tento film som sa tešil takže keď som ho pozeral moje nároky na kvalitu filmu boli vysoké. Nesklamal ma. Obaja hlavný herci boli úžasný a dej vôbec nenudil. Nadávajúci Mark Wahlberg bol jednoducho skvelý. Film plný neočakávaných zvratov ktoré som nečakal. A záver, to bol asi najlepší záver filmu aký som kedy videl. ()

floppy4

Ze Scorsese nema co ponuknut?HA! Taky dobry namet a scenar som dlho nevidel. Skvelo zahrane, zvlast Dicaprio co hra uz hocijaku postavu hra vyborne, Nicolson detto. Vyzivam sa vo filmoch s policajno-zlocineckou tematikou a vacsinou clovek narazi na same nevyrazne cliche, ale toto ma bavilo pozerat celych 2,5 hodiny. Nebyt toho hollywoodskeho nepodareneho konca tak dam plne hodnotenie. U mna za 4 hviezdicky... ()

Susanita

Výborný thriller, který nenechá diváka vydechnout ani na chvíli. Dvě hlavní postavy, které na první pohled mohou vypadat jako protipóly - "krysa" mezi policisty a "krysa" mezi mafiány - ale při dalším zamyšlení je situace mnohem složitější. Sullivan je navenek uhlazený, galantní, klidný sympaťák, ale ve skutečnosti je to chladnokrevný sociopat, jehož systém hodnot je - přinejmenším - dost pokřivený. A na druhé straně Costigan rozhodně není typickým kladným hrdinou, pochází ze zločinecké rodiny, je vznětlivý, ale nakonec je to právě on, kdo má svědomí a zásady. Což vede k zamyšlení nad tím, podle čeho posuzujeme lidi kolem sebe? Komu bychom spíše věřili? Skvělé herecké výkony Leonarda DiCapria a Matta Damona ve spojení s excentricky psychopatickým bossem Costellem v podání Jacka Nicholsona jenom umocňují celkový dojem. Film, který vyniká po všech stránkách, každá scéna je do detailu propracovaná, spousta filmových odkazů, práce s kamerou, zkrátka vynikající dílo. ()

Chaozzak

Remake, který očividně obstál. Bohužel jsem neviděl Volavku, takže jsem si z filmu odnesl mnohem více. Scorsese mám rád hlavně díky jeho náhledu a kamery, která tady byla výborná. Film je svižný, nenechá vás vydechnout ani na vteřinu a celkově je velmi dobře proveden. Veškeré prvky (dramatu, akce, scénáře) jsou dobře zkombinované a nejsou nijak přehnané - možná až na konec filmu, který mě osobně moc nesedl. Hudba v podání irských Dropkick Murphys seděla perfektně (hlavně hit "Im shipping up to Boston"). Herecké obsazení je obrovské a v každém ohledu nadprůměrné. Zejména zde exceluje DiCaprio a k pobavení zase Wahlberg vs. Baldwin. - 90% ()

JerryPilsen

Velmi napínavý thriller s parádní dvojicí hlavních herců,kteří se vlasně potkají jen v jedné scéně.Ale atmosféra neustálého nebezpečí je vykreslena dokonale.Di Caprio válí. ()

23ch

Bomba! Od herců, děje, zápletky až po finále. Napětí do poslední chvíle. Velké překvapení od Di Capria, Wahlberg nezklamal. Hodně dobrý kousek ()

Vitasex

Co napsat?? Ten film mě dostal, celou dobu jsem fandil DiCapriovi a zároveň nepřál Damonovi. Nedokázal jsem se od něj odtrhnout ani na minutu. Musim si to ještě nechat odležet v hlavě, ale už takhle mi Departed přijde jako jeden z top filmů co jsem viděl ()

Ze Skryté identity bude seriál

Ze Skryté identity bude seriál

24.08.2016

Zrovna včera jsme tu řešili, jak se streamovací služba Crackle ujala Ritchieho Podfu(c)ku a (po vzoru Farga) z něj udělá samostatně fungující seriál. A víte co? Přesně to samé teď potkalo i Skrytou… (více)

DiCaprio krutým zabijákem

DiCaprio krutým zabijákem

12.08.2015

Mark Wahlberg je „desperado“

Mark Wahlberg je „desperado“

19.12.2012

Ale nebude mít kytarové pouzdro s bouchačkami. Spíš kufry plné kokainu. Ve filmu studia Paramount American Desperado si totiž zahraje Jona Robertse, známého drogového dealera ze sedmdesátých let.… (více)

Scorsese a DiCaprio jsou závislí

Scorsese a DiCaprio jsou závislí

28.08.2011

Jeden na druhém a tentokrát i na hazardu. A připojí se i William Monahan (foto), scenárista oscarové Skryté identity. Žádný div, že opět půjde o remake – tentokrát filmu The Gambler z roku 1974. Jeho… (více)