Útěk z vězení

• USA Prison Break (více)
USA, (2005–2017), 63 h 43 min (Minutáž: 42–55 min)

Tvůrci:

Paul Scheuring

Hudba:

Ramin Djawadi

Vxxx

Geniální. Celý seriál. Nechápu co máte proti 4. sérii. Mě mnohem víc vadila 2. Ale prostě mám ráda když Michael odněkud utíká, takže 1. a 3. série vedou :D Jinak Sarah neuvěřitelná!! :) Tu zbožňuju :) 5* ()

Džejkop

1. řada 100 procent, 2. řada 90 procent, 3. řada 70 procent, 4. řada 80 procent. Bohužel klesající tendence, i když se zdálo, že čtvrtá řada je opakem, někdy v její polovině se potvrdil klesající trend, zbývající díly jsou na vy víte co. Takže jako nejlepší hodnotím první řadu a první polovinu řady čtvrté. ()

JJ.Gibson

Prison Break je jeden z mých nejoblíbenějších seriálů. Každá sezóna přinesla něco úplně nového. Vždy jsem se nemohl dočkat, jak bude příběh pokračovat dál! Bohužel je to ten typ seriálu, který si znova nepustíte, pač znáte všechny podrazy atd. Ale když, se dívate na nový díl, tak prostě bomba :) A teď bych rád dodal něco k oblíbeným postavám: 1. Michael Scofield - brainmaster, inženýr, prostě to umí, 2. Linc Burrows - bitkař, hrubá síla, s ničim a nikym se nemázlí, 3. Alex Mahone - bastard jak má být, dokonalej agent, 4. T-Bag - vrah, pedofil, šmejd podlejzavej, jednoručka, 5. John Abruzzi - Stormare jako mafiánskej boss, dokonalost sama, 6. Paul Kellerman - shooter, podrazy to je jeho. Tento seriál má zkrátka několim ikon!!!! Přídavek: 4 Sezóna - 16 díl - tak tohle se nezvládlo, skoro se mi chce ubrat hvězdičku, pač kombinace jakou vymysleli scénaristi je dosti trapná, nicméně nechám původní hodnocení, ale zklamaní semnou cloumá... Přídavek 2: Nová poslední pátá sezóna, když přistoupíte na jejich hru a trochu chatrné vysvětlování příběhu, tak si to můžete i užít. Je příjemné se vrátit po takové době do světa Prison Breaku. Mrzí mě málo využitá postava Jaie, také si říkám, kde na to pořád brali prachy na to všechno a tak různě. Ale, pokud se od toho dokážete odprostit, tak Vás tato sezóna bude bavit... ()

O.Peta

Skvělý seriál, který podle mě neztratil po celou dobu svoji kvalitu a nemyslím si, že byla chyba tento seriál rozšířit až na 4 řady jak hodně lidí říká. Byl sem napnutej jako struna od začátku do konce. A ještě jedno velký plus, který mi udělalo radost, bylo obsazení Wiliama Fichtnera, protože to je výbornej herec. Škoda, že dostává většinou málo prostoru. ()

GodComplex

Excelentni prvni rada, skutecna lahudka z vdecneho vezenskeho prostredi, ktera si drzela velmi silne 4* a kompaktni promysleny dej. Prvni radou a finalnim utekem z vezeni to ale melo skoncit. Vse ostatni uz byla az prilis zretelne nastavovana kase, ktera vznikla umele na zaklade enormniho uspechu serialu. Skoda, mohlo se to zapsat do dejin jako zrejme nejlepsi vezensky serial, coz ale dalsi rady naprosto zbytecne zruinovaly. 6/10 ()

MikO_NR_1909

Ťažko už k tomu pridám niečo nové, čo je všeobecne známe. Mňa to zasiahlo najviac zo všetkých amerických seriálov. Ak vás baví takýto štýl nadupaného (hoc fiktívneho) sna o slobode, neváhajte. ()

Sidonka

1.SÉRIE- 4 hvězdy, to bývavala ještě pecka! Pilot sice nic moc, ale časem epizody diváka velmi strhnou. Vadilo mi, že co věta či situace, to klišé, viz.: "Máš před sebou celej život, tak si ho nekaž." "Někdo chce tvoji smrt." Asi desetkrát je v pilotu v různých variantách zmíněný, že je to na bratra hl.hrdiny narafičený. Herecké výkony obou film.bratrů mizerné, zpočátku nepřesvědčivé výkony i děj (například Michael má celej plán útěku vystavěný na tom, že ho určitě dají do stejné nápravné skupiny a věznice, kde je umístěný jeho sourozenec, aby mohl být s ním, během 3 dnů má jako bažant ostatní zločince ve věznici perfektně zmáknuté)... Přišlo mi to povrchní, docela naivní a po dvou dílech první epizody mi to přišlo falešný jak pětka. Červená knihovna pro muže, která však diváka po pár epizodách chytne a napětím už nepustí. Jako divačku mě výše zmíněné výhrady sice chvilkami zpočátku štvaly, než jsem si na nedokonalost zvykla. Po pár dílech už mi více bavilo sledovat rádoby namachrovaného superhrdinu, kterému vše zásadní vychází podle představ, i když mu neustále nějaké okolnosti či lidé v drobnostech házejí klacky pod nohy a čekala jsem s velkým napětím co bude dál, než dojde k dozajista pozitivnímu závěru. - 2. a 3. SÉRIE: Místo napětí otravné opakování dříve osvědčených situací, které mě držely dříve v napětí, nyní jen štvou neoriginalitou a stálým opakováním téhož. Například za naprosto každým: "Dokázali jsme to!" stojí rádoby "nečekaný" protivník s pistolí,který vítězství zneguje a zařve:" Baf!!! Nedokázali!", neustálé perpetum mobile zatýkání hl.hrdinů, pouštění je na svobodu či útěky, zrady, oběšení, z kterého se sebevražda nekoná, protože se přetrhne provaz apod. Proč to sledovat, když u většiny postav vím, kdo to přežije, že ho stejně pustí na svobodu nebo uteče a že za každým "zatýkáme vás" bude po čase "pouštíme vás zase na svobodu,aby vás mohl někdo jiný zaháčkovat." Štve mě to věčné: "Mají Sáru, musím jí zachránit ..." apod., jenom aby sračka mohla mermomocí pokračovat dál. O jejich: "sice už máme jachtu a peníze, s kterými vystačíme do konce života, ze všech na nás narafičených zločinů jsme osvobozeni, ale jdeme přesto dobrovolně do dalšího nebezpečí, protože buď: 1.Jeden padouch je ještě na svobodě, musí být zastaven a zneškodněn, aby neubližoval lidem, nebo: 2.mají jako rukojmí Sáru,jdu jí zachránit, nebo 3. drží už podesáté mého syna (který bude záhy opět lítat po svobodě, jako by se nechumelilo), nebo třeba: mají mého psa nebo případně mají babičiny muškáty, takže jedu osvobozovat co se dá a vše začíná zase nanovo, s tímto už fakt jděte do háje. Je to směšný. 2.série ještě za 30%, 3.série už spadla do odpadu. Nevýrazné postavy, které jsou mi u zadku, hnusné vězení Sona, které mi nebaví pozorovat, nic co by chytlo nebo zajímalo. A to málo, co ještě vyvolává otázky, bych musela protrpět sledováním tucty ptákovin, kterými jsou obalené kolem dokola. Dále nekoukatelné. ()

Ender66

Michael Scofield má v sebe zakorenenú túžbu pomáhať iným ľuďom. Michael Scofield miluje svojho ma smrť odsúdeného brata, veľmi ho miluje. A Michael Scofield má plán...:-) A tak nám milé deti takmer vznikol seriál Prison Break. Ešte to ale chcelo väzenskú lekárku, ktorá nikdy nemala šťastie na chlapov a ktorá miluje Michaela, šikovnú právničku, ktorá miluje na smrť odsúdeného Michaelovho brata, Michaelovho spoluväzňa Sucreho, ktorý miluje svoju snúbenku, rasistu T-Baga, ktorý úprimne miluje všetkých chlapcov, riaditeľa Henryho Popa, ktorý miluje svoju manželku a preto jej s Michaelovov pomocou stavia Tádž Mahál a pár ďalších milujúcich osôb... Update: Ešte dodám, že hodnotím iba season 1, nakoľko season 2 som odmietol pozerať, aby som si nepokazil dojem zo seriálu. Znie to divne? Možno áno, ale v skutočnosti ide o výborný seriál, ktorý o 10 pripravuje iba prílišná prekombinovanosť druhej pólky seriálu. HOWGH! ()

Sawyer815

První serie 90 %: Naprosto neotřelý a geniální seriál.S napětím jsem ji zkouknul za dva dny.Vynikající postavy a promyšlenost děje si moc nezadá s Lost.Z Prison Breaku se u mě spolu s Lost stává seriál číslo jedna. Druhá serie 65 %:Co se muselo stát,se stalo.Vězni jsou na svobodě a začíná hon vedený geniálním Williamem Fichtnerem.Tato serie je již o poznání slabší než její předchůdce,vedlejší linie s astmatem C-Notovi dcery a svatby Maricruz raději nekomentuji,ale bez problémů jsem ji dokoukal do konce.Rozloučili jsme se s půlkou vězeňského ansáblu,někdy to bylo velice překvapivé ("Kleknu si jedině před bohem a toho tady nevidím") a jindy jsem děkoval Mahonovi,že nás těch tragédů zbavil.Poslední tři epizody nás zavedli do Panamy a scénaristi cítili zlatou žílu,tak se stalo něco co ztrácí špetku zdravého rozumu a logiky uvažování dvou osvobozených bratrů.Pro ty kteří neviděli,raději nebudu spoilerovat.Byl ideální čas seriál ukončit,bohužel se tak nestalo. Třetí serie 30 % .Nebojím se s odstupem času prohlásit,že tohle jedna z největších slátanin co jsem kdy viděl.Nejen,že zápletka je zcela mimo logické myšlení,ale Lechero a jeho opičáci působí jako by se do seriálu dostali náhodou.A co probůh ten malý basketbalista?????Toho jsem kousal hodně těžko,stejně jako Gretchen,která nám ukazuje,že ve světě žijí i ženy,kterých bychom se nejspíš měli bát.Uřezávání hlav je u ni na denním pořádku.Michael vymýšlí opět plán,tentokrát za pochodu,bez dřívější přiravenosti.Někdy mi to připomínalo počítačovou adventuru (Strážný odhazující kelímek každý den na stejném místě) a finále sezony je snad jeden velký vtip.Drazí tvůrci je čas ukončit tuto agonii. Čtvrtá serie 40 % :Dějová linie není zlá, jen až moc okatě vykonstruovaná.Tvůrci se moc nezdržují z vysvětlováním a odůvodnění proč je T-Bag,Sucre a Bellick venku se Sony je,že Sona prostě vyhořela.(Cože???).Sara je naživu,protože prostě utekla (Cože????).Linc po zatčení v Panamě převezen do USA (měl jsem pocit,že celou minulou sezonu nám tvůrci rvali do hlavy,že to nejde),Scofield zatčen dvouma pochůzkářema.Linc a Mahone jsou nejlepší kamarádi(stačila jedna nešťastná událost).Navíc když se naší partičce něco pokazí,tak se to zase za 10 minut spraví a jede se dál.T-Bag a jeho dějová linie je přinejměnším nezáživná a imbecilní.Kašička se vaří úspěšně dál. Ty nekonečné zvraty už mi pomalu lezou krkem. Závěrem: 1.řada 90%,2.řada 65%,3.řada 30%,4.řada 40% I přes to,že poslední dvě řady stály za velký kulový,takový konec si Michael nezasloužil. ()

Macejko

Prvá séria geniálna, druhá výborná, tretia s totálne nevyužitým potenciálom, štvrtá hrozná naťahovačka s debilnými akože prekvapeniami. Hodnotenie platí pre prvé dve série. ()

Lum3n

První série naprosto geniální, možná vůbec nejlepší, jakou televizní svět spatřil. Druhá trochu zaostává, scénář byl leckdy překombinovaný a finální epizody slabé, přesto stále jako celek vynikající. Pokud by tady Prison Break skončil, stal by se kultovním dílem a legendou mezi seriály. Jenže nenasytnost tvůrců/studia to neumožnila, takže jsme dostali třetí řadu, která byla dějově obdobou té první, jen o 2 třídy horší. Vrcholem se stala série čtvrtá a Sářino zmrtvýchvstání (měl jsem tu čest vydět jen 3 díly). 1. série 100% 2. série 90% 3 série 70% 4. série - raději nehodnotím. Prison Break je asi nejlepší a nejklasičtější ukázkou toho co se stalo i u mnoha jiných, dříve výborných sérií (Lost, Heroes, HIMYM...) ()

J3dla

K první serii: 95% Tento serál vás chytne a nepustí! Nemám rád seriály, kde je jeden celistvej příběh rozdělenej do jednotlivejch dílu (24, Uprchlík) a ty jsou pak zbytečně natahovaný a prázdý. Prison Break naštěstí tímto neduhem netrpí. Po celou dobu je vám vyprávěn napínavý příběh bez jediného hluchého místa. Za zmínku stojí i velice charizmatické postavy, hlavně pak Michael Scofield a John Abruzzi (Peter Stromare - satan z Constantina). Nemám ve zvyku dávat seriálům podobného typu 5ti hvězdičkové hodnocení, ale tento snímek si to opravdu zaslouží. Doporučuji. K druhé serii:60% Je patrné, že ani samotní tvůrci nepočítali s druhou sezónou a je až do očí bijící, jakým způsobem druhou serii lze prznit. Vypadá to, jako by tvůrci jeli naprosto bez konceptu, jakoby psali scenář díl od dílu ( nebo scénu od scény ???). Ke třetí serii:65% Ze začátku to vypadalo docela dobře, jakoby restart po druhé serii, ale teďka mám pocit, že se to pořad točí tak trošku dokola. Jinak koukněte na imdb na hodnoceni jednotlivých epizod, očividně Amíci nějak moc nezaznamenali, že by druhá serie byla slabší:) http://www.imdb.com/title/tt0455275/epdate Ke třetí serii: 60% Je to bída a děs. Ty dějové kotrmelce, trapná překombinovanost a pocit, že sami scénáristé nevědí kudy kam a mnohdy si pomáhají až moc náhodami najednou a scénaristickými berličkami. Ale abych jen nepřihazoval hnůj. Pořád lepší než druhá série, ale jen o chlup. Se slzou v oku už jen vzpomínám na první serii, jejíž reinkarnace zřejmě už nikdy nenastane :). Ke 4. serii: X%: Po shlédnutí dvou dílu jsem to zabalil. ()

Naslund

Všiml jsem si, že většina nových amerických seriálů má spousty podobných prvků a Prison Break nijak nevystupuje z řady. Jejich cílem je neustále držet člověka zdrogovaného napětím a to natolik, aby si divák nevšiml, jak pomalu se seriál vyvíjí. Tohle je právě jeho nejsilnější stránka a lidé slabších nervů by se mu proto raději měli vyhnout. Hrdina má vždy takovou smůlu, že nemůže zvítězit, ale zase tolik štěstí, aby těsně přežil. Problémem těchto seriálů je, že nikam nesměřují a mnou vytoužená gradace k závěru neexistuje, protože nelze přejít z drsného nerváku do ještě většího. Nevím, jak seriál skončí a dokonce mě to již přestalo zajímat jako u všech seriálů, které se točí jen tak dlouho, jak jsou zrovna populární. Oblíbenost postav bývá velice subjektivní, ale zde není kromě sympatických slečen nikdo, kdo by byl oblíbeníhodný. Z kriminálníků mi byl sympatický pouze bývalý voják pro své hodnoty. Michael mi přijde jako bláznivý sobecký génius, který absolutně nepřemýšlí o důsledcích svých činů a vlastně nevidím jediný důvod, proč se o něj bát. Přes všechnu špínu, kterou jsem teď na Prison Break naházel, musím uznat, že natočen byl výborně. ()

Makky

Prvá séria: Napätie ako hovädo v celom priebehu série. Výborný scenár, dokonalé vykreslenie každej jednej postavy a hoci sú niektoré postavy svine, zamilujete si ich a držíte im palce, nech robia, čo robia. Nečakané zvraty v každej časi a konce vždy prekvapujúce. Nikdy by som si takto nepredstavoval útek z väzenia, ale asi práve preto som všetku tú dokonalosť doslova žral :). Najobľúbenejšie postavy: Veronica Donovan & John Abruzzi. Hodnotenie: 5*... Druhá séria: Očakával som úpadok kvality, ale ten sa nekonal. Prvá séria bola neskutočná, no druhá zaostáva v mojom hodnotení možno o pol hviezdičky. Príchod Williama Fichtnera bol zásah do čierneho. Zákerný ksicht nie príliš poctivého agenta do seriálu sadol ako riť na šerbel. Postavy sa nám rozchádzajú, znovu stretávajú. Síce boli niektoré veci pritiahnuté za vlasy, všetko sa dalo odpustiť. Celkovo zatiaľ výborný seriál. Na tretiu sériu som nadržaný ako hovädo T-Bag :). Najobľúbenejšie postavy: Alexander Mahone & Michael Scofield. Hodnotenie: 4,5*... Tretia séria: Tak som sa nakoniec dočkal aj trojky a môžem povedať, že som ohromený. Skvelééé... podľa ohlasov niektorých ľudí som čakal prepadák, ale našťastie sa nič také nestalo. Samozrejme, nič sa tu nedá porovnávať s prvou sériou (tá je bezkonkurenčne najlepšia), ale nechápem, čo všetci majú proti dvojke a trojke sérii. Bol som rád, že nám Chicago vystriedala Panama a my sme boli opäť zatiahnutý do problémov našich hrdinov. Nové prostredie, nové postavy, nové okolnosti, nové problémy, nové zápletky. Nášup ako hovädo od začiatku série a nielen na začiatku, ale v celom priebehu série som sa absolútne nenudil. Bol som neustále napätý a tých 13 dielov uletelo ako Scofield z väzenia. Pred záverom som mal pocit, že sa to skončí sucho a neatraktívne, ale mýlil som sa. Tvorcovia nám opäť na záver pripravili zopár malých prekvapení, ktoré stoja za to (mám tým na mysli najmä predposledný diel). Je síce pravda, že v závere miestami chýbala logika a niektoré maličkosti boli pritiahnuté za vlasy, ale zase až tak to nebylo do očí... Najobľúbenejšie postavy: Alexander Mahone & Theodore "T-Bag" Bagwell. Hodnotenie: 4*... Štvrtá séria: Po úvodných dieloch je evidentná zmena koncepcie Prison Breaku, ale ja nemám nič proti. Za treťou sériou sa urobila tlstá čiara a ideme odznova. Niektoré postavy sa opäť stretávajú a majú spoločné problémy, iné zase hrajú single player game a hrajú ju výborne. Celú sériu, ale rovnako aj celý seriál držia pokope postavy ako Alex Mahone, Mike Scofield alebo T-Bag, kvôli ktorým to je jednoducho radosť pozerať. Pošramotenú povesť záverečnej série, ktorá sa dostávala hlavne v prostrednej fáze do sračiek, trochu napravili aspoň posledné časti. Najmä záverečná epizóda bola výborná a hoci dosť zavážil fakt, že už ide o koniec seriálu, bol záver naozaj dôstojný. Dlho sľúbená odplata nakoniec prišla a výsledný dojem je nakoniec vynikajúci, aj keď celá záverečná séria tomu nenapovedala. Najobľúbenejšie postavy: Alexander Mahone & Michael Scofield. Hodnotenie: 3,5*... a záverečné hodnotenie: 5* :) Každopádne je Prison Break perfektný seriál - určite jeden z tých najlepších a u mňa bezpodmienečne najlepší. Tie 4 roky s ním bolo perfektných a je mi neskutočne ľúto, že už končí, hoci som si koniec už dávno želal. Boli to dobré úteky z väzenia :) Be the change you want to see in the world () (méně) (více)

contrastic

první serie si zaslouží 100% , ale kvalita druhé série, hlavně poslednich 7 dílu jde hodně dolů a začínám mít o tento seriál trochu strach.... možná stávka scénáristů tomuto seriálu prospěje........ uvidíme ! ()

SarumanKo

Mohutný a sakra hutný väzenský krimi thriller zbavený akýchkoľvek romantických ideí. Príjemne prehnité obsadenie presvedčivých a uveriteľne napísaných postáv, absolútne napätie žmýkané z každej sekundy a fajn scenár nútiaci netrpezlivo škrabať nechtami na steny cely v očakávaní ďalšieho dielu. Toto sa týka predovšetkým prvej série, druhá ma už tak nebavila, i keď je v nej dosť konšpirácie, no tá väzenská atmosféra tomu chýba. Trojka mi to bohato vynahradila a síce je, čo sa kvality týka, nevyrovnanejšia, stála za ten čas. Štvrtú sezónu som vďaka ohlasom i tomu, že ma proste celý Prison Break prestal baviť, nedopozeral. (1.séria – 100%, 2.séria – 75%, 3.séria – 80%, 4.séria – ignorovaná) ()

Další tajemný thriller od režiséra Oldboye

Další tajemný thriller od režiséra Oldboye