Když mu bylo sedm let, odebrali ho matce a podrobili drsnému vojenskému výcviku. O třicet let později musí král Leonidas, vládnoucí řecké Spartě po boku milované manželky Gorgo, čelit děsivé hrozbě. Král Xerx požaduje, aby se mu Sparta podřídila, Leonidas však posly bez milosti shodí do studny. Je odhodlán bránit svou zemi i navzdory nepříznivým věštbám. Nikdo netuší, že věštbu zaplatil Thérón, který se spřáhl s Xerxem. Když rada odmítne Leonidovu výzvu, shromáždí král tři sta odhodlaných bojovníků a vydá se s nimi k pobřeží, aby se v úzké soutěsce Thermopyly postavil mnohonásobné přesile. Připojí se k nim také Arkaďan Daxos se svými vojáky. Zatímco se muži připravují k boji, Gorgo, kterou jeden z radních varoval před zrádným Thérónem, se snaží přesvědčit radu, aby Leonidovi vyslala na pomoc posily. Leonidas odmítne s Xerxem vyjednávat. Svou zemi nevydá do rukou nepřítele. Sparťané beze ztrát odrazí první perský útok. Zatímco Leonidas znovu odmítne s Xerxem vyjednávat, Gorgo se s velkým sebezapřením poddá Thérónovu chtíči, ve snaze získat ho na svou stranu. Podlý rádce ji však opět zradí. Zradí také uražený Efialtés, který Xerxovi ukáže, kudy by se jeho vojsko mohlo dostat Sparťanům do zad. Leonidas se odmítne vzdát, a tak se schyluje k rozhodující bitvě. (TV Nova)

Jehan

Podařená taškařice. Nemám žádné zásadní výhrady, ač nejsem vyhraněný fanda Franka Millera ani Zacka Snydera. ()

Guran

Trošku mě filmaři naštvali, že nechali Sparťany bojovat proti nadpozemským bytostem. Zvykl jsem si, ale na ty haldy krve už ne. Ale jsou ty i scény, které jsou dobře natočeny, např. sexuální scéna mezi Leonidem a Gorgo. Na film se dá dívat i víckrát, ale ta brutalita odpozuje, takže varuji, pro nemilovníky krve by tohle mohlo být na zvracení. ()

lusa

Butler hore bez. Potom tam boli bitky, v ktorých bol Butler hore bez. Nejaké kecačky, v ktorých bol Butler hore bez. Vizuálne premakané + zábery na Butlera hore bez. Čo viac si môžem priať? 4* ()

Brano

Jeden z najhoršie spracovaných historických príbehov, čo som kedy videl. Vybraný bol ten najhorší možný spôsob a to je fantasy, ktorý sa do tohto filmu vôbec nehodil. Chýbalo tomu emocionálne napätie, herci okrem vypracovaných tiel tiež nič neukázali, scenár chabý a o príbehu sa tu aj zbytočne baviť. Od začiatku do konca sú to len ústrižky akčných scén, ktoré sú tak digitálne zhovadené, že som miestami mal pocit, že pozerám zábery z nejakej počítačovej hry. A to nehovoriac o hromade nelogických a nezmyselných chýb vo filme. Dialógy medzi postavami boli tiež slabé. Ja som sa od začiatku do konca len nudil. /35%/ ()

mrclTV

Zack Snyder si spravil režíjny debut ako hrom (keď nerátam remake Úsvit mŕtvych, ktorý mu dopomohol dostať peniaze na túto šialenosť). Ukážkový prípad, keď forma prebíja obsah. Je mi jedno, že je to plytké ako jeden priemerný diel Búrlivého vína, že je to prvoplánové ako Armageddon, ale keď to je tak geniálne vyzerajúca štýlová nonstop maximálna a maximálne prehnaná akčná rezanica, jednoducho to buď milujete alebo nenávidíte. Dá sa povedať, že Snyder vymyslel nový subžáner akčných filmov - "vizuálne orgie na námet antických hrdinov, komiksov a iných bláznovín". Len namátkovo spomeniem ďalších predstaviteľov, ktorí ma teraz napadli - Clash of the Titans, Wrath of the Titans, Immortals a Gods of Egypt. Ale myslím, že 300 patrí k tým podarenejším. Keby to malo aspoň nejakú hĺbku a vážnosť tak by malo odo mňa plné hodnotenie. Ale potom by to možno už nebola taká jazda. ()

JosefTomas

Snyder ve vrcholové formě a na rozdíl od Batman v Superman, zde drží tempo, nemá tupý příběh a akci natočil opravdu mistrně. Vážně radost pohledět, což je vzhledem k obsahu velmi odvážné slovo. ()

subic

I po 10 letech je to pořád parádní vizuální podívaná. Sépiový nádech a červené spartské pláště. ()

regentor

"Jdi, poutníče, a zvěstuj Lakedaimonským že my tu mrtvi ležíme, jak zákony kázaly nám." Komiksově převyprávěný příběh skutečných události jenž se staly v roce 480 př. n. l a daly základ tomu , čemu dnes říkáme hrdinství a posvěcení se pro vlast.Tato zásadní historická záležitost si však podle mého názoru zasloužila lepší, tedy výpravnější formát i když uznávám, že pro Gerarda Butlera to byla patrně nejlepší role do které byl obsazen. Peršané jako odvěký nepřítel Řecka přitáhli s nebývalou armádou a chtěli pokořit nejen řecký lid ale především jeho vzdělanost a na tehdejší dobu i vyjímečný politický systém.Střet civilizací ...jako by nám to v dnešní době znovu něco říkalo.Snímek až trochu přílíš plochý a postavený na několika efektech , mimo jiné na zpomalených záběrech , které jsou zároveň dramatickým uchopením celého filmu.Zápletka minimální , kdy to zásadní se děje v poli a politická rovina a únavné intriky jsou jen vedlejším produktem, lze přičíst tvůrcům k dobru , jakož i obsazení a herecké výkony.Černobílé- komiksové pojetí dobra a zla v podstatě věci, cíleně umocňuje i vizuál snímku.Pokud má tvrzení , že za málo peněz hodně muziky své opodstatnění pak je to zde.Celkově však snímek působí docela přijatelně a koukatelně, klidně po něm sáhněte a nechte si moderním způsobem odvyprávět příběh statečnosti a cti.Dávám 65%. ()

Plastík

Ze zpracování jsem nadšený. Perfektní filtr obrazu. Super dialogy, bezvadný bojové scény. Akorát ta politika a pletichaření jsou pro mě veliká přítěž. ()

yntelygent

Vsetkeho moc skodi-aj pocitacovych animacii-no komu sa to paci nema problem tento film vysoko hodnotit...ale ja som sklamany,potoky krvi uz nie su v mode...a co je hlavne(a to zaroven vysvetluje aj moje nizke hodnotenie)film by nemal pozerat niekto kto sa orientuje v antickej historii a ovlada ju,lebo ten sa zhrozi rovnako ako som sa zhrozil ja nad vsetkymi tymi nepresnostami,omylmi,a vlastne vsetkymi prvkami deja...kazdy co ma rad historiu ako ja,predsa vie,ze anticke dejiny su krasne aj krute aj bez toho aby ich bolo treba holywoodsky prifarbit...stacilo len dobreho rezisera a dobry scenar a film by bol ovela putavejsi,kedze by sa zakladal na pravde a pribeh by bol uveritelnejsi...takto s toho vysiel len hrany komiks. ()

0verseer

Slow motion boje, slow mo pochodovanie, slow mo zábery na rútiace sa kone a padajúce šípy, dokonca aj slow mo sex, k úplnej (de)konalosti chýbali už len slow mo dialógy. 300 sa snaží pôsobiť tak násilne epicky, až pôsobí groteskne. Argumentuje niekto tým, že film vychádza a odkazuje na nejaký komix a historická stránka je druhoradá (či lepšie povedané nehrá žiadnu rolu)? Nezáujem. Aj komixové adaptácie sa dajú točiť štýlovo (salutujem Sin City). Toto na mňa aj vďaka nechutnému nažltlému filtru pôsobila väčšinu času hlavne nevkusne. Až mi je trochu ľúto pomerne slušného hereckého osadenstva, na druhú stranu najmä kvôli ním som to zvládol dopozerať. 4/10 ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 7,6/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 61%, Audience Score - 89% (!) | FDb.cz - 79,9% | (NÁ)ŘEZ!!! ..... Snyder natočil ultrastylovou "Dark Horse" krvavou lázeň (solidního nástupce výborného Sin City), ve které nabušený Butler a jeho třístovka statečných vykoupali hromady Peršanů a nakonec se v ní také utopili. Nicméně ačkoliv je závěr příliš hollywoodský, tu stylizaci, precizní práci s vizuálem, odstíny a kulisami jsme si vychutnali každou kapkou krve (a to ji jen tak pro zajímavost bylo moře ;). No, zkrátka (ná)řez :-), ale nic víc.... 80% ()

liquuid

Příběh z historie, kterou by měl každý znát. Pro oko diváka udělané poutavěji, ale funguje to. Líbí se mi ta polooděnost sparťanů, ta odvaha, ale zároveň uvědomění, že proti té přesile nemají šanci, ale stejně budou vzdorovat. Byli to silní chlapi a všechna čest jim. Miluju tu ikonickou scénu s jásmou. ()

Blazkowicz

Konečně po hodně dlouhé době se naskytla možnost spojit tento film s něčím tématickým. Bez toho jsem na to čekal několik let. Většinu částí filmu jsem už viděl mockrát, ale celý film ještě nikdy. No a je to prostě epický filmový epos. Není to historicky nejpřesnější, ale baví to. A dost. Škoda toho ufiknutého konce bez pořádné řeže. 5-* ()

adamix

Štýlová sekačka. 300 krát videná a 300 krát obdivovaná. Dej je priamočiary, ale obohatený o unikátnu atmosféru, miestami zasahujúcu do hororových vôd, ale väčšinou je to len akčná režba, okorenená perfektnými výkonmi (Butler, Santoro) a pri Leonidových monológoch to má trochu umeleckého nadhľadu, podobne ako Rodriguezovka Sin City, ale za to sa asi môžeme poďakovať Frankovi Millerovi. Veľmi rád si to pozriem raz za pár rokov a síce je tam akcie veľa, stále jej však nie je dosť a vôbec by som nenamietal, keby to malo aj zo tri hodiny. Topka, pre mňa druhá najlepšia Snyderovka (po štvorhodinovej Justice League). Za mňa 90%. ()

Chystá se Snyderův návrat ke Sparťanům

Chystá se Snyderův návrat ke Sparťanům

02.06.2024

Když to s originalitou nevyšlo, je potřeba se vrátit k osvědčeným postupům. Právě tak asi přemýšlí Zack Snyder (Armáda mrtvých), který se po nepříliš vřele přijatých dvou dílech své vysněné sci-fi… (více)

Gerard Butler chce zachránit svět

01.06.2017

Romeo a Julie: Bitva u Verony

Romeo a Julie: Bitva u Verony

22.03.2015

Dopočítat se filmových zpracování nejslavnějšího Shakespeara není vůbec jednoduché. Adaptací jsou vyloženě desítky, v paměti ale nejspíš máte tu od Baze Luhrmanna a možná podivnost Tromeo and Juliet… (více)