Útěk z vězení

• USA Prison Break (více)
USA, (2005–2017), 63 h 43 min (Minutáž: 42–55 min)

Tvůrci:

Paul Scheuring

Hudba:

Ramin Djawadi

AltairAhad

Po několika letech jsem zase zapla kompletně všechny série. A už vím, co jsem na tom tak žrala. Nervy drásající očekávání, co se stane v dalším díle, skvělé charaktery postav (Scofield, T-Bag), prostě seriálová klasika, díky, díky, díky za brilantní zážitek! ()

Vital

Na svém začátku totálně originální seriál se skvělími herci a super dabingem,ale jak to tak časem a sériemi bývá,kvalita mírné opadala,ale těch pět rozhodně dám ()

Pan_Sady

Na tenhle seriál jsem koukal několik let a hltal všechny díly. S odstupem času hodnotím stále pozitivně, ale je pravda, že po Fox River mohlo být pár dílů o úspěších a neúspěších všech zúčastněných, ale natahovat jednu akční scénu za druhou už mi přišlo dost ošemetný. Za všechny série se všichni se všemi spolčují a zase rozvracejí. Schází se a zase se loučí. Aby se neřeklo, že je to nesmysl tak necháme někoho chcípnout. Dále co si budeme namlouvat reálně by Scofield i Burrows přežili tak maximálně jednu či dvě akční scény s někým jako je Ambruzzi, T-Bag Mahone nebo Kellerman..Závěrem je to nejpoutavější seriál, který jsem měl možnost shlédnou, ale nemá to 100% pro nadbytečnost dílů. Příště doporučuji tak 25 dílů maximum. Tady je vyloženě vidět rovnice peníze na úkor kvality. ()

Misasek

Nebýt posledních třech dílů jsem nejšťastnější divák, ale bohužel nejsem.., ale byla jsem "zažraná" od začátku do konce. Byla jsem tolikrát napjatá a čekala jsem, že už to praskne, ale vždycky jsem byla vyvedena z omylu a "nějak" to vyšlo... :) ()

zekon

První dvě řady naprosto špičkový, jeden z nejlepších seriálů. Jenže pak se stane to co vždy u US seriálů, začnou se dít podivné nelogické věci, objevuje se plno zbytečných postav a nastává u hlavních postav totální demence. 3 a obvzlášť 4 řada je taková sračka s postupným úpadkem do fekálu, že to až není možné. Tak nechutně cucat námět z prstu díl po dílu to se nevidí. Jediná postava která drží tým nad vodou je T-Bag. Dementy co zprzní seriál bych kastroval a ne je platil. Takže S01 a S02 skutečně 5*. S03 3* a S04 1*. ()

shinlove

Strašně nerad selektuji seriál po sériích, ale tady to musím udělat! Za první dvě série bych dal 5* bez mrknutí oka, ale co se dělo ve třetí, kterou tvůrci naštěstí utnuli včas a především ve čtvrté, kdy asi měli definitivně chorou mysl. A nepřešlo je to ani ve 22.díle, kdy měli poslední naději na relativně důstojný konec. V 1.sérii nesnášíme Bellicka, nakonec jsme kamarádi a obrečíme jeho smrt. Ve 2.sérii nesnášíme Mahoneho a Kellermana, nakonec jsme skvělí kamarádi, ještěže třetí byla tak krátká, jinak bychom měli další kamarády... Nechápu, jak mohlo posledních 37 dílů pohřbít vše, co první dvě série vypadalo na jeden z nejlepších seriálů, co jsem kdy viděl! Strašně mě ty dvě série zklamaly! A poslední, ten mix telenovely a Dannyho parťáků, to bylo něco :/ Ale za těch prvních 44 dílů dávám aspoň 3* ()

opiumka

Báječně zpracované. Napínavý seriál od začátku do konce. Chvílemi jsem chtěla odejít nebo scénu přetočit, abych věděla, jak to dopadne, ale vyplatilo se si počkat. Oba bratry jsem si zamilovala (i když Linca asi trošku víc) a i všechny vedlejší postavy. Budou mi chybět, ještě, že se na to můžu podívat znovu :) ()

Kreveta.punk

Jak už se neutíkalo z vězení, tak to stálo za hovno. 1. sérka bomba, ty další se měly přejmenovat místo "Útěk z vězení" jenom na "Útěk". ()

Jekyl

Jestli jsem si něco z americké seriálové produkce oblíbil, tak to je právě Prison break. Kvalita seriálů sice klesala každou řadou, ale jako celek to funguje. První série je bezchybná a nechybí jí vlastně nic. Je tam napětí, akce, zápletky, logika nekulhá a navíc z hlavních postav vyzařuje maximální charizma. Postavy jako T-Bag, ředitel Pope, dozorce Bellick nebo můj hlavní oblíbenec boss John Abruzzi jsou nenahraditelné. To se poté projeví v další řadách, kdy se na řadu dostávají snad už jen 2 skutečně zajímavé postavy a to Alex Mahone a Gretchen Morgan. Ostatní postavy jako Lechero či Whistler nemají moc co nabídnout. Takže asi takle, kdyby seriál skončil nejpozději na konci druhé řady, tak by to bylo na maximální hodnocení. Jelikož to ale třetí a především dosti natahovanou čtvrtou sérii tvůrci příliš nevychytali, tak hodnocení musí klesnout někam k 80%. ()

StanleyVanH

Nečekal jsem, že tento dokonale propracovaný seriál, se tak dobře rozjede už od začátku. Nikdy jsem nebyl v takové euforii , jako z tohohle seriálu. Po dobu tohohle seriálu, jsem měl imrvére záděry, jak jsem si neustále okusoval nehty, potil jsem se jako prase a já nevím co všechno. Napětím mi žíly vyskakovali pomalu každý díl, co jsem to sledoval. ()

KraLuban

Vynikající seriál s brilantní myšlenkou a velmi nevyrovnanou úrovní sérií. První dvě jsem zhltal jedním dechem, další už byly rozplizlé a ani jsem nedokoukal. Přesto, stojí za pozornost. ()

Tom_17

První sérii jsem sledoval, ale po jejím skončení jsem se k druhé nedostal - nelákalo mne to. Ale jednoho krásného dne s angínou doma jsem si pustil druhou sérii, které běžela v televizi a dobře jsem udělal. Seriál mě vtáhl a vyplivl až na konci. Velice dobrý seriál plný zvratů Akt. 2017 - Před uvedením do děje 5. série jsem shltnul všechny čtyři předchozí série a teď musím říct, že po lehce slabší čtvrté sérii přichází ta pátá. A je to opravdu TA PÁTÁ. Pro mě skvělý příběh, u kterého se nemůžu dočkat jak to všechno dopadne- 4 **** ()

Evee04

Nedávno som znova pozrel prvú sériu,kedže ostatné nepokladám za dobré,a opät som bol presvedčený ako skvelo bola ta séria scenáristicky zvládnutá.Všetky postavy oli tak jedinečné a herci ich charaktere dokázali naozaj precítit,a každou jednou epizodou bol človek viac a viac napätí ako to celé dopadne.__Pre prvú sériu 70%___Uvidíme.či ma piata presvedčí tak ako prvá. ()

Michal118

Můj velmi oblíbený seriál. Jeden z nejlepších námětů na příběh k seriálu co může být + skvěle zahrané charismatickým Wentworthem Millerem. Každý díl zakončený napínavým cliffhangerem, který vás přinutí pustit si okamžitě další díl. Při snad každé dobře vypadající situaci se naskytne škodolibá zápletka. ()

lepinla792

Od dost dobreho ke zhovadily sracce. Takze za 1. serii bych dal 5 hvezdicek. V podstate me tam vadila jen skladba veznu, kdy v takhle hlidane veznici jsou zabijaci a mezi nima par dobraku, co ukradli sberatelskou karticku, pri predani kramku si vzali jen cast trzby nebo v bance vystrelili do vzduchu, ale budiz, jinak napinavy. 2. serie 4 hvezdicky, zacina se ale projevovat nevyrovnanost postav, Cukrous je uz na zabiti, utek je pro nejhledanejsi zlocince tak snadnej, jako kdyby natankovali a ujeli bez placeni. Ale celkove jeste dobry. Ve 3. serii to jeste zachranuje zmena prostredi, tedy veznice. Ale ani v ni uz nebyl vyuzit potencial, vse je uz tak prekombinovane a postavy ztracej identitu, malo co jeste dava smysl, porad to jeste je napinavy a u nekterych postav lze ocenit jejich zlou povahu a drsnost, ktera do takove zapletky i prostredi patri, Cukrous uz je ale tak protivnej, ze uz tak zhorsujici se kvalitu strhava vyrazne jeste do vetsiho hnoje. No a 4 serie je uplne jinej pribeh, akteri maj uplne jiny vlastnosti a schopnosti, kazdej nymand je na urovni agenta a agenti na urovni ufnukanejch pytlu hoven, uz tam neni jedina postava, ktera by byla zabavna. Takze odpad a velky pochybnosti, po 9 dile uz nejsem ani ochotnej to dokoukat. Konec ()

Mark1983

Viděl jsem pár dílů a musím konstatovat dle mého úhlu pohledu, že přestože nejsem seriálový typ, tak i tak je tohle koukatelné, ale není to pro mě pecka. ()

Další tajemný thriller od režiséra Oldboye

Další tajemný thriller od režiséra Oldboye