Skrytá identita

• USA The Departed (více)

Oba pocházejí z chudinských bostonských čtvrtí, oba vystudovali policejní školu, každý však má jiný původ a jinou motivaci. Zatímco Colin Sullivan vyrostl pod ochranou psychopatického gangstera Franka Costella a k policii se dal proto, aby měl přístup k informacím a mohl ho včas varovat, Billy Costigan pochází z rodiny, kde byl každý nějak zapleten do podsvětí, a k policii nastoupil, aby se z tohoto prostředí vymanil. Dostane nabídku, aby jako tajný agent infiltroval zločineckou síť a pronikl až ke Costellovi. Když přijme, je po fingovaném prohřešku vyhozen od policie. Poté co si odsedí trest, upoutá na sebe gangsterovu pozornost. Podaří se mu projít všemi nástrahami a dostat se do jeho blízkosti. Problém je, že Costello zjistí, že má ve své blízkosti policejního informátora, a pověří Sullivana, aby ho našel. Costigan vypátrá, že gangster má u policie informátora a je odhodlán ho odhalit. Oba stoupají v kariérním žebříčku, snaží se odhalit jeden druhého a současně chránit své utajení. Navíc je ve hře ještě někdo, kdo hraje na obě strany. (TV Nova)

Santino7

Musím sa priznať, spojenie režisér + (dvorný) herec ma fascinovalo vždy. Páči sa mi tá vzájomná súhra, ktorá je viditeľná a ktorá medzi nimi funguje po rokoch spolupráce na rôznych filmoch. Presne takto zohraní sú Martin Scorsese a Leonardo DiCaprio. Scorsese je nepochybne majster svojho remesla, to nám ostatne dokázal už mnohokrát. Leo sa dokázal presadiť vďaka dobrému výberu filmov a nespornému talentu, ktorý som si začal všímať už od skvelého Basketball Diaries. Keď si k tejto dvojici pridáme ešte mená ako Nicholson, Damon (ktorého síce príliš nemusím, no občas príjemne prekvapí aj on) či Wahlberg, začíname tušiť, že tento film má naozaj vysoké ambície. Keďže som pôvodný Mou gaan dou, z ktorého film vychádza nevidel, nemám to s čím porovnávať. Avšak aj tak musím konštatovať, že som mal z filmu dobrý pocit a záver hodný kvalít režiséra takéhoto kalibru - Scorsese opäť raz (ne)prekvapil a pripravil si pre nás rozuzlenie, aké sa naozaj nečakalo - to už len celé podčiarkol. I keď je pravda, že sa v tom asi držal tej predlohy no... To však nič neuberá na fakte, že film je spravený nadmieru kvalitne a svoje ambície s prehľadom potvrdil, takže maximálna spokojnosť. 100% ()

mira007

Hodně zajímavý napínavý film o agentovi nasazeném do irské mafie v Bostonu. Zajímavé je, že Nicholson hrál postavu inspirovanou skutečným gangsterem zvaným Whitey ( nějaký pan Burgler ) druhý nejhledanější muž po Usamovi bin Ladinovi. On i Bin Ladin na ten film mohli jít do kina protože ještě nebyl dopaden/zabit. ()

Alien220

Odpočinkový film vykreslující bezpáteřnost a přímo k ní staví v kontrast charakter a velikost osobnosti. Provázanost hlavních postav vnáší do problematiky zásadní otázky, a sice komu věřit, novou úroveň, z níž krystalizuje fenomén de facto neomezené moci, kterou Matt Damon vládne, jelikož mu to okolí dovolí. Jde ale o omezenost a sobectví člověka, které nakonec ukáže, že i svině, kterou hrál Jack Nicholson, může mít smysl pro čest, jakou krysa postrádá. Podobně je vyobrazen i Wahlberg s DiCapriem. Závěrečná scéna, klišé typu spravedlnosti bylo učiněno za své bez ohledu na způsob, mě vede ke 4 hvězdám. Film jsem si užil, a i když to není ryzí Scorsese, tak jak ho znám, určitě mohu doporučuji. ()

Ollie235

,,Francis, it's a nation of fucking rats." Velmi povedené krimi drama o špinavých policajtech s fenomenálním obsazením a zaručenou kvalitou na režisérské stoličce. Kromě hereckých výkonů, kde mi tentokrát byli po chuti naprosto všichni (s Nicholsonem na špici) a Scorseseho oscarové režie stojí určitě za zmínku i výborné dialogy. Jinak mě to ale zas tak nenadchlo. Delší stopáž překvapivě nevadí, ale film tak nějak nemá příliš čím překvapit, byť se o to různými zvraty především na konci dost snaží. Čtyři hvězdy jsou určitě na místě, ale k nejlepším tenhle film neřadím. ()

kamigava

Na to, jak samé dobré mafiánské filmy Scorsese točí, je The Departed nevýraznou gangsterkou. DiCaprio a Wahlberg byli boží, akorát Damon a Nicholson byli někdy osinou v zadku. Závěrečný zvrat se mi líbil, ale hodnocení mu moc nevylepšil. Chyběla zde svižnost děje jako v Casinu či Mafiánech. Příběh je hodně zajímavý, ale mohl být o lépe zpracován. Nepředvídatelnost tu je sice jako u Joe Pesciho v Mafiánech, ale ta nejistota není tak velká, aby se divák bál o všechny okolo Jacka Nicholsona. ()

cesky_hrac

The Departed byl film, který jsem si užil ale nemusím ho vidět podruhé. Nezahryzne se mi do paměti. A btw konec mě zklamal. Nezahřal mě u srdíčka. Právě neopak... Dávám pohodových 6/10!! ()

Strike

Veliké zklamání. První cca hodinu se tam opravdu vůbec nic neděje, i když tempo se zdá svižné, čehož je dosaženo velice rychlou fuckující mluvou. Bohužel se mluví o ničem a děj se nikam neposouvá. Druhá polovina je výrazně lepší. Další zklamání je z hereckých projevů. Z hlavních postav Nicholson hrozně přehrává, Damon ten je úplně mimo (skoro to vypadá, že je z něj schopen něco dostat pouze Kevin Smith) a Wahlbergova role je bohužel dosti epizodní. Jedinou hvězdou tak zůstává opět skvělý DiCaprio, který ale sám na vše opravdu nestačil. Nejhorší však je, že ten film prostě není zábavný a Scorseseho vypravěčství o silných osobnostech je v poslední době opravdu to tam:-( ()

maty39

Film by si možná zasloužil čtyři hvězdičky, ale jen za to co se stane v druhé polovině filmu. Ale protože je to jen (téměř) doslovná citace originálního filmu, tak doporučuji koukat se na to jen pro zajímavost a fanouškům přítomných herců a režiséra. Pokud vás nikdo z nich nezajímá, tak si sežeňte originál - Volavku. ()

Kroupa

Nelze jinak, než všech pět hvězd. Nejen že je ten film fantastický, ale já sám jsem se u něj fantasticky bavil, což moje hodnocená zvyšuje. Opravdu málo filmů tohoto žánru mě dokáže vtáhnout tak, jako se to podařilo tady. Děj není rychlý ani pomalý, dává maximální prostor hercům, aniž by se brzdil, a herci mu to štědře solácejí. Možná jen Nicholson předvedl pouze mírně nadprůměrný výkon. Už teď se těším, až to zkouknu znova, i když je pravda, že jezdit výtahem už pro mě nikdy nebude tak bezstarostné jako dřív :) ()

Tomyš

Žeru jak Leonarda tak Matta, ale Nicholson mi tu tentokrát vůbec neseděl, už to bylo pro mě prostě přepísklý. Ale i tak mě to hodně bavilo, takže trochu s podmínkou 4 hvězdy :) ()

siRka

Nic zas tak úžasnýho, konec je jak vystřižený z podfucku. Celkově dobrý, ale globálně strašně nadhodnocené. ()

Phillo

“Ten Scorsese je už taký starý? Tak mu toho Oscara dáme…” Takto nejak asi zmýšlala väčšina okolo “plešatého chlapíka”. Treba povedať že Oscara už vyhrali aj horšie filmy a tento nie je vyslovene zlý, ale na Oscara to podľa mňa určite nebolo. Dlhá gangsterka ktorá ťaží predovšetkým z póz Nicholsona a neprináša nič nové (čo by oscarový film mal). Množstvo úplne zbytočných a veľmi málo zapamätateľných scén. Na filme jednoducho vidieť, že nebol robený s takou precíznosťou ako Letec. Človek tomu Bostonskému fuckovaniu ani neverí. P.S.: Kde sa stratili originálne závery? Záverečná prestrelka je skôr hodná komédie s Lesliem Nielsenom a záverečná scéna je tak odporne vtieravá a tuctová až strach. 65% ()

Maslord

Presná kópia filmu Infernal Affairs (2002), neviem o čo komu šlo, asi iba o hollywoodske sfilmovanie. Preto len **, inak aj tak je pôvodná verzia lepšie. ()

Brejlil

Protože jsem neviděl hongkongské předlohy, nemusím řešit nějaké "vykrádání". Pro mě je Scorseseho film rozhodně dobrý. Není příliš předvídatelný, vypadá dobře, herci se snaží, a někteří jsou skvělí (Nicholson např.) a vše "odsejpá". ()

Pawlisman

Ačkoliv skutečně nejsem příznivcem detektivního žánru a už vůbec se nerad nechávám za špagát slěpe vést panem režisérem, tak mě tento film relativně zaujal. Scorsese se snažil film opravdu zamotat, aby divák měl z postupného vymotávání lepší a lepší pocit a větší důvěru ve své mozkové buňky. I přes to všechno si myslím, že takovéto filmy (sic kvalitní, ale obyčejné) by Oskary dostávat neměly. Udržuje napětí, ale toť tak vše. Pro mne málo. 8/10 ()

newt17

Nejlepší na tomto mistrovském kusu je to, že jsem se ve vrcholně precizním scénáří ani na sekundu neztratil, což se mi jinak stává běžně. ()

Ze Skryté identity bude seriál

Ze Skryté identity bude seriál

24.08.2016

Zrovna včera jsme tu řešili, jak se streamovací služba Crackle ujala Ritchieho Podfu(c)ku a (po vzoru Farga) z něj udělá samostatně fungující seriál. A víte co? Přesně to samé teď potkalo i Skrytou… (více)

DiCaprio krutým zabijákem

DiCaprio krutým zabijákem

12.08.2015

Mark Wahlberg je „desperado“

Mark Wahlberg je „desperado“

19.12.2012

Ale nebude mít kytarové pouzdro s bouchačkami. Spíš kufry plné kokainu. Ve filmu studia Paramount American Desperado si totiž zahraje Jona Robertse, známého drogového dealera ze sedmdesátých let.… (více)

Scorsese a DiCaprio jsou závislí

Scorsese a DiCaprio jsou závislí

28.08.2011

Jeden na druhém a tentokrát i na hazardu. A připojí se i William Monahan (foto), scenárista oscarové Skryté identity. Žádný div, že opět půjde o remake – tentokrát filmu The Gambler z roku 1974. Jeho… (více)